Kačerginės “Nemuno žiedas” galiausiai sulauks atnaujinimo darbų

Šiandien spalio 6d.  Kauno rajone įsikūrusiame Kačerginės “Nemuno žiede” buvo susirinkę valdžios, bei federacijų atstovai aptarti artėjančių žiedo trasos atnaujinimo darbų.

Susirinkime dalyvavo: Lietuvos Respublikos prezidento patarėjas Paulius Baltokas, Švietimo moklso ir sporto ministerijos viceministras Linas Obcarskas, Susisiekimo ministerijos viceministras Mindaugas Tarnauskas, Lietuvos sporto centro vadovas Linas Tubelis, Lietuvos techninio sporto federacijų asociacijos prezidentas Karolis Ramoška, Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Egidijus Janavičius ir Lietuvos motociklų sporto federacijos atstovai Adomas Dautartas ir Jaroslavas Buinauskas.

ŠMSM Viceministras Linas Obcarskas, pristatė kokie namų darbai jau yra padaryti, dar kartą pabrėžė, kad trasoje ilgus metus gyvenusi moteris šiai dienai jau yra išsikrausčiusi ir turtas pilnai perduotas valstybei. Viceministras taip pat susirinkusiems pristatė trasos įveiklinimo galimybes po rekonstrukcijos ir šiuo metu esamą trasos užimtumą. Po rekonstrukcijos darbų trasa prioriteto tvarka išliks aukšto meistriškumo sporto treniruotėms ir renginiams, tačiau darbo dienomis bei šaltuoju metų laiku trasoje būtų vykdomi visuomenės ir pareigūnų su spec. transportu mokymai.

Trasos rekonstrukciją Viceministras įvardino kaip siekį pradėti kiek įmanoma greičiau, atsižvelgiant į tai kiek tai leis įstatymai, bei teisiniai reguliavimai.

Susisiekimo Viceministras Mindaugas Tarnauskas, taip pat pabrėžė, kad trasą mato kaip prioritetinę, kuri turi būti atnaujinta ir pritaikyta aukšto meistriškumo sportui, na o susisiekimo Ministerija ieškos galimybių prisidėti neužmirštant saugaus eismo temos. Viceministras pasiūlė pasirašyti memoranduma tarp visų suinteresuotų pusių ir taip įtvirtinti savo tikslus dokumentaliai, kad tai neliktų tik kalbos ir kad būtų dokumentas kuriuo visos šalys įsipareigotų dalyvauti šiame procese.

LR Prezidento patarėjas Paulius Baltokas, kuris nuo pat pradžių aktyviai dalyvauja susitikimuose dėl šios trasos atnaujinimo pabrėžė, kad džiugina bendras valdžios institucijų susitelkimas spręsti įsisenėjusią problemą. Prezidentūra palaiko iniciatyvą rekonstruoti šią trasą.

Kauno rajono savivaldybės Vicemeras Paulius Visockas šią trasą mato kaip labai perspektyvią ir patikino, kad rajono savivaldybė tikrai prisidėtų prie atnaujinimo darbų tačiau paragino, kiek įmanoma skubiau informuoti apie lėšų poreikį, kad taryba galėtų nuspręsti, kokia suma gali prisidėti. Memorandumo idėją Paulius Visockas taip pat labai palaikė.

Lietuvos techninio sporto federacijų asociacijos prezidentas dar kartą pabrėžė, kad rekonstruota trasa atneš žymiai didesnę naudą tiek valstybei tiek Kauno rajono savivaldybei, kadangi vyks tikrai daug ir didelio masto renginių, kurie pritrauks gausų tiek dalyvių tiek žiūrovų skaičių.

Taip pat jau yra kalbėta su pareigūnais, kurie atnaujintoje trasoje nuolatos vykdytų mokymus taip įveiklindami trasą ir sporto bendruomenę, kuri galėtų dalintis sukaupta patirtimi ir padėti pareigūnams lavinti vairavimo įgūdžius įvairiomis sąlygomis. Trasoje taip pat vyktų ir visuomenės mokymai, kur vairuotojai galėtų tobulinti savo įgūdžius kartu su profesionalų pagalba, tiek žiemos metu tiek ir šiltuoju sezono nuosavais automobiliais.

Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Egidijus Janavičius susirinkusius pakvietė pasivaikščioti po trasą ir supažindino su jos esama būkle, papasakojo ir parodė kur ir kodėl reikalingi nauji posūkiai, saugumo zonos ir elektros tinklų stulpų iškėlimas iš trasos.

Lietuvos motociklų sporto federacijos atstovas Adomas Dautartas papasakojo, kodėl dabartinė trasa yra labai pavojinga motociklų sporto sportininkams, kokie ir kuriose trasos vietose vyksta įvykiai, kuriuose susižaloja profesionalūs sportininkai ir kodėl. Adomas patikino, kad pagal atnaujinimo projektą rekonstruota trasa taptų žymiai saugesnė motociklų sportui ir joje galėtų vykti žymiai daugiau renginių, kuriuos organizuotų motociklų bendruomenė.

Nuspręsta, kad daugiausiai per dvi savaites turi būti paruoštas ir suderintas memorandumo tekstas su visomis šalimis ir bus skelbiama spaudos konferencija šio memorandumo pasirašymui. Tikimasi, kad iki to laiko jau bus atlikti ir kiti namų darbai susiję su mėginių paėmimams tyrimams, bei gautos teisininkų išvados kokia veiksmų seka viskas turi vykti, kad darbai prasidėtų kuo greičiau.


Į viršų ↑
loading