Lenktynininkė Nathalie Mcgloin: kaip paralyžius įžiebė meilę autosportui

Natalie McGloin, FIA komisijos, atsakingos už autosporto prieinamumą neįgaliesiems, prezidentė, visiškai nepamena siaubingos avarijos, kuri pakeitė jos gyvenimą.

Būdama 16-kos, Nathalie McGloin pateko į autoavariją, kurios metu buvo pažeistas jos kaklo slankstelis, todėl moteris nuo krūtinės žemyn liko paralyžiuota.

„Aš neatsimenu akimirkos, kai man pranešė šią žinią,“ – pasakoja mergina CNN žurnalistui.

„Žmonės dažnai klausia: „Kaip sureagavai? Ką tau sakė?“, bet to pakalbio neprisimenu. Galvoju, kad smegenys tokiu būdu mane saugo, bet manau, aš tiesiog žinojau. Tiesiog žinojau faktą, kad nebejaučiu savo kūno. Negalėjau pajudėti. Negalėjau net atsisėsti lovoje. Man buvo atliekama tracheotomija,“ – prisimena Nathalie.

Po avarijos mergina 2 mėnesius praleido intensyvios terapijos skyriuje, kol gydytojams pavyko normalizuoti jos būklę. Vis dėlto komplikacijų išvengti nepavyko: viena jų – užsikrėtimas auksinio stafilokoko infekcija, lėmė, kad ligoninėje teko likti beveik metams.

Nežiūrint nelaimės, Nathalie nesirengė pasiduoti: kai tik buvo išleista iš ligoninės, grįžo į mokyklą, kurią baigė aukščiausiais įvertinimais.

Mergina pripažįsta, kad meilę autosportui pajuto ne iš karto: iš pradžių su Didžiosios Britanijos neįgaliųjų regbio komanda treniravosi Parolimpinėms žaidynėms. Bet dar viena patirta trauma, 9 mėnesiams neleidusi treniruotis, sugriovė šiuos planus, o kartu ir entuziazmą sportui.

„Kai grįžau į treniruotes, bandydama vėl pelnyti vietą Parolimpinėje komandoje, mano aistra regbiui jau buvo šiek tiek apmirusi. Iš tikrųjų, net labai apmirusi. Žinojau, kad man reikia kažko kito,“ – pasakoja Nathalie.

Ir tada jos gyvenime atsirado lenktynės. Iki tol 7 metus varžybas laikiusi „tik brangiu pomėgiu“, rimčiau „užkibo“ tuomet, kai vienas draugas nusipirko panašų į jos automobilį ir paerzino, kad yra greitesnis.

Greitai Nathalie dėl lenktynių tiesiog pametė galvą – čia jos negalia visiškai nieko nelėmė, ir būtent faktas, kad sveiki ir judėjimo negalią turintys vairuotojai gali rungtyniauti vieni su kitais, labiausiai traukė.

„Dievinu lenktyniauti, nes vienintelis dalykas, svarbus vertinant automobilio vairuotoją, čia yra akimirka, kai jis kerta finišo liniją. Lytis, negalia, rasė, religija – visa tai nesvarbu. Svarbūs tik tavo įgūdžiai ir meistriškumas. Manau, žiedinės lenktynės yra viena iš labai nedaugelio sporto šakų, galinčių tai pasiūlyti,“ – teigia mergina.

Vedama savo aistros automobilių sportui, Natahalie McGloin prisijungė prie organizacijos „Įšdrįsk būti kitokia“ (org. „Dare to be Different“). Tam, kad paskatintų daugiau moterų įsitraukti į automobilių sportą, ją įkūrė buvusi Williams vairuotoja – bandytoja Susie Wolf.

„Organizacijoje mes pradedame nuo pat pradžių: kviečiame mergaites tiesiog ateiti ir išbandyti smagiausius dalykus autosporte. Pradedame nuo kartingų, kurie yra tarsi „lengvesnė“ F1 versija. Pasakojame, kiek skirtingų pareigų ir profesijų čia egzistuoja, parodau savo lenktynių automobilį. Stengiamės įkvėpti merginas ir parodyti, kad autosportas yra smagus, „kietas“, ir galbūt ta sritis, kurioje jos ateityje norėtų tobulėti,“ – pasakoja Natahlie.

Šiuo metu N. McGloin yra FIA komisijos, atsakingos už autosporto prieinamumą neįgaliesiems, prezidentė ir tikisi, kad jos istorija paskatins naują lenktynininkų kartą įsitraukti į šį sportą ir įrodys, kad nei negalia, nei lytis tam nėra kliūtis.

„Tikiuosi įkvėpti jaunas merginas parodydama, kad lenktynėse – viskas įmanoma. Žinote, aš – neįgali, aš – moteris, trasoje imu ir varžausi su sveikais vyrais (kartais ir moterimis). Tikiu, kad matydamos, jog esu neįgaliojo vežimėlyje, jos patikės, kad autosportas nėra toks jau baisus. Jei iki šiol šį sportą mergaitės matė kaip dominuojamą vyrų, tai aš esu puikus pavyzdys, kad taip neprivalo būti,“ – sako Nathalie McGloin.

Šaltinis: https://www.fia.com/news/nathalie-mcgloin-how-paralysis-fueled-love-motorsport


Į viršų ↑
loading