Kalėdinio slalomo varžybose išskirtinio dėmesio susilaukė jubiliatai

Savaitgalį Kaune finišavo automobilių sporto veteranų kalėdinio slalomo varžybos, kurias rengia Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija (TASVA) drauge su Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) sporto veteranų komitetu ir partneriais – Lietuvos automobilių, Kauno automobilininkų bei Lietuvos „Porsche“ klubais.

Bemaž pusę amžiaus gyvuojančiai gražiai tradicijai jėgas išbandyti slalomo trasoje ir šiemet neatsispyrė net 88 sporto meistrai, automobilių sporto teisėjai ir būrelis mėgėjų – sporto klubų narių, rėmėjų.

Dar neprasidėjus lenktynėms daugelis žilagalvių spaudė rankose taures, jubiliejinius atminimo medalius, padėkas, asmenines dovanas, kuriomis buvo pagerbti veteranai, pernai ir šių metų pradžioje pažymėję garbingas sukaktis. O jubiliatų šįkart buvo kaip niekad gausu – net per tris dešimtis.

„Kai pirmąsyk mūsų duetas pasirodė ralio trasoje, daugelis gana nepatikliai žvelgė į moterų ekipažą – tuomet tokį neįprastą, – kalbėjo jubiliejų pažyminti sporto meistrė Ilona Ališauskienė. – Tačiau jau po pirmųjų lenktynių daugelis įsitikino, jog mes ne iš kelmo spirtos, o treniruotis, varžytis ir mokytis iš tokių automobilių sporto žvaigždžių, kaip broliai Girdauskai, Stasys Brundza ir kitų buvo neapsakoma laimė, dar ir dabar kelianti didžiausią nostalgiją“.   

Šiemet sukanka 60 metų, kai 1963-aisiais Danielius Saukevičius, bendraudamas su Algirdu Daunoravičiumi Tauragėje įkūrė mėgėjišką autoklubą, kuriame rengė vairuotojus, dalyvavo plento žiedinėse, autoralio, automobilių daugiakovės, kartingo varžybose Lietuvoje ir kaimynėse šalyse.  

Šiandien šis klubas yra išugdęs ne vieną šalies ir Europos čempioną, o jo vėliavą pasaulio trasose sėkmingai veža ir Rokas Baciuška – ką tik pasibaigusio Dakaro ralio antrasis prizininkas savo klasėje.

„Vien dėl to buvo verta stengtis, aukoti daugelį laisvalaikio valandų“, – sakė garbingą 85-čio jubiliejų minintis Lietuvos automobilių sporto veteranas, sporto meistras, nacionalinės kategorijos LASF automobilių garbės sporto teisėjas, vienas iš Tauragės sporto klubo kūrėjų D. Saukevičius.

Jį, kaip vyriausiąjį Tauragės automobilių klubo atstovą, specialiu prizu apdovanojo žurnalo „Auto Bild Lietuva“ vyriausiasis redaktorius Vitoldas Milius. Kuklesnį 70-čio jubiliejų švenčia ir šiandien daugelyje automobilių sporto trasų sutinkamas sporto meistras Jonas Dereškevičius. „Metai pralėkė kaip viena akimirka, o dabar džiaugiuosi galėdamas savo nemenką patirtį perteikti jaunimui“, – sakė J. Dereškevičius. Jubiliatus ir visus veteranų kalėdinio slalomo dalyvius pasveikino Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, LASF prezidentas Egidijus Janavičius, federacijos sporto veteranų komiteto pirmininkas Šarūnas Mažeika, LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis, TASVA direktorius Romualdas Mažuolis ir kiti. Didžiausios aistros, kaip ir tikėtasi, virė slalomo aikštelėse.

Vieni pirmųjų savo kovas pradėjo VšĮ „Tapk laisvas“ sportininkai. Čia ir vėl lygių neturėjo širvintiškis, daugelio varžybų, tarp jų ir ralio „Aplink Lietuvą“ nugalėtojas Algimantas Kojis, automobiliu su rankiniu valdymu trasą įveikęs per 1 min. 09,8 sek. Jis aplenkė Nerijų Endriukaitį, Raimondą Dabužinską ir Haroldą Trukaną. Kolegos varžovai ir žiūrovai plojimais palydėjo vyriausiųjų amžiumi sporto meistrų veteranų startus ir finišus.

Vyriausiųjų grupėje greičiausias buvo 88-erių Vladislavas Šermukšnis, penkmečiu jaunesniųjų grupėje dominavo 83-jų Jonas Gediminas Brazys, o tarp 71-75 m. amžiaus senjorų pranašumą įrodė tauragiškis Romualdas Ščiuckas. Kuo veteranai buvo jaunesni, tuo greičiau jie važiavo trasoje. Kad automobilį meistriškai valdyti privalo ne tik sportininkai, bet ir automobilių sporto teisėjai, įrodė 77 metų teisėjas kaunietis Romualdas Baniulis, greičiausiai iš visų per 1 min. 00,3 sek. įveikęs trasą.

Antras geriausias laikas (1 min. 03,4 sek.) priklauso nugalėtojo komandos draugui, sporto meistrui Ramūnui Aleknavičiui, o trečias (1min. 06,1 sek.) – alytiškiui Raimondui Gelžiniui.

Tik keliomis dešimtosiomis sekundės dalimis nuo lyderių trejetuko atsiliko sporto meistrai Genadijus Segal, Audronis Gulbinas, Mindaugas Karklys ir keli kiti.

Grupė slalomo varžybų dalyvių, prisimindama buvusius bendražygius lenktynių trasose, dabar karo negandų alinamus Ukrainoje, nutarė varžytis 1980 m Zaporožėje nuo konvejerio nuriedėjusiu legendiniu ZAZ 968, kurį daugel metų vairavo vieno garsiausių šalies lenktynininkų, tarptautinės klasės sporto meistro Eugenijaus Tumalevičiaus mama.  

Su šiuo ZAZ 968 daugiau nei prieš dešimtmetį Eugenijus kartu su dar viena šalies automobilių sporto legenda Vikiu Oleka varžėsi ir ralyje „Aplink Lietuvą“.

O kalėdinio slalomo trasoje su juo greičiausias buvo Vytautas Ožiūnas, pranokęs Igną Baltrušaitį ir patį E. Tumalevičių.

Komandinėje įskaitoje varžėsi 8 ekipos, o pergalę, kaip ir tikėtasi, šventė Kauno miesto pirmoji komanda, kurios sportininkai pelnė 72 taškus.

Antroje vietoje su 52 taškais liko Tauragės miesto sportininkai veteranai, pranokę Kauno miesto antrąją (47 t.) ir Vilniaus miesto pirmąją (34 t.) komandas. 

©Mindaugo TITO ir Valdo Juozo VILŪNO nuotraukos

©Varžybų spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“


Į viršų ↑
loading