Baltarusija prisijungė prie NEZ

Post
                  thumbnail

Kovo 22-23 dienomis Lietuvoje vykusiame metiniame Šiaurės šalių zonos (NEZ) susirinkime priimtas naujas narys – Baltarusija.

Vilniuje vykusiame NEZ tarybos ir komisijų pirmininkų susirinkime buvo svarstomas Baltarusijos automobilių federacijos prašymas būti priimtiems į NEZ.

Pasak Lietuvos automobilių sporto federacijos generalinės sekretorės Rasos Jakienės, atsižvelgiant į Baltijos šalių ir Baltarusijos automobilių federacijos artimus ryšius, buvo nuspręsta Baltarusijos prašymą patenkinti.

„NEZ tarybos nariai, atsižvelgdami į FIA atsakymus bei Baltarusijos glaudžius santykius su Latvija ir Lietuva, pritarė prašymui ir priėmė Baltarusijos automobilių federaciją į NEZ šalių zoną. Sekančiame NEZ susirinkime spalio mėnesį, kuris taip pat bus Lietuvoje, Baltarusijos atstovai jau prisijungs prie komisijos pirmininkų susirinkimo,“ – sako R. Jakienė.

Posėdžiui vadovavo spalio mėnesį išrinktas naujas NEZ zonos pirmininkas Jani Backman.

Kiekviena šalis įgyja teisę rengti NEZ susirinkimą, pagal suderintą grafiką. Paskutinį kartą Lietuva Šiaurės šalių zonos susirinkimą rengė 2007 metais. Baltarusija tapo 10-ta valstybė NEZ zonoje kartu su Lietuva, Latvija, Estija, Suomija, Švedija, Norvegija, Danija, Rusija ir Islandija. 2015 metais NEZ susirinkimą organizuos Islandija.


Į viršų ↑
loading