I.Gelžinis liejo prakaitą FIA akademijos stovykloje Edinburge

Post
                  thumbnail

Gruodžio 9-11 dienomis Edinburge (Škotija) buvo surengta pirmoji šių metų FIA akademijos stovykla, kurioje dalyvavo ir FIA akademijos Europos atrankos nugalėtojas, lietuvis Ignas Gelžinis.
Dešimt jaunų lenktynininkų iš viso pasaulio tris dienas plušo treniruotėse ir suko galvą įvairių testų metu. Akademijos dalyvius vertino ir jiems tobulėti padėjo buvęs „Formulės 1“ lenktynininkas Alexanderis Wurzas, garsus ralio šturmanas Robertas Reidas, BTCC lenktynininkas Tomas Onslow-Cole‘as ir kiti.
Pirmoji diena:
Pirmąją stovyklos dieną dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes. Į pirmąją grupę patekęs I.Gelžinis pirmiausia turėjo atlikti fizinio pasirengimo testą: buvo tikrinami viso kūno sanariai, riebalų pasiskirstymas, kaulų tankis, lankstumas, pilvo preso ir nugaros raumenų tolygumas.
Pasak I.Gelžinio, sunkiausia pirmosios dienos užduotis buvo bėgimas atkarpomis po tris minutes. Tarp šių atkarpų buvo matuojamas laktato, nurodančio organizmo rūgštingumo lygį, kiekis kraujyje. Bėgimas truko tol, kol laktato kiekis kraujyje tapo per didelis. Pagal šio bėgimo rezultatus buvo nustatomas tolimesnių treniruočių programų intensyvumas.
Antroji diena:
Antrąją akademijos dieną I.Gelžinis ir kiti lenktynininkai jau 7 val. ryte buvo pasiruošę 4.8 km ilgio krosui, kurio maršrutas driekėsi iki žymiojo Edinburgo kalno viršūnės ir atgal, o po finišo laukė dar du 200 m ilgio sprintai. Kartu su akademijos dalyviais bėgo ir A.Wurzas, skatinęs palaikyti aukštą tempą.
Po pietų laukė išbandymas karščio kambaryje, kuriame lenktynininkai buvo pratinami prie 44 laipsnių karščio ir 65 procentų oro drėgmės. Valandą trukusio išbandymo metu akademijos dalyviai atlikinėjo įvairius fizinius pratimus, stebėdami vienas kito pulsą ir būseną.
Antrąją dieną akademijos dalyvių laukė ir psichologinis testas, kurio metu reikėjo klausytis skaičių sekos ir kiekvieną kartą išgirdus skaičių, kuriame yra skaitmuo 3, pasakyti prieš tai sekoje buvusi skaičių.
FIA akademijos stovykla Edinburge (2)
Trečioji diena:
Ankstyvą trečiosios dienos rytą treniruočių salėje akademijos dalyvių laukė dar viena treniruotė, kurios metu teko įveikti dvylika daug energijos reikalaujančių fizinių pratimų. Kiekvienam pratimui buvo skiriama 30 sek. ir visus juos reikėjo pakartoti po tris kartus.
Stovyklos metu lenktynininkai ne tik gerino fizinį pasirengimą, bet ir išklausė paskaitas apie fiziologiją ir vairavimo kokybę; su mąstymu susietas potencialias žmogaus galimybes; žmonių tipus ir elgesį su skirtingo tipo žmonėmis; savęs pažinimą ir kitų perpratimą; mitybą, vandens svarbą ir dehidrataciją; remėjus, savireklamą ir viešiuosius ryšius.
Prieš išvykstant visiems lenktynininkams buvo sudarytos ir aptartos individualios programos bei skirta paskutinė užduotis: nusipirkti pakankamai baltymų, angliavandenių ir šiek tiek rebalų turinčio maisto, neišleidžiant daugiau nei 10 svarų. Vėliau visi pirkiniai buvo aptarti akademijos instruktorių.
Kita FIA akademijos stovykla vyks Prancūzijoje, Šamoni mieste. Šios stovyklos kalnuose metu lenktynininkai tobulins komandinius įgūdžius, dirbs su savo asmenybėmis bei mokysis, kaip geriausiai ir greičiausiai save tobulinti.


Į viršų ↑
loading