LASF ir PZM tęsia bendradarbiavimą

Post
                  thumbnail

Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) ir jos prezidentas Gintaras Furmanavičius kartu su Lenkijos automobilių ir motociklų sporto federacijos (PZM) prezidentu Andrzej Witkowski aptarė dviejų valstybių bendradarbiavimą ir galimybę rengti 2016 m. Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapą Lietuvoje.

 Pasak LASF prezidento Gintaro Furmanavičiaus, speciali spaudos konferencija buvo surengta tam, kad paneigti spaudoje pasirodžiusius gandus, jog WRC etapo Lietuvoje nebebus.

 „Kartu su PZM prezidentu A. Witkowski norime išsklaidyti visus neaiškumus dėl Pasaulio ralio čempionato, kuris 2016-aisiais vėl vyks dviejose šalyse. Specialiai tam ši spaudos konferencija ir yra rengiama“, – teigia LASF prezidentas.

 PZM prezidentas A. Witkowski teigia, kad į Lietuvą atvyko dėl dviejų pagrindinių priežasčių – WRC konferencijos ir Centrinės Europos motociklų federacijos susitikimo.

 „Aš pats buvau šios spaudos konferencijos iniciatorius, todėl, kad noriu panaikinti Lietuvoje sklandančius gandus, jog čia WRC nebebus. Kaip blogą organizavimo pavyzdį galiu paminėti Italiją, kuri dabar iš FIA yra gavusi įspėjimą, o Lietuvoje pagrindinė priežastis, kodėl 2015 m. WRC vyksta tik Lenkijoje, yra finansai. Dabar yra norima, kad Lietuva prisidėtų prie Mikolaikų infrastruktūros kūrimo. Tam reikia apie 1,5 mln. eurų. Mėginu įtikinti Lenkijos organizatorius, kad Lietuva prisidėtų tik ketvirtadaliu. Jeigu LASF turėtų 800 tūkst. eurų, apie WRC etapą kalbėtume jau šiandien“, – sako jis.

 „Mano vertinimas apie WRC etapą Lietuvoje yra pakankamai subjektyvus. Tą dieną negalėjau čia atvykti, nes ralį stebėjome Lenkijoje kartu su FIA prezidentu. Tačiau oficialioje ataskaitoje FIA Lietuvą įvertino 7 balais. Įvykusiame bendrame etape ji išskyrė du minusus – Lenkijos serviso zoną ir atšauktus 2 Lietuvos greičio ruožus. Tačiau trasas tvirtina pati FIA, mes jiems į Paryžių siunčiame trasų pasiūlymus, o jie renkasi“, – teigia A. Witkowski.

 PZM prezidento teigimu, Lenkija nėra nusivylusi Lietuva.

 „Jau 25 metus esu PZM prezidentu, pergyvenau 4 FIA prezidentus ir 7 ralio komisijos pirmininkus, kiekvienas iš jų turėjo skirtingą Pasaulio ralio čempionato koncepciją, bet nei vienas iki šiol nesuteikė galimybės organizuoti varžybų mums. Konkurencija tarp ralio organizatorių yra labai didelė. Etapus norėtų rengti Rusija, Kinija, Brazilija, Japonija, Australija. Dabar situacija Lietuvoje yra gerokai geresnė, nei 2011 m., kai niekas netikėjo, kad ralis čia apskritai gali vykti. Mes turime vieni kitus palaikyti, nes konkurentai ir vakarų Europos šalys ir taip ant mūsų pila purvą, kad perimtų etapą“,- susitelkti ragina PZM prezidentas.

 Anot A. Witkowski, Lietuva ir Lenkija kasmet bendradarbiauja vis artimiau.

 „Kartu mes turime daug planų. Rengsime bendrus ralio – kroso etapus. Taip pat Dominykas Butvilas atstovauja Lenkijos „Subaru“ komandai, Robertas Kupčikas yra labai populiarus Lenkijoje. Planuojamas ir artimas bendradarbiavimas kartingų sporte. Noriu labai padėkoti Sauliui Girdauskui, Gintarui Furmanavičiui ir Algiui Poteliūnui už darbą 2014 metais. Šie žmonės padarė viską, kad Lietuvoje įvyktų WRC. Aš esu optimistas, tikiuosi, kad išsprendus Lenkijos infrastruktūros problemas, Lietuvai teks mažesnė finansinė našta ir 2016 metais WRC etapas vėl vyks per dvi valstybes. Manau, kad apie tai galėsime pasikalbėti iškart po šių metų WRC etapo Lenkijoje, į kurį noriu Jus visus pakviesti“, – ateities planus vardina PZM prezidentas A. Witkowski.


Į viršų ↑
loading