Įvyko „Vimota One Mile Race 2016“ varžybos

 

Liepos 16 dieną Palangos tarptautinio oro uosto pakilimo take įvyko antrosios, Lietuvos automobilių sporto istorijoje, vienos mylios greičio rekordo siekimo varžybos „Vimota One Mile Race 2016“. Varžybose šį kartą savo jėgas išbandė 5 motociklai ir 16 automobilių.  

Dalyviai važiavo pagal galiojančias FIA taisykles – iš stovimos padėties automobilis ar motociklas pajudėjo link finišo linijos, kurioje buvo matuojama kokiu greičiu šis kirto už mylios nuo starto išdėstytus greičio matavimo vartus. Dalyviai važiavo po vieną, o rekordu buvo laikomas ne distancijos įveikimo laikas, bet dviejų geriausių važiavimų per valandą vidurkis. Važiavimai vyko gyva eile nuo 16 iki 21 valandos.

Greičio rekordu pripažinti tie rezultatai, kurie buvo geresni nei prieš tai pasiekti Lietuvos Respublikos teritorijoje tokio pobūdžio rezultatai iki renginio datos.

„Vimota One Mile Race 2016“ renginio metu dėl laiko matavimo įrangos sutrikimų buvo užregistruotas tik vienas motociklų greičio rekordas – Lino Vaitkaus, važiavusio modifikuotų motorolerių klasėje – 62,12 km/h su Piaggo Duragon motoroleriu.

Laimei, automobilių greitį įranga fiksavo sąlyginai sėkmingai. Pasiekti nauji mylios greičio rekordai šiose klasėse:

B1 – registruotų automobilių be papildomos galios įrenginių – Gintaras Paškevičius su BMW  M5 – 267,77 km/h, pagerinęs 2015 metais Audvydo Vaicekausko su BMW M6 EGO pasiektą rezultatą – 259,47 km/h.

D – Diesel Unlimited, naujos klasės įvestos 2016 metų renginio metu, užfiksuotas naujas rekordas priklauso Tomui Lenkui su BMW E61 – 227,24 km/h. Classic car – naujos klasės įvestos 2016 metų renginio metu, užfiksuotas naujas rekordas priklauso Dave Holland su Ford Escort Mk1 – 209,315 km/h.

B3 – sportinių automobilių klasėje ir absoliutus naujas ratais varomų automobilių renginio greičio rekordas priklauso dalyviui iš Estijos Aleksandrui Ljahh su Nissan GT-R 32 – 348, 855 km/h.

Kitose klasėse dalyvavusiems dalyviams sportininkas rekordų šį kartą pagerinti nepavyko.

Asmeninius pasiekimus galite rasti varžybų sekretoriato dokumentuose internetinėje svetainėje: www.zaibelis.lt arba Facebook puslapyje: Lithuanian Land Speed Racing.


Į viršų ↑
loading