G. Grigaitis: šiemet Lietuvoje įvyko 4×4 automobilių sporto pakilimas, to tikimės ir 2017-ųjų sezone

Nuotraukos autorius: Mantas Kutka

Apžvelgdamas jau pasibaigusį, 2016 metų, sezoną Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) 4×4 komiteto pirmininkas Gediminas Grigaitis džiaugiasi, kad pavyko pasiekti puikių rezultatų bei vis labiau atgaivinti šią sporto šaką. Jis tikisi, kad ateinantis sezonas padovanos dar daugiau pergalių ir naujovių.

Puikūs pasirodymai „Dakaro“ ralyje ir „Ladoga-Trophy “

Beveik pasibaigęs 2016-ųjų metų sezonas autosporte buvo itin intriguojantis ir dosnus gražiomis pergalėmis. 4×4 automobilių sporto šakoje taip pat netrūko naujovių ir džiuginančių pasiekimų.

„Šie metai buvo ženkliai geresni, nei pernykščiai. Įvyko du, pravažumo ir bekelės, čempionatai ir taurės varžybos. Atsirado du nauji geografiniai taškai pravažumo sporto žemėlapyje: Vilkyčiai ir Naujoji Akmenė. Taip nutiko, kad Šiaurės Lietuvoje kažkada varžybas organizavę Pasvalio ir Panevėžio visureigių klubai atsisakė šios idėjos, tad šiame krašte varžybos nebevyko. Na, o dabar tikimės, kad Naujoji Akmenė taps bekelės sporto traukos centru.“ , – teigė 4×4 komiteto pirmininkas Gediminas Grigaitis.

Grigaitis neabejoja, kad pagrindiniai ir didžiausi šių metų laimėjimai – stiprūs trijų Lietuvos ekipažų pasirodymai „Dakaro“ maratone: B. Vanago komanda užėmė 26 vietą, A. Juknevičiaus komanda – 27 vietą, o V. Žalos komanda – 71 vietą. Pasak komiteto pirmininko, tai viso Lietuvos 4×4 sporto sujudinimas. Juk sporto pamatus ir žinias šie talentingi sportininkai įgyjo būtent mūsų šalyje, kurioje paskutiniuoju metu galima pastebėti augantį susidomėjimą autosportu. Tokie pasiekimai tik dar labiau skatina domėtis tuo, kas vyksta 4×4 sporto šakoje.

Taip pat pagyrų negailėta sportininkui ir 4×4 šakos propaguotojui V. Paškevičiui, kuris atiduoda daug energijos ir pastangų tam, kad pravažumo sportas Lietuvoje judėtų pirmyn.

Pasak G. Grigaičio, puikų rezultatą didžiausiose pasaulyje „Ladoga-Trophy 2016“ varžybose iškovojo N. Gurklys kartu su šturmanu iš Latvijos A. Zeiza. Jie užėmė pirmąją vietą, V. Paškevičius su D. Meleška buvo treti, o A. Venskus ir R. Kupstas – ketvirti  sudėtingiausioje „proto“ klasėje.

4×4 komiteto pirmininkas teigia, kad šiemet šioje sporto šakoje pasirodė ir naujų veidų, kuriuos tikimasi pamatyti ir naująjame sezone. Pašnekovas minėjo, kad ne taip svarbu vieną kartą laimėti prizą, kur kas svarbiau išsilaikyti prizininkų pozicijose kelis metus, o dar geriau –  vis gerinti savo rezultatus. Tai – talentas ir profesionalumas.

Į naują sezoną – tikėdamiesi dar didesnių pergalių

Apie artėjantį, 2017 metų sezoną 4×4 sporto šakos pirmininkas kalba pozityviai ir puoselėja viltis, kad naujas sezonas bus sėkmingas. Tikimasi, kad bus pagerintas pravažumo sporto renginių  lankomumas, o „Rally Raid“ (bekelės) čempionatas pakils į aukštesnį lygį.

Komiteto pirmininkas teigė tikintis, kad šiais metais „Dakaro“ ralyje taip pat realu pasiekti aukštų rezultatų. Pasak jo,  visų trijų ekipažų (A. Juknevičiaus, V. Žalos bei B. Vanago), kurie sausio pradžioje atstovaus Lietuvai  Pietų Amerikoje,  pasiruošimas ir požiūris dar profesionalesnis, tiek techniniu požiūriu, tiek komunikacija.  G. Grigaitis džiaugiasi, kad šie ekipažai atstovauja būtent  4×4 automobilių sporto šaką ir linki jiems sėkmės, nes profesionalūs įgūdžiai – dar ne viskas.

„Manau, kad 4×4 automobilių sporto padėtis Lietuvoje gerėja. Tikimės, kad nauji metai padovanos daugiau pergalingų ir nepamirštamų akimirkų“, – sakė G. Grigaitis.


Į viršų ↑
loading