„FIA European Rally Trophy“ jau Lietuvoje

„FIA European Rally Trophy“ (FIA ERT) – Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) inicijuota Europos varžybų serija, vykstanti aštuoniuose Europos regionuose. Šiais metais du iš penkių Baltijos regiono – „FIA Baltic Rally Trophy“ (FIA BRT) etapų vyks  Lietuvoje – „300 Lakes Rally“ bei „Rally Elektrėnai 2016“ metu.

„300 Lakes Rally“ – tarptautinės įskaitos debiutas Lietuvoje

„FIA European Rally Trophy“ (FIA ERT) suteikia galimybę talentingiausiems sportininkams pasirodyti tarptautiniu lygmeniu ir patekti į „FIA European Rally Trophy“ finalą, kuris vyks lapkričio mėnesį Austrijoje. Į finalą patenka 3 geriausi vairuotojai iš kiekvienos kategorijos: ERT, ERT2, ERT3 ir ERT Junior. Pradiniame etape FIA ERT varžybos yra suskirstytos į regionus. Trys Baltijos valstybės (Lietuva, Latvija ir Estija), bei Suomija priskirtos bendram Baltijos regionui. Oficialiai įkūrus šią varžybų seriją, FIA pasiūlė Lietuvai organizuoti vieną arba du  Baltijos regiono etapus Lietuvoje: pagal FIA taisykles, toje pačioje šalyje gali vykti ne daugiau nei 3 to regiono etapai.  Tokia teisė šiemet suteikta dviems Lietuvos ralio čempionato etapų organizatoriams.

Pirmasis „FIA Baltic Rally Trophy“ etapas vyko gegužės mėnesį Latvijoje „Rally Kurzeme“ metu. O rugpjūčio 12-13 dienomis Zarasuose, septintą kartą vyksiančių „300 Lakes Rally“ varžybų metu įvyks ir antrasis Baltijos regiono etapas. Renginio „300 Lakes Rally“ viena iš organizatorių  Neringa Simson neabejoja, kad „FIA Baltic Rally Trophy“ etapas, įvyksiantis Lietuvoje, yra didelis pasiekimas Lietuvos automobilių sportui.

„Džiaugiamės mums parodytu FIA pasitikėjimu, tačiau suprantame, kad kartu tai ir didžiulė atsakomybė tiek organizatoriams, tiek ir Lietuvos automobilių sporto federacijai. Kol kas sunku nuspėti, kokios reikšmės ši varžybų serija turės ateityje, tačiau dabar svarbiausia užduotis – padaryti geriausia, ką galime, kad FIA būtų patenkinta pasiektu rezultatu ir norėtų bendradarbiauti toliau.“ – pasakoja N. Simson.

Organizatorė nurodo, kad šiuo metu „FIA Baltic Rally Trophy“ etape yra užsiregistravę 16 dalyvių, tarp kurių – 9 lietuvių, 3 rusų, 3 latvių bei 1 Izraelio atstovų ekipažas.

Didelę dalyvių sąrašo dalį sudarys žiūrovams gerai pažįstami sportininkai: Vytautas Švedas, Žilvinas Juršys, Janis Vorobjovs su nauju ir unikaliu Mitsubishi Mirage, Guntis Lielkajis  su tradiciniu Mitsubishi EVO IX ir kiti. Tikrai pasirodys ir vienintelę Lietuvoje Škoda Fabia R5 vairuojantis Martynas Samuitis.

Trečiasis etapas – „Rally Elektrėnai 2016“ metu

„Rally Elektrėnai 2016“ metu įvyksiantis etapas – trečiasis „FIA Baltic Rally Trophy“ etapas ir antrasis, vyksiantis Lietuvoje.

Šio ralio organizatoriai Žilvinas Juršys ir Ramūnas Čapkauskas džiaugiasi, kad vos antrus metus vyksiantis ralis tampa prestižinės Europos ralio serijos dalimi bei turi viską, kas reikalinga sėkmingam renginiui: nesudėtingą logistiką ir kompaktiškumą, gerus greičio ruožus su daugybe įsimintinų posūkių, pramogas žiūrovams ir ralio miestelį pačioje Elektrėnų miesto širdyje.

„Rally Elektrėnai 2016“ organizatoriai neslepia su dideliu susidomėjimu laukiantys „FIA Baltic Rally Trophy“ etapo.

„Aš ir mano komanda tikime, kad tokios serijos ir įskaitos buvimas yra garbė bet kuriai šaliai  ir tuo pačiu organizatoriui. Automobilių sportas šiuo metu yra pasiekęs didelį populiarumą, o ši tarptautinė įskaita leidžia apie save paskleisti žinią už Lietuvos ribų. Tuo labiau, kad turime ne tik gerus sportininkus, bet ir puikiai raliui tinkančius kelius, kuriuos jau įvertino ne vienas iš svetur atvykęs sportininkas. Žinoma, „FIA Baltic Rally Trophy“ etapas yra didelis pasiekimas ne tik federacijai, bet ir visai šaliai: tiek turistine, tiek verslo prasme. Kas be ko, tai gera atspirtis ir reabilitacija po prieš keletą metų įvykusio WRC ralio etapo – galimybė parodyti, kad gali būti kur kas geriau“, – teigė Ž. Juršys.

Organizatorių teigimu,  nemažai dalyvių ruošiasi dalyvauti „FIA Baltic Rally Trophy“ etape, nes ši nauja įskaita palengvina sportininkų galimybes greičiau patekti į tarptautinio lygio varžybas. Lietuva turi daug stiprių sportininkų, tačiau jiems kartais reikia paskatinimo, o ši varžybų įskaita gali tapti puikia galimybe būti pastebėtiems.

4-asis Baltijos šalių regiono etapas vyks spalio 7-8 dienomis Estijoje „Saarema Rally“ metu, o 5-asis – spalio 22-23 dienomis Latvijoje „Rally Latvija“ metu.


Į viršų ↑
loading