Būrys jaunuolių papildė Lietuvos Kartingo lenktynininkų gretas

Post
                  thumbnail

 Lietuvos Kartingo akademija pabaigė jau antrą sezoną. Padedant Tarptautinei Automobilių sporto federacijai (FIA) rengiama akademija šiais metais paruošė visą būrį jaunų lenktynininkų, dauguma kurių jau kitais metais papildys Lietuvos Kartingo čempionato dalyvių gretas.

„Mes labai džiaugiamės, kad buvo galimybė Lietuvoje įgyvendinti tokį projektą. Kaip rodo pastarieji metai, būtent Kartingo akademija tapo pagrindiniu šaltiniu, kuris papildo mūsų šalies lenktynininkų gretas. Pernai po pirmojo sezono daugiau kaip dešimt lenktynininkų toliau tęsia savo profesionalią karjerą,“ – po sezono džiaugėsi Lietuvos Kartingo federacijos prezidentas Ramūnas Savickas.

Šiais metais dar nebaigę akademijos pradėjo sportuoti kaip profesionalai net penki jaunieji lenktynininkai, kurie lenktyniavo Lietuvos kartingo čempionate.

„Mini 60“ klasėje Dajus Dabašinskas prie kartingo čempionato dalyvių prisijungė nuo ketvirto etapo. Nepaisant to, kad paskutinysis čempionato etapas jam buvo vos trečios profesionalios lenktynės, jis šiame etape užėmė puikią trečią vietą, aplenkęs ne vieną jau keletą sezonų lenktyniaujantį sportininką. Beje, šioje klasėje varžosi dar trys buvę Kartingo akademijos auklėtiniai, kurie dalyvavo pirmajame akademijos sezone.

„Micro“ klasėje lenktyniauja net keturi šių metų Lietuvos kartingo akademijos nariai. Titas Novickis jėgas išbandė tik paskutiniajame etape, o štai Julius Glodenis, Domas Borkys ir Oskaras Grigonis lenktyniauja visą sezoną. Geriausiai debiutas sekėsi Oskarui Grigoniui. Iš šešių etapų jis tris kartus lipo ant podiumo ir bendroje čempionato įskaitoje užėmė penktą vietą. Domas Borkys ketvirtajame čempionato etape Aukštadvaryje išsikovojo savo vietą ant podiumo, o bendroje čempionato įskaitoje liko septintas, Julius Glodenis – aštuntas.

„Visą sezoną buvo labai įdomu stebėti šių vaikų progresą. Juk kai kuriems jų vos septyni metukai. Jeigu pirmose paskaitose jie nelabai orientavosi trasoje, tai paskutinių sesijų metu dauguma tapo neatpažįstami. Daug šių vaikų tikrai turi nemažą potencialą tapti greitais lenktynininkais. Svarbiausia nenuleisti rankų ir toliau tobulinti savo įgūdžius,“ – sako jau antrus metus iš eilės mokantis Lietuvos Kartingo akademijos narius Jonas Gelžinis.

Iš viso šių metų Lietuvos Kartingo čempionate dalyvavo net penkiolika buvusių Kartingo akademijos auklėtinių. Dar keletas dalyvauja kituose čempionatuose.


Į viršų ↑
loading