Martynas Sidunovas apie pasiruošimą „FIA Motorsport games“: „svarbiausia – neperspausti“

Dar vienas sportininkų, kuris šį savaitgalį „FIA Motorsport Games“ varžysis atstovaudamas Lietuvai („#TeamLithuania“) – Martynas Sidunovas. Jis šalies garbę gins „Digital Cup“ – virtualių lenktynių serijos varžybose. 

Šios taurės varžybos – kardinaliai skiriasi nuo visų kitų disciplinų: čia nebus reikalingi nei pačios „Vallenunga“ trasos posūkiai, nei lenktynininko licencija ar sportinė patirtis. Tiesa, Lietuvos atstovas turi tiek viena, tiek kita. Kaip sakė pats M.Sidunovas, bet kokios papildomos žinios ir įgūdžiai kuria pridėtinę vertę.

Varžybos vyks naudojantis „PlayStation4” konsole, lenktyniaujant „Gran Turismo Sport“ platformoje. Šios simuliacijos pasirinkimas – ne atsitiktinumas, žaidime naudojamos tos pačios sistemos, kurios taikomos ir FIA sertifikuotuose „Gran Turismo“ čempionatuose. Organizatorių teigimu, „Vallelunga“ trasos konferencijų centre, kur ant didelės scenos, specialiai suformuotose „darbo vietose“ dėl trofėjų kovos delegacijų atstovai. Dvylika žaidėjų, praėjusių atranką (kvalifikaciją) šeštadienį, sekmadienį susirungs dėl podiumo didžiajame finale. Tiesa, nors lenktynės ir vyks virtualiose trasose (pastarosios paaiškės tik atsisėdus prie konsolės), sportininkų veiksmus ir kovas stebės bei vertins FIA deleguotas lenktynių direktorius ir varžybų komisarai.

Dėl savo šalies garbės kovos net 30 profesionalų iš visų pasaulio kampelių. Ir tai, žinoma, nenuostabu: kitaip, nei kitų automobilių sporto disciplinų atstovams, „Digital Cup“ serijos dalyviams į Italiją papildomos technikos gabentis nereikia.

 „Dažniausiai sau didelių tikslų prieš varžybas nekeliu, žinau savo pajėgumą ir visad stengiuosi išspausti iš savęs maksimumą, o rezultatas ateis savaime. Lenktynėse, kaip žinia, yra daug kintamųjų, tad žiūriu į viską racionaliai ir tikiuosi atvesti mūsų komandą bent jau iki „Digital Cup“ finalo. Po to jau žiūrėsime, kaip viskas seksis. Pasiruošimas – ganėtinai paprastas, kai esi praleidęs didžiąją dalį savo laisvalaikio prie simuliatoriaus, adaptuotis nėra sunku. Tuo labiau, kad beviltiškas šlifavimas kartais trukdyti, o ne padėti. Tad treniruočių metu stengiausi susipažinti su naudojamos platformos subtilybėmis, analizavau varžybų specifiką.“ – pasakojo M. Sidunovas.

Ganėtinai daug patirties sukaupęs sportininkas stengiasi išlikti ramus: „Perdėtos emocijos dažniausiai netgi pakiša koja. Tai – dar vienos varžybos, kuriose turiu parodyti ką galiu. Stengiuosi per daug apie tai negalvoti. Primenu sau, kad darau tai jau daugybę metų, turėjau daug svarbių startų. Žinoma, šis kiek kitoks, kadangi atstovausiu savo šaliai, tai, žinoma, prideda šiek tiek jaudulio. Konkurentai – visi savo srities profesionalai, keletą iš jų yra tekę sutikti ir anksčiau. Bet nė kiek neabejoju, kad visi iki vieno bus labai stiprūs ir laukia įdomi kova“.

 

Palaikyti Lietuvos delegaciją ir sekti rezultatus galite oficialiame „FIA Motorsport“ žaidynių puslapyje fiamotorsportgames.com.

 

Inga Kačinskienė


Į viršų ↑
loading