Kalėdiniame veteranų slalome tempą diktavo 2004 m. ralio čempionas

„Žiema – kaip pagal užsakymą, visos sąlygos geram kalėdiniam slalomui“, – taip ir panašiai kalbėjo šalies automobilių sporto veteranai, susirinkę į tradicinį, jau per keturis dešimtmečius gyvuojantį veteranų slalomo turnyrą, surengtą Kauno rajone, aikštelėje šalia Aleksandro Stulginskio universiteto.

Šį turnyrą ketinta surengti prieš didžiąsias metų šventes, tačiau sniego stoka paskatino kiek luktelėti. Ir ne veltui. Savaitgalį visa trasa bolavo sniegu, po kuriuo slėpėsi ledas, veteranams priminęs klastingas trasas, kokiose jie lenktyniavo gražiausiais savo jaunystės metais.

Susirinkusius pasveikino LASF prezidentas Romas Austinskas, LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis, LASF senjorų komiteto pirmininkas Evaldas Torrau, LASF teisėjų komiteto pirmininkas Šarūnas Liesis, Tarptautinės automobilių sporto veteranų asociacijos direktorius Romualdas Mažuolis, žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius Virginijus Venskutonis, Kauno rajono savivaldybės Akademijos seniūnijos seniūnas Skirmantas Nominaitis ir kiti.

Labiausiai nusipelniusiems ir jubiliejus švenčiantiems sporto veteranams įteikti Kūno kultūros ir sporto departamento, LASF, Lietuvos automobilių klubo, Kauno rajono savivaldybės apdovanojimai ir padėkos.  

Įkvėpti šventiško varžybų atidarymo visi 64 susirinkusieji automobilių sporto veteranai išskubėjo stebėti pirmojo važiavimo. Nuogastauta, kad tokioje slidžioje trasoje jie  bus priversti važiuoti itin atsargiai, tad vargu ar galima tikėtis gerų rezultatų.

Varžybų rengėjai – Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija, LASF senjorų komitetas, Lietuvos automobilių, Kauno automobilininkų bei Lietuvos „Porsche “ klubai – veteranus suskirstė į klases sudarytas ne tik pagal dalyvių amžių, bet ir jų veiklos pobūdį. Atskirai varžėsi pirmieji vairuotojai ir buvę jų šturmanai, sporto meistrai ir teisėjai veteranai, automobilių klubų nariai ir rėmėjai, moterys ir jaunimas bei renginio svečiai.

Tačiau trasa – visiems buvo vienoda. Čia ir paaiškėjo, kurio iš veteranų parakinė dar nesudrėkusi ir kuris išsaugojo daugiausia azarto, neprarasdamas vairavimo įgūdžių.

Veteranų varžybas stebėjusiai grupei A. Stulginskio universiteto studentų tai buvo puiki pamoka, kaip valdyti automobilį slidžioje trasoje ir nepervertinti savo jėgų.

Pradėjusieji varžybas dažniausiai trasą įveikdavo per 1 min. ir keletą sekundžių. Varžovais tapę kolegos spėliojo, kuriam pirmajam pavyks slidžią trasą nuvažiuoti greičiau nei per minutę, o kad tikrai atsiras tokių, neabejojo niekas.

Neilgai trukus varžovams pirštinę metė 2004 metų šalies automobilių ralio čempionas, verslininkas iš Ukmergės Evaldas Čirba, įveikęs trasą per 54,46 sek.

Nors šis rezultatas įkvėpė varžovus, tačiau Evaldo pasiekimo jau niekam nepavyko pagerinti. Tad slalomo nugalėtojas išsivežė ir bendravardžio docento Čerškaus atminimo taurę, kurią įsteigė Kauno rajono savivaldybės meras Velerijus Makūnas.

„Nuo tų atmintinų 2004-ųjų iki šio mielo man laimėjimo veteranų įskaitoje nepastebimai prabėgo jau 15 metų, tačiau noras pasivaržyti trasose, kaip ir tada, niekur nedingo“, – rankose laikydamas ką tik iškovotus trofėjus šypsojosi visad gerai nusiteikęs 52-ejų E. Čirba, kurį vadinti sporto veteranu neapsiverčia liežuvis.     

Antrąjį greičiausiąjį laiką (55,67 sek.) užfiksavo sporto teisėjų veteranų grupėje rungtyniavęs Romanas Klepackas, pranokęs Tomą Savicką (56,82 sek.), Ričardą Janušaitį (57,16 sek.), Mindaugą Karklį (57,34 sek.), Algimantą Mozūraitį (57,60 sek.), Zenių Balčiūną (57,64), Saulių Kazėną (58,39 sek.), tikru slalomo meistru tituluojamą Alfredą Štarą (59,09 sek.), Jevgenijų Sazonovą (59,21 sek.) ir kitus. 

Tačiau nugalėtojų ir prizininkų pagerbimo ceremonijoje daugiausia aplodismentų susilaukė niekad nepraleidžianti veteranų varžybų 62-ejų Laima Suchich, laimėjusi moterų įskaitą ir tapusi slalomo karaliene.

Šiltai pasitikti ir trasos šeimininkai – 7 slalomo entuziastų komanda iš Kauno rajono savivaldybės Akademijos seniūnijos. Pranašumą įrodė Povilas Valatka, nedaug atsilikęs nuo daug labiau patyrusių šios sporto šakos meistrų, kuriems toks išbandymas – jau tradicija.

Slalomo aikštelėje pasirodė ir Lietuvos automobilių klubo „Retroklasika“ atstovai, kurių ginčą laimėjo Modestas Jakas su „Toyota Celica“ įveikęs trasą per 58,95 sek.

Vykusią atkaklią kovą dėl sekundžių bene iškalbingiausiai liudija faktas, kad keturių paskutiniųjų ralių „Aplink Lietuvą“ nugalėtojas Audronis Gulbinas, kartu su kitais 10-čia dalyvių varžęsis pirmojoje sporto meistrų veteranų grupėje, liko tik penktas.

Be jau minėtų E. Čirbos, L. Suchich ir M. Jako, atskirų klasių nugalėtojais tapo vyriausias turnyro dalyvis, 83-jų Algirdas Rymonis, Z.Balčiūnas, R.Klepackas, S.Kazėnas, Albinas Andrašiūnas, A.Mozūraitis, Alvydas Gilys, Danielius Saukevičius, Vidmantas Dailidė, Vladas Juozas Petrauskas, R.Janušaitis ir Olegas Krikštanis.       

Grupių nugalėtojai apdovanoti buvusių bendražygių lenktynių trasose atminimo taurėmis, kurias įsteigė LASF prezidentas R. Austinskas, LAK prezidentas R.Dovidaitis, AB „Kauno grūdai“ generalinis direktorius Tautvydas Barštys, daugkartinis šalies čempionas Ramūnas Čapkauskas, tarptautinės automobilių sporto veteranų asociacijos direktorius R. Mažuolis ir LASF senjorų komiteto pirmininkas E. Torrau.    

Daugelį metų LASF vadovavusio Sigito Alesiaus atminimo taurė įteikta A. Giliui, Romo Barkausko A. Mozūraičiui, o Iljos Ostrovskio – R.Janušaičiui.

Vieno seniausių šalyje ralio „Kauno ruduo“ pirmojo laimėtojo Romo Jakučionio atminimo taurę iškovojo A. Rymonis, o vieno šio veteranų sportinio sąjūdžio pradininkų – Vidmanto Čiutelės – taurė įteikta V.J. Petrauskui.

Nusipelniusių sporto meistrų, kauniečių Kastyčio ir Arvydo Girdauskų atminimo taure džiaugėsi Z. Balčiūnas.

Veteranų automobilių slalomo komandinę įskaitą laimėjo Kauno miesto komanda, pranokusi Vilniaus, Tauragės, Kauno rajono, Kelmės ir Kėdainių senjorus. 

Nuotrauka: Algimanto Brazaičio


Į viršų ↑
loading