G. Firantas: planuose, dar sėkmingesnis 2017 sezonas

Apžvelgdamas 2016 metų sezoną Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) Kitų sporto šakų komiteto pirmininkas Gintautas Firantas džiaugiasi, kad Lietuvoje vykstančios slalomo ir kalnų lenktynių varžybos – aukšto lygio ir tikisi, kad ateinantį sezoną bus tik geriau. Numatyta ir keletas permainų, kurias išvysime jau 2017 metų sezone.

Sezono rezultatai – neblogi

2016 metais Lietuvos automobilių greituminio slalomo ir kalnų lenktynių čempionate įvyko šeši etapai, iš numatytų septynių. Tačiau LASF Kitų automobilių sporto šakų komiteto primininko G. Firanto teigimu, šis sezonas pasižymėjo profesionalumu.

„Kiekvienos varžybos buvo skirtingos savo trasomis, turėjo savitą specifiką, todėl vieniems sportininkams sekėsi geriau plačiuose aerodromuose, kitiems – siauresnėse gatvių trasose. Keturiose klasėse startavo 113 dalyvių. Gausiausia buvo 2000 klasė – 41, 3000 klasė, kurią sudarė daugiausia BMW markės automobiliai – 18, 3000+ klasėje buvo 19, o „laisvoje“, kurioje galėjo dalyvauti visi norintys – 35 dalyviai. Tai visai neblogas rezultatas“, – pasakojo G. Firantas.

Kitų sporto šakų 2016 m. sezono uždarymo renginyje apdovanojimai buvo įteikti geriausiems slalomo ir kalnų lenktynių sportininkams:

2000 klasėje: Tomui Buškevičiui, Matui Kavaliauskui, Vytautui Poškaičiui.

3000 klasėje: Aurimui Miškiniui, Andriui Miglinui, Silverijui Lapėnui.

3000+ klasėje: Feliksui Kairiui, Pauliui Novakui, Audroniui Gulbinui.

Laisvojoje klasėje: Mindaugui Čemerkai, Audroniui Gulbinui, Erikui Trofinovui.

Neliks pavadinimo „kalnų lenktynės“

Pasak G. Firanto, nors  naująjame 2017 metų sezone didelių permainų greituminio slalomo čempionate neplanuojama daryti, bet keletas pakeitimų bus. Vienas jų tas, kad pavadinime nebeliks žodžių „kalnų lenktynės“, nes tik „Nemuno žiedo“ trasoje yra aukščių skirtumas tarp starto ir finišo. Supaprastinama ir čempionato taškų skaičiavimo sistema, t.y. neliks taisyklės N-1 (jei čempionate vykdavo daugiau, nei penki etapai, įskaitoje taškai buvo skaičiuojami pagal N-1 formulę, kur N reiškia įvykusių etapų skaičių). Nuo šiol bus sumuojami visi taškai.

Firantas atskleidė, kad kol kas kitiems metams yra numatyti 6 čempionato etapai, kurie vyks Alytuje, Kazlų Rūdoje, Veisėjuose, Kačerginėje ir Kėdainiuose. Dar tiksliai nežinoma šeštojo etapo data, vieta bei renginio organizatorius, tačiau planuojama etapą surengti nesikartojančioje vietovėje, pavyzdžiui, Ruklos aerodrome.

„Ateinantį sezoną yra numatyti 6 etapai, kurių datos ir vietos derinamos jau dabar. Manau, kad Kitų automobilių sporto šakoje vyksta tikrai aukšto lygio varžybos, kurias organizuoja vietiniai klubai. Dėl šios priežasties siekiame, kad klubai parengtų po vieną savo etapą, kaip ir numatyta pagal čempionato reglamentą“, –  artėjančio sezono planais dalinosi Kitų sporto šakų komiteto pirmininkas.


Į viršų ↑
loading