Gelstančiais lapais nuklotose trasose – 49-asis „Kauno ruduo”

Tik dvi savaitės beliko iki spalio 8-ąją vyksiančio tradicinio, jau 49-ojo ralio „Kauno ruduo“. Tai vienos seniausių automobilių sporto varžybų, prasidėjusios 1974 m ir nuo to laiko organizuojamos kasmet, be pertraukų. Jų istorija nenutrūko ir sunkiausiais šaliai blokados metais, kai katastrofiškai stigo ne tik degalų.

„Nors nuo pirmojo ralio, kuriame varžėsi 43 ekipažai, prabėgo beveik pusė amžiaus, tačiau, regis, kaip šiandien menu tą pirmųjų jo laimėtojų, su VAZ 2103 automobiliu važiavusių Romo ir Antaninos Jakučionių džiaugsmą ir linkėjimus šioms lenktynėms gyvuoti dar šimtą metų”, – sako automobilių sporto meistras, veteranas ir šio ralio dalyvis Sigitas Januška.

„Kauno rudens“ raliui pirmajam iš šalyje rengiamų automobilių sporto varžybų 1981 m. suteiktas tarptautinio ralio statusas.

Jo greičio ruožuose su geriausiais įvairių laikų Lietuvos sportininkais varžėsi daug garsių Estijos, Latvijos, Lenkijos, Vengrijos, Vokietijos, Čekijos, Rumunijos, Rusijos ir kitų šalių ralistų.

„Kauno rudens“ ralius garsina ir jau daug metų puoselėjama graži tradicija, kai jų dalyviai kartu su varžybų organizatoriais pagerbia vienų žymiausių šalies automobilių sporto meistrų, kauniečių brolių Kastyčio ir Arvydo Girdauskų atminimą.

Prisimins ir pagerbs legendas

„Dalyvių aktyvumas leidžia tikėtis, jog šiemetinis „Kauno ruduo“ pasižymės ne tik atkaklia kova, bet ir tenkins šios sporto šakos gerbėjų skonį, – sako renginio organizatorės, tarptautinės automobilių sporto veteranų asociacijos direktorius Romualdas Mažuolis. – Jau esame sulaukę per 70 dalyvių paraiškų ir džiaugiamės, kad lenktynėse dalyvaus vienas greičiausių kauniečių, Ramūno Čapkausko ir Žilvino Juršio ekipažas, startuosiantis su „Mitsubishi Lancer Evo IX“.

Kauniečių K. ir A. Girdauskų meistriškumą ir jų ryžtą siekiant pergalės gerai mena ir titulą ginsiantys pernai vykusio ralio nugalėtojai, laimėję pagrindinį trofėjų – Girdauskų atminimo taurę – vienas tituluočiausių šalies ralio meistrų Eugenijus Tumalevičius ir jo šturmanas Aleksandras Chaimskis, bemaž nuolatinis „Kauno rudens“ ralių dalyvis, atvykstantis iš JAV.

Pernykščiai ralio laimėtojai šįsyk startuos su „Opel Manta“. 

Beje, A. Chaimskis, nors ir iš toliausiai atvyksiantis į Kauną, tačiau anaiptol ne vienintelis užsienietis, ralio „Kauno ruduo“ dalyvis, lenktyniavęs kartu su broliais Girdauskais.

Rotušės aikštėje, kur spalio 8 d. 10 val. startuos, o pavakary ir finišuos 49-asis „Kauno rudens“ ralis, be varžybų šeimininkės Lietuvos plaikstysis Latvijos, Estijos, JAV, Graikijos, Bulgarijos, Izraelio, Sakartvelo, Armėnijos, Uzbekijos ir kitų šalių vėliavos.

Tarptautinės automobilių sporto veteranų asociacijos kvietimu į ralį iš Latvijos atvyksta daugeliui Lietuvos ralio gerbėjų neblogai pažįstami Andris Šttals su Janiu Jumičiu, iš Estijos – Joel Tammeka su Juhanu Anupoldu, iš Tbilisio – Otaras Arjevanidze su Aleksanderiu Jemelidze, vieną ekipažą sudarys iš Uzbekistano atvykstantis Arsenas Sargisovas ir armenas Ara Aghababyanas, iš Graikijos – Edvardas ir Anastasija Singurindi, bulgarai Stojanas Apostolovas ir Stanka Petkova-Zhisheva bei kiti.    

Jiems pirštinę mes tikru slalomo meistru tituluojamas kaunietis Alfredas Štaras su Viliumi Sutkaičiu, į trasas išvairuosiantys „Mazda MX5“, vilniečiai Almantas Jacevičius su Gintaru Dovydėnu, pasirinkę „Nissan Almera“, kauniečiai Modestas Jakas su Tomu Liutkumi, kaip ir pernai, likę ištikimi VAZ 2101, o pernykščiai antrieji „Kauno rudens“ ralio prizininkai, laikinosios sostinės atstovai Ričardas Matijošaitis su Šarūnu Liesiu irgi nekeičia savo kovinio ginklo. Jie startuos su tuo pačiu „Moskvich 2140“ automobiliu.   

Varžysis dėl bendražygių atminimo taurių

Ralio trasose kartu su sportininkais varžysis ir veteranai, kurių gretose gerai pažįstami, dar neseniai automobilių sportą įvairiose šalyse garsinę, Prezidento taurės laimėtojai Algirdas Rymonis su Sauliumi Praninsku, Šakių automobilių sporto klubo atstovai Algimantas Glikas su Mariumi Petkūnu, vilniečiai Juzef Malevski su Erazmu Michnevič, kauniečiai Zenius Balčiūnas su Rimantu Domininkaičiu ir kiti.

Veteranai itin vertina ir atkakliai varžosi dėl jų buvusių bendražygių automobilių sporto arenose atminimo taurių, kurių steigimą ir populiarinimą itin skatina vienas iš šio ralio entuziastų, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Šiemet veteranai varžysis dėl Leontijaus Potapčiko, Vidmanto Čiutelės, Evaldo Čerškaus, Sigito Alesiaus, Vytauto Fedaravičiaus, Romualdo Barkausko ir kitų atminimo taurių. 

Atskiroje grupėje lenktyniaus žmonės su negalia, kurių paraiškas jau pateikė šeši ekipažai, bei itin didelio susidomėjimo susilaukiantys istorinių automobilių vairuotojai

Lietuvos automobilių klubo valdybos narys Šarūnas Žitkevičius, koordinuojantis simpatijas nesenstančiai klasikai jaučiančių judėjimą, ralio organizatoriams pažadėjo, jog klasikinių automobilių kolonoje riedės per 20 jaunyste dar žvilgančių, tarsi vakar nuo konvejerio nuriedėjusių senolių.

Lenktyniaus atskirose trasose 

„Kauno rudens“ ralio dalyvių automobilių parkas labai margas. Todėl renginio dalyviai jėgas išbandys atskirose, ne vienodo ilgio ir sudėtingumo trasose.

Trumpiausia, žinoma, laukia istorinių automobilių vairuotojų, kuriems neteks nusukti nuo asfalto dangos ir kurie greičiausiai išsidalys apdovanojimus.

Sportininkams, ralio „Kauno ruduo“ dalyviams, teks įveikti Kauno miesto ir rajono bei Šakių rajono savivaldybių teritorijomis besidriekiančią 175,8 km. bendro ilgio trasą su 13 greičio rungčių, iš kurių 5 – ant žvyro dangos.

Veteranai ir kiti ralio dalyviai varžysis daugiau nei perpus trumpesnėje 81,91 km distancijoje su 8 greičio ir specialiosiomis rungtimis. Visos jos – asfalto dangą turinčiose trasose.

©Ralio spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“


Į viršų ↑
loading