Ilgasis rugpjūčio savaitgalis džiugino ralio, žiedo, drifto bei slalomo fanus

,,CBet Rally Rokiškis“ triumfavo D.Butvilas su R.Vaitkevičiumi

Rokiškio apylinkėse vyko ketvirtasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas. Dramos nestokojusiose varžybos greičiausias buvo Dominykas Butvilas su Renatu Vaitkevičiumi. Su Škoda Fabia R5 važiuojantis duetas 17,6 sekundės aplenkė Vladą Jurkevičių ir Aisvydą Paliukėną bei tapo „CBet Rally Rokiškis“ nugalėtojais.

„Emocijos nerealios. Rokiškio ralis mums niekada lengvas nebuvo. 2020-aisiais metais mes čia startavome pirmą kartą ir štai tik iš trečio karto pavyko laimėti. O laimėti ralį jausmas visuomet geras, labai didelis pasiekimas. Dėkoju visai komandai, ypač šturmanui Renatui. Mūsų sėkmės paslaptis šiemet yra pastovus darbas. Niekada nepasiduodame, dirbame, treniruojamės, einame į priekį ir dabar užauginome tą greitį iki tokios formos, kad galime konkuruoti“, – sakė Dominykas Butvilas.

Trečiąją vietą absoliučioje įskaitoje iškovojo stabiliai ir greitai važiuojantis Giedriaus Firanto ir Mato Valiulio duetas. 2WD įskaitoje nugalėtojais tapo Rokas Steponavičius ir Karolis Gedgaudas, važiavę su BMW M3. Daugiau nei minute atsiliko Renaldas ir Katažina Šeinauskai, o trečioje vietoje po 150 km greičio ruožų atsidūrė Nedas Radišauskas su Jonu Pipiru. Į dopus sportininkai grįš rugsėjo 9 – 10 dienomis Elektrėnų rajone.

Parnu vyko trečiasis Lietuvos žiedinių automobilių čempionato etapas

Estijos pietuose, „Porsche ring“ trasoje vyko trečiasis Lietuvos žiedo etapas. BGT Pro klasėje greičiausiai važiavo Mantas Matukaitis, TCR – Kęstutis Stasionis, BGT AM – Ignas Jomantas. BTC3 klasėje nugalėjo Izidorius Paukštys, kuriam šį kartą neprilygo Aurimas Mištautas bei Robertas Zauka. Tarp BTC1 geriausiai pasirodė Aurimas Kučinskas, aplenkęs Deividą Sakalauską bei Vidmantą Pociuną.

BMW325 taurės varžybose nugalėjo latvis Valters Zviedris, o lietuviai Edvinas Žadeikis ir Karolis Jovaiša pasidalino antrą bei trečią vietas.

BTC4 važiuojantis Aivaras Remeika lipo ant trečiojo pakylos laiptelio, o  BTC2 klasėje iš lietuvių geriausiai pasirodė Tadas Petukauskas, kuris antrose lenktynėse užėmė antrą vietą. Rugsėjo 2 – 3 dienomis sportininkai ratus su Kačerginės Nemuno žiede.

PRO ir SEMI-PRO drifto varžybos

Estijoje, Tartu apylinkėse, Kulbilohu ralio kroso trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos bei pirmasis NEZ drifto čempionatų etapas. Čia nugalėjo Edvards Žodziņš su BMW E36, o iš lietuvių geriausiai pasirodė Simas Kvietkauskas ir Andrius Vasiliauskas, kurie pateko tarp aštuonių geriausių.

Paskutinis, penktasis, Lietuvos drifto čempionato etapas vyks rugsėjo 9-10 dienomis Rygoje. Čempionate užtikrintai pirmauja A. Vasiliauskas, o teorinių vilčių nugalėti dar turi Gediminas Levickas, S. Kvietkauskas bei Donatas Macpreikšas. Tuo tarpu Kuršėnuose Semi-pro drifteriai kovojo taip, kad net dužo betoniniai blokai, o po kontaktų automobiliai net užšokdavo ant jų. Pasibaigus varžyboms ant aukščiausio pakylos laiptelio lipo Aleksandras Ivanovas, antra vieta atiteko Žydrūnui Vilčinskui, o Eimantas Kindurys užėmė trečiąją. Paskutinis, penktasis, semi-pro čempionato etapas vyks rugsėjo 9 dieną, Bialystoke, Lenkijoje.

Linkuvoje – slalomas

Rugpjūčio 15-ą Pakruojo rajone įvyko trečiasis Lietuv

os automobilių slalomo čempionato etapas. FWD klasėje geriausias buvo Agnius Narbutas su Honda Civic, kuris aplenkė Artūrą Kupčių bei Adomą Gulbiną.

Tarp RWD dalyvių niekas neprilygo Edvinui Sabaliui su BMW 323ti. Už jo išsirikiavo Ovidijus Vaštakas ir Darius Morkūnas. AWD podiumas išsidėstė taip – pirmas Tomas Markelevičius su Toyota Yaris GR, antras – Arnoldas Bačelis, trečias – Pranas Gustas.

OC įskaitoje niekas neprilygo Edvinui Sabaliui, už jo rikiavosi Darius Morkūnas bei Rytis Jankevičius. Moterų klasėje geriausia buvo Rūta Markelevičienė (Mitsubishi Colt), antra vieta atiteko Justei Strups, trečia – Ingridai Jakienei.

Tarp jaunių geriausiai pasirodė Agnius Narbutas (Honda Civic), už jo – Kornelijus Poškus bei Arnas Jakas. Svečių klasėje nugalėjo Andrius Simonaitis (Honda Civic), už jo išsirikiavo Alvydas Špakauskas bei Adomas Gulbinas.

Ketvirtasis čempionato etapas vyks rugsėjo 3 dieną Panevėžyje.