Gausus lietuvių desantas atvyko į Pasaulio ralio-kroso čempionatą Abu Dabyje.

Šį savaitgalį Jungtinių Arabų Emyratų šiaurės centrinėje dalyje – Abu Dabio mieste – startuos Pasaulio ralio-kroso čempionato 2019 metų sezonas. Į pirmąjį šio sezono etapą išvyko ir „ESmotorsport-LabasGas“ komandos nariai, kurių didelį dalį sudaro lietuviai.

Pirmą kartą Lietuvos automobilių sporto istorijoje galingiausioje Pasaulio ralio-kroso čempionato klasėje „Supercar“ varžysis lietuvių „ESmotorsport-LabasGas“ komanda, kuriai atstovaus jaunas Lietuvos talentas, praėjusių metų Europos ralio-kroso čempionas „S1600” klasėje Rokas Baciuška.

Be to, tai bus ir pirmas kartas, kai visame Pasaulio ralio-kroso čempionate lenktyniaus „Škoda” markės automobilis. Mat, šioje klasėje dar nė karto prie starto linijos nestovėjo „Škoda” automobilis, nebent pavienėse varžybose.

O pastarąjį bolidą 2019 metų sezonui paruošė ne kas kitas, o būtent „ESmotorsport-LabasGas“ komanda kartu su specialistais iš Čekijos.

Didelis būrys lietuvių Persijos įlankoje įsikūrusį Abu Dabio miestą, pasiekė jau antradienio rytą bei pradėjo pasiruošimo darbus penktadienį startuosiančioms Pasaulio ralio-kroso čempionato varžyboms. Tuo tarpu „ESmotorsport-LabasGas“ komandos lenktynininkas Rokas Baciuška, užsienio žiniasklaidos pramintas jaunuoju komandos ginklu, su kitais komandos nariais į karščiu alsuojantį Jungtinių Arabų Emyratų pusiasalį atvyko trečiadienį.

 

Jaunam ir telntingam Lietuvos lenktynininkui tai bus pirmasis jo startas Pasaulio ralio-kroso čempionate. Iki tol jis varžėsi Europos čempionato įskaitose. Lietuvis yra jauniausias dalyvis šių metų Pasaulio čempionate.

Simboliška, bet ir pačiam Abu Dabiui tai bus pirmasis kartas, kuomet priims visus Pasaulio ralio-kroso čempionato dalyvius. Lenktynių trasa bus įrengta Formulės 1 trasoje „Yvas Marina”.

Šių metų Pasaulio ralio-kroso čempionatas taip pat ypatingas tuo, kad pirmieji keturi jo etapai vyks Formulės-1 trasose, pritaikytose ralio-krosui: Iš Abu Dabio lenktynės kelsis į Barseloną, vėliau į Spa, ir į Silverstoną. Tiek pirmos formulės trasų šiose lenktynėse dar niekada nebuvo.

Tad jau šį penkadienį viso pasaulio autosporto gerbėjų akys kryps į pirmąjį Pasaulio ralio-kroso čempionato etapą Abu Dabio Formulės 1 trasoje. Galingiausioje „Supercar“ klasėje, kurioje yra ir lietuviška pavardė, dėl aukščiausių pozicijų kovos net 16 dalyvių iš 11 šalių. Taip pat prie starto linijos išsirikiuos net 8 skirtingų markių automobiliai, kurie „Supercar“ klasėje varžysis dėl greičiausiojo titulo.

Lietuvoje Pasaulio ralio-kroso čempionatą tiesiogiai transliuos TV6 kanalas. Net dviejų valandų transliacijos pradžia – šeštadienį, 17 valandą.

ESmotorsport-LabasGas komandos nuotraukos


Į viršų ↑
loading