Kasparas Navickas – FIA akademijos atrankoje

Post
                  thumbnail

FIA jaunųjų lenktynininkų akademijos atrankoje Lietuvos garbę gins augantis ralio kroso talentas Kasparas Navickas.

 Antras kartas – sėkmingas

Sėkmingas Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) ir FIA bendradarbiavimas jau trečius metus iš eilės perspektyviausiems lietuviams suteikia galimybę varžytis tarp geriausiųjų ir reprezentuoti mūsų šalį pasauliniu mastu.

 Šiemet FIA akademijoje Olandijoje spalio 28-31 dienomis šalia kitų talentingiausių europiečių bus ir Kasparas Navickas, kuris prisijungs prie ypač sėkmingai ten pasirodžiusių brolių Jono ir Igno Gelžinių. Atrankos nugalėtojas pateks į pagrindinę jaunųjų lenktyninkų akademiją, kurioje kiekvienas žemymas turės savo atstovą, o jos metu treniruosis su geriausiais pasaulio lenktynininkais bei semsis žinių iš tarptautiniu mastu pripažintų lektorių.

„Į FIA akademiją norėjau patekti dar praėjusiais metais, kai joje dalyvavo Ignas Gelžinis. Tada laimėjo jis, o man teko laukti ateinančių metų. Šiemet buvau pakviestas aš“, – pasakoja K. Navickas.

 Pasak sportininko, jam labai padės ir Igno, kuris tapo atrankos nugalėtoju, patarimai.

 „Sužinojęs, kad patekau į atranką, daug kalbėjausi su Ignu, kuris davė labai daug gerų patarimų, kaip elgtis, ko tikėtis, kaip pasiruošti akademijai. Visgi, sunku pasakyti, kas ten vyks. Žinoma, yra tradiciniai dalykai: fiziniai testai, važiavimų bandymai ir treniruotės, paskaitos. Tiksliai pasiruošti neįmanoma, nes programa kiekvienais metais keičiasi. Tačiau, kai gavau atsakymą, kad patekau į akademijos atranką, padidinau fizinius krūvius, pradėjau ruoštis papildomai, kad būčiau geriausios sportinės formos“, – sako lenktynininkas.

 Profesionalų sporte tik 4 metus

Garsaus lenktynininko iš Tauragės Vaido Navicko sūnus Kasparas karjerą pradėjo prieš ketverius metus slalomo varžybose. Vėliau sportininkas išbandė autokrosą ir rali-krosą, kuriame ir pasiliko.

 „Man ralikrosas yra arčiausiai širdies. Šioje disciplinoje labai daug veiksmo, situacija nuolatos keičiasi. Tenka važiuoti tiek žvyru, tiek asfaltu. Žinoma, prie pasirinkimo prisidėjo ir tėtis, kuris daug metų lenktyniavo rali-kroso varžybose ir turi man labai daug ką patarti. Manau, tai yra vienas iš veiksnių, kodėl aš galiu pasiekti aukštų rezultatų“, – teigia jaunasis lenktynininkas.

 Šiame sezone K. Navickas tobulėjimo kartelę pakėlė dar aukščiau ir startavo Europos ralio kroso čempionate, kuriame pasiekė išties stulbinančių rezultatų.

 „Sezoną vertinu neblogai. Keliuose Europos čempionato etapuose pavyko pasiekti labai gerų rezultatų. Anglijoje ir Švedijoje tapau prizininku. Kai kur likau arti nugalėtojų pakylos. Visgi sezoną šiek tiek apkartino techniniai gedimai. Tačiau nenusimenu, nes įgijau daug patirties varžydamasis su geriausias ralio kroso meistrais visoje Europoje. Visa tai man padės tiek FIA akademijos atrankoje, tiek ir tolimesniuose sezonuose“, – optimistiškai pasakoja sportininkas.

 K. Navickas šiemet tapo jauniausiu Europos ralio kroso čempionato dalyviu ir prizininku.


Į viršų ↑
loading