„Baltic Time Attack Series“ intriguojantis debiutas „Auto24ring“ trasoje

Pirmas gegužės savaitgalis Europoje vietomis buvo šaltas ir snieguotas, tačiau skirtingai nei analogiškas renginys Suomijoje, „Baltic Time Attack Series“ (BTAS) įvyko pagal planą. Pernu mieste (Estija) pavyko išvengti sniego bei lietaus ir varžybos įvyko sausoje trasoje. Absoliučiu pirmojo BTAS etapo nugalėtoju tapo latvis Artūrs Batraks, vairavęs „Lamborghini Huracan Super Trofeo“ ir užfiksavęs 1 min. 15,962 sek. rato įveikimo laiką, kuris yra vos 1,345 sek. didesnis nei oficialus trasos rekordas, pasiektas su „Baltic“ klasės formule. 

33 dalyviai iš 4 šalių, nepaisydami nepalankių oro prognozių, atvyko į Pernu pakovoti dėl prizinių vietų 6 klasėse. Jau kvalifikacijos metu tapo aišku, jog vyks labai artima kova daugumoje klasių, ir, kaip buvo galima tikėtis, rato įveikimo laikai tik gerėjo. Pavyzdžiui, A. Batraks kvalifikacijoje ratą įveikė per 1 min. 19,663 sek., pirmajame važiavime – jau per 1 min. 18,765 sek., o antrajame važiavime nuo savo rezultato „nurėžė“ dar 2,8 sek. Kiti konkurentai tiek daug nepagreitėjo , bet vis tiek darė pažangą. BTAS pirmas etapas baigėsi prieš pat prasidedant Pernu nuplovusiai liūčiai…Taigi gavosi taip, kad puikus oras buvo „rezervuotas“tik tada, kai vyko šis renginys…

„Baltic Time Attack Series“ organizatorius Eduards Kalve: „ Džiaugiuosiu, kad nebuvo pagrindo atšaukti šį įvykį ir, kad drąsiausi dalyviai atvyko į Pernu. Smagu buvo matyti draugišką ir šeimyninę aplinką trasoje – patyrę vairuotojai ir debiutantai yra skirtingi tik registracijos metu, vėliau jie tampa lygūs. Malonu tai, kad šio renginio formatas yra tinkamas visiems. Šiuo metu galime pasakyti, jog dalyvių susidomėjimas ateinančiam etapui „Bikernieki“ trasoje Rygoje (Latvija) jau yra tris kartus didesnis…“

Greičiausioje „Unlimited“ nugalėjo Artūrs Batraks, („Lamborghini Huracan Super Trofeo“), aplenkęs latvį Raimonds Tihonovs („Nissan 200SX“). „Supercars“ klasėje dominavo Lietuvos atstovai su „Porsche“: nugalėjo Mantas Janavičius („Porsche 911 Turbo S“), aplenkęs Marių Bartkų („Porsche 911 GT3“). M. Bartkus buvo greičiausias kvalifikacijoje, tačiau vėliau lyderiui nusileido vos 0,7 sek. Trečią vietą užėmė Jonas Poškus, kuris kvalifikacijoje buvo vos penktas. PRO2000 klasėje latvis Modris Žentinš , aplenkė estą Aivar Aedmaa (abu važiavo „Honda Civic“).

Populiariausioje 3000+ klasėje lietuvis Dainius Kablys („Mitsubishi Lacer Evo X“) aplenkė latvius Edgars Freivalds („Mitsubishi Lancer Evo X“) ir Marcis Stūriška („Subaru Impreza“). 3000 klasėje latvis Andris Čats (BMW 330i) įveikė Estijos atstovus – Vladimir Tkatsov („Honda Civic Type-R“) bei kvalifikacijos nugalėtoją Juri Ledjajev (BMW 328). 2000 klasėje visą podiumą „okupavo“ „Honda Civic“ vairuotojai iš Latvijos: pirmas Reinis Trūps, antras Sandis Silinš, o trečią vietą užėmė vienintelė mergina ir jauniausia renginio dalyvė Marta Starka, važiavusi su nugalėtojo automobiliu.

„Baltic Time Attack Series“  antras  etapas įvyks birželio 22 d. „Bikernieki“ žiede Rygoje (Latvija).Daugiau informacijos apie BTAS renginį, jo techninius reglamentus bei rezultatus galima surasti oficialioje renginio svetainėje www.timeattack.lv, taip pat soc. žiniasklaidoje, ieškant @baltictimeattack.

Informacija Girts Avotins

Nuotraukos Raimonds Volonts


Į viršų ↑
loading