„FIA Motorsport Games” Paul Ricard trasoje suburs 18 disciplinų atstovų

Po metų pertraukos, „FIA Motorsport Games 2021“ grįžta su trenksmu: šiemet Prancūzijoje planuojamos grandiozinės automobilių sporto žaidynės pasipildė naujomis disciplinomis, tarp kurių – pasaulyje itin mėgstamos „GT“ trumpų nuotolių bei ištvermės serijos, orientuotos į prestižinės „Le Mans“ serijos techniką („LMP3“). Šalia žiedinių lenktynių automobilių, savo galimybes galės demonstruoti ir ralio asai vaizdingame Sainte-Baume kalnų regione. Žinoma, trečdalis siūlomų disciplinų išliko nuo 2019-ųjų, kai Romoje įvyko didysis žaidynių debiutas.

Gražią tarptautinių varžybų tradiciją pradėjusi „FIA“ tarpusavyje subūrė ganėtinai skirtingus talentus demonstruojančius atstovus iš viso pasaulio valstybių, ginančių ne tik savo pačių, bet ir valstybės garbę: kartingo slalomas, „TCR“, drifto talentų, virtualių lenktynių bei „Formula 4“ ir akį traukiančios „GT“ technikos kovos sklandžiai tilpo Romos „ACI Vallelunga“ trasoje. Šiais metais dideli tarptautinės automobilių sporto federacijos tikslai kvies savo galimybes išmėginti visame Marselio regione.

Tarp žiedinių lenktynių „Paul Recard“ trasoje pasirodysiančių disciplinų, starto tiesiojoje šiemet išvysime „LMP3” prototipus, besivaržančius dėl trofėjų ištvermės („endurance“) lenktynėse. „GT sprint“ disciplinos  – trumpų nuotolių lenktynių profesionalų lygos dalyviai neturėtų palikti abejingų. Ši serija papildys jau prieš du metus pradėtas „GT Cup“ lenktynių kovas, kuriose varžėsi po du sportininkus.

Dar daugiau susidomėjimo kelia tokios kovos, kaip ralis. Šios – ralinės – disciplinos mėgėjams, „FIA Motorsport Games“ organizatoriai pristato net keturias skirtingas sritis, kuriose varžysis šalių atstovai, įveikdami Sainte-Baume regione suraitytus asfaltinius greičio ruožus. Tai –  galingoji „Rally 2” technika ir viena ašimi varomi „Rally 4” bolidai, kuriuos papildys istoriniai automobiliai, lenktyniausiantys „Historic Rally“ bei „Historic Regularity Rally“ kategorijose.

Dar viena, pasaulio adrenalino mėgėjų dėmesį prikaustanti disciplina – krosas – taip pat turės savo varžybas. Čia šalį atstovauti galės tiek patyrę sportininkai, tiek pradedantys. Pastarieji kovos „Veynois“ kroso trasoje. Tarptautinės federacijos teigimu, ši disciplina – ne tik prieinama ir pasiekiama daugeliui, bet gali tapti ir tikru tramplinu į ralio bei ralio kroso pasaulį. Ir šioje vietoje varžybos nesibaigia: programą papildo ir automobilių slalomo varžybos.

Kartingo slalomą, prisidėjusį prie sėkmingo „FIA Motorsport Games“ debiuto 2019-ais metais, papildys dar kelios kategorijos. Siekiant vienodų galimybių ir lygybės, prieš du metus pasirodžiusios varžybos buvo orientuotos taip, kad kiekvieną šalį būtinai atstovautų berniukas ir mergaitė iki 16 metų amžiaus. Šiemet sėkmingai integruotą kartingo slalomą, papildys „Karting Endurance“ ir „Karting Sprint“ varžybos, leisiančios pademonstruoti ir kitokius jaunųjų ir labiau patyrusių kartingo pilotų gebėjimus.

Tom Kristensen, ilgametis Danijos lenktynininkas ir FIA sportininkų komisijos prezidentas: „Kaip FIA sportininkų komisijos prezidentas, aš nuoširdžiai džiaugiuosi šio renginio sugrįžimu. „FIA Motorsport Games“ – išskirtinė galimybė kiekvienai automobilių sporto šeimai susiburti į vieną, nepriklausomai nuo to, ar sportininkai yra vyrai ar moterys, demonstruojant aistrą sportui. Šis renginys – kaip šviežio oro gūsis po ilgo ir sunkaus periodo. Kaip sportininkai, mes neturime daug galimybių atstovauti savo šaliai varžybose, tad esu be galo laimingas, turėdamas tokius prisiminimus. Kiekviena šalis – nepriklausomai kokia ji bebūtų, gali rasti sau tinkamą discipliną ir varžybas.“

2019-aisiais Lietuvą #TeamLithuania atstovavo penki sportininkai: kartingo slalome savo jėgas išmėgino Kajus Šikšnelis ir Skaistė Petrauskaitė, „Touring Car Cup“ („TCR“) kategorijoje varžėsi Julius Adomavičius, „Drifting Cup“  disciplinoje – Benediktas Čirba, o „Digital Cup“ – Martynas Sidunovas. Šiais metais Lietuvos automobilių sporto federacija delegaciją planuoja burti ir vėl.


Į viršų ↑
loading