Geriausias rezultatas Lietuvos istorijoje – podiumas Pasaulio kartingo čempionate

Praėjusį savaitgalį, rugsėjo 6-8 dienomis, perspektyvus Lietuvos talentas, vos keturiolikos metų lenktynininkas Kajus Šikšnelis atstovavo savo šaliai Pasaulio kartingo čempionate Suomijoje. Lietuvis parodė geriausią ne tik savo asmeninį rezultatą, bet ir visų laikų geriausią Lietuvos sportininkų kada nors pasiektą rezultatą – „OK-Junior“ klasėje jis – trečias pasaulyje.

Suomijoje vyko Pasaulio kartingo čempionatas „OK“ ir „OK Junior“ klasėms. Dvejose klasėse susikovė daugiau kaip 200 lenktynininkų iš viso pasaulio. Lietuvai atstovavo vienintelis sportininkas – perspektyvus lenktynininkas, keturiolikmetis talentas iš Vilniaus Kajus Šikšnelis.

Dar prieš Pasaulio čempionatą organizatoriai Kajų Šikšnelį įvardijo kaip vieną iš lenktynių favoritų, galintį užimti aukštą poziciją varžybose. Tuo tarpu lietuvis startą šiose varžybose vadino iki šiol svarbiausiu startu savo lenktynininko karjeroje. Dėjo dideles viltis ir lūkesčius dėl geriausio rezultato.

Pirmosiomis lenktynių dienomis, pasak K. Šikšnelio, situacija nesiklostė itin gerai.

„Suomijoje turėjome labai permainingą orą bei situaciją trasoje, kuri per dieną keitėsi kelis kartus. Slidžioje trasoje menkiausia klaida galėjo kainuoti labai daug. Kvalifikacijose ne itin gerai susiklostė aplinkybės, bet situacija pasikeitė finale, kuomet pavyko kovoti dėl aukščiausių pozicijų“, – apie savaitgalį vykusias kovas pasakojo K. Šikšnelis.

Kvalifikaciją „OK-Junior“ klasėje laimėjęs ir iš pirmos vietos startavęs olandas Thomas Ten Brinke lyderio pozicijos neužleido ir finalinėse kovose. Dakaro lenktynių gerbėjams puikiai žinomo gamyklinio „Toyota“ lenktynininko,  Bernard Ten Brinke sūnus varžovams nepaliko jokių šansų jį pasivyti. Tačiau dėl antrosios ir trečiosios vietos žiūrovų džiaugsmui vyko įnirtinga kova.

Antrojoje vietoje Pasaulio kartingo čempionate Suomijoje finišavo brazilas Rafaelis Chavesas Camara, kuomet dėl techninių bėdų teko varžybas užbaigti Jamesui Whartonui. Tuo tarpu lietuvis Kajus Šikšnelis startavęs iš 16-os pozicijos, gerbėjų džiaugsmui, sugebėjo šoktelėti net per 13 pozicijų į viršų ir finišavo fantastiškoje trečioje pozicijoje bei iškovojo čempionato bronzą.

„Tapti vienu iš trijų Pasaulio čempionato prizininkų yra didelis pasiekimas. Labai džiaugiuosi, kad sunkus darbas atsipirko, o iškovota trečioji vieta yra bendras visos mano komandos rezultatas“, – po finišo kuklinosi Kajus Šikšnelis.

 


Į viršų ↑
loading