Dominykas Butvilas apdovanotas Kūno kultūros ir sporto departamento medaliu

Šeštadienį Vilniaus Rotušėje vykusiuose Lietuvos ralio apdovanojimuose buvo pagerbti greičiausieji Lietuvos ralio sportininkai. Šalia visų įskaitų nugalėtojų buvo pagerbtas ir Europos ralio čempionato (ERC) prizininkas ERC2 klasėje Dominykas Butvilas. Jam įteiktas Lietuvos automobilių sporto federacijos prizas bei Kūno kultūros ir sporto departamento apdovanojimas už sporto pergales.

„Po daugiau nei 15 metų automobilių sporte ant nugalėtojų pakylos lipau gerokai virš 100 kartų, tačiau šis išsiskyrė iš kitų, nes buvo apdovanotas ne tik pilotas. Ralio varžybose apdovanojami abu vairuotojai – pilotas ir šturmanas. Man buvo be galo malonu, kad kartu medaliu už pasiekimus apdovanojamas ir treneris Jonas Dereškevičius, kuris ne tik man, bet ir daugeliui kitų jaunų sportininkų yra padėjęs atrasti save ir pasiekti iškeltų tikslų! Treneriai mūsų sporte nėra toks įprastas dalykas, kaip krepšinyje ir futbole, bet jie irgi verti medalių,“ – teigia šiais metais Europos ralio čempionate (ERC) Dominykas Butvilas pelnė 7-ąją poziciją bendroje įskaitoje bei bronzos medalį ERC2 klasėje.

Greičiausias Lietuvos ralio lenktynininkas šiais metais startavo iš viso 8 Europos šalyse ir pelnė eilę tarptautinių varžybų apdovanojimų. „2015 m. buvo ypatingi, nes startavau Europos ralio čempionate. Užaugęs Lietuvoje ir jos ralio aplinkoje, gavau galimybę išbandyti savo jėgas svetur – su grečiausiais pilotais iš įvairių šalių. Europos raliai gerokai skirasi nuo lenktynių čia savo specifika ir trasomis, tačiau savybės, kurias įgavau kaip pilotas padeda sėkmingai prisitaikyti prie kintančių sąlygų. Rezultatai, kuriuos pavyko pasiekti, turėtų džiuginti visus,“ – sezoną vertina sportininkas – „Dėkoju savo konkurentams, kurie daugelį metų vertė tobulėti, greitėti, dirbti. Lietuvos sportininkai gali prasibrauti į geriausiųjų gretas ir niekados nereikia paliauti tuo tikėti. Ačiū Kūno kultūros ir sporto departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir jo generaliniam direktoriui Edžiui Urbanavičiui bei LASF prezidentui Romui Austinskui už 2015 m. sezono įvertinimą,“ – už įvertinimus dėkoja Dominykas Butvilas.

Dominykas Butvilas, 2012 ir 2013 metais iškovojęs Lietuvos ralio čempiono titulus, 2014 metais tapo pirmuoju nepriklausomos Lietuvos istorijoje lenktynininku pasirašiusiu sutartį su profesionalia užsienio komanda. D. Butvilas kartu su „Subaru Poland Rally Team“ 2014 metais iškovojo Lenkijos vicečempiono titulą, o 2015 metais pirmą kartą startavo Europos ralio čempionate, kuriame ERC2 klasėje užėmė 3-ąją vietą, o tarp visų greičiausių Europos sportininkų bendroje čempionato įskaitoje užėmė 7-ąją vietą.


Į viršų ↑
loading