Lietuviai ir toliau tęsia puikius pasirodymus tarptautinėse arenose

Europos čempionate – geras Lietuvos drifterių pasirodymas

Prieš paskutiniame šių metų Europos drifto čempionato etape gerai pasirodė Andrius Vasiliauskas ir Benediktas Čirba. Vokietijoje vykusiose varžybose, Top32 etape Andriaus spaudimo neatlaikė James Deane, o toliau kaunietis nukeliavo iki pusfinalio. Tuo tarpu Benediktas, Top16 kovoje įveikė pernai metų čempioną Piotr Wiecek ir pateko tarp aštuonių geriausių.

„Šiandien buvo beprotiška diena, varžybose užėmiau ketvirtą vietą ir man buvo labai smagu kovoti su geriausiais sportininkais Europoje“, – po varžybų kalbėjo A. Vasiliauskas.

Paskutinis, šeštasis, Europos drifto čempionato etapas vyks rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis Lodzėje, Lenkijoje.

TCR varžybose Lausitzringe – J. Karklio podiumas

Lausitzring trasoje, taip pat Vokietijoje, vyko penktasis “ADAC TCR Germany” žiedinių lenktynių čempionato etapas. Pirmose varžybose Jonas Karklys su Hyundai i30N TCR užėmė ketvirtą vietą, o antrose finišavo trečias. Tai jau ketvirtasis lietuvio podiumas šiame čempionate šiemet.

„Startas pavyko puikiai ir jaučiau, kad galima pakovoti su lyderiais. Iš pradžių šiek tiek taupiau padangas vėlesnei lenktynių daliai, kas iš dalies ir pasiteisino. Bandžiau lenkti Szymoną, tačiau jis agresyviai atakavo atgal ir abu praradome nemažai laiko. Po to pavijo už mūsų buvę varžovai ir vos neprisidarėme bėdos, bet laimei viskas baigėsi sėkmingai“, – po varžybų mintimis dalijosi J. Karklys.

Bendroje čempionato įskaitoje po penkių etapų iš septynių, J.Karklys užima ketvirtąją vietą. Šeštasis vyks rugsėjo 23 – 25 dienomis Sachsenring trasoje, Vokietijoje.

Perimetras

Grįžkime į Lietuvą. Šilutės rajone vyko ketvirtasis Lietuvos Baja Taurės etapas „Perimetras“. „Adventure“ klasėje niekas neprilygo Jonui ir Vytautui Venclovams. Ekipažas trasą įveikė per 4 val. 29 min. 38.61 s. Antrą vietą užėmė Marius Goštautas su Vaidu Virbalu, trečią – Mindaugas Aškelėnas ir Raminta Grigaitytė.

Penktasis etapas vyks Utenos rajone, rugsėjo 9 – 10 dienomis.

„Gravel Challenge“ Ukmergėje

šeštadienį Ukmergės rajone esančioje „Viada“ autokroso trasoje vyko antrasis „Gravel Challenge“ etapas. Tai jau keturioliktą sezoną organizuojamas renginys, kurį čia rengia „Subaru Klubas“. Sportininkai varžėsi AWD, FWD, RWD, Sport bei OC klasėse.

AWD klasėje geriausias buvo Tomas Smirnovas, antrą rezultatą parodė Marius Sutkus, trečią – Jovydas Baltutis. Tarp FWD geriausias buvo Valentinas Junevičius, daugiau nei 3 sekundėmis atsiliko Artūras Lipavičius bei Domantas Andreikevičius.

Geriausiai galu varomais automobiliais lėkė Lukas Kildišius, Ovidijus Vaštakas atsiliko vos 0,25 sekundės,  Žygintas Pupelis užėmė trečią vietą. Tarp „Sport“ klasės sportininkų greičiausias buvo  Rolandas Tučkus, virš sekundės nuo jo atsiliko Ugnius Terekas bei Markas Buteikis.

Rolandas taip pat nugalėjo ir OC klasėje – antrą vietą užėmęs Matas Patėjūnas atsiliko net 8 sekundėmis. Tuo tarpu kova dėl antrojo podiumo laiptelio buvo karšta – Tomui Smirnovui trūko vos 0,25 sekundės.

Uoginiuose – Aukštaitijos kroso taurės IV etapas

Sekmadienį, rugpjūčio 21-ą dieną Kupiškio rajone, Uoginių autosporto komplekse vyko ketvirtasis Aukštaitijos autokroso taurės etapas. Sportininkai dėl taurių ir metinės įskaitos taškų varžėsi penkiose klasėse.

Junior 1600 nugalėjo Matas Rimkus su Mitsubishi Colt. Už jo išsirikiavo Gytis Zabiela ir Lėja Vareikaitė. 1600 klasėje pirmą vietą užėmė Lukas Kovera (Honda Civic), antrą – Vytautas Tumasas, trečią – Matas Pocius.

2000 klasėje geriausiai pasirodė Deividas Kusas, vairuojantis Seat Ibiza. Jis aplenkė VW Golf vairuojančius Gražvydą Strazdauską bei Modestą Šatkauską.

RWD 2500 niekas nepavijo Dainiaus Dambrausko su BMW, kuris už nugaros paliko Martyną Vaškį bei Stasį Brundzą. Open 2500 pirmas buvo Regimantas Nevulis su VW Golf, antras – Justinas Mikalauskas, trečias – Edgaras Urba.

Komandų įskaitoje – lygybė. Po 47 taškus surinko Pakruojo ASK, Biržų ASK bei Kupiškio AMS komandos. Ekrosas etape surinko 38, VšĮ Keturė tekėne – 22.