Automobilių sporto sezonas dideliu tempu artėja finišo link

Maroko ralyje R.Baciuškos repeticija prieš artėjantį Dakarą

Šeštadienį Maroke prasidėjo priešpaskutinis Pasaulio čempionato etapas, kuriame Rokas Baciuška važiuoja T4 bagiu. Savo klasėje prologe R. Baciuška – pirmas, o važybos tęsis dar iki savaitės pabaigos.

Tuo tarpu Rokas turėjo problemų su navigacija bei stabdžiais, tačiau sugebėjo finišuoti antroje vietoje savo klasėje.

RDsigns Racing Team – Barselonoje

Šiauliečių „RDsigns Racing Team” komanda debiutavo „Lamborghini Super Trofeo Europe 2022” varžybų serijoje, kurioje varžosi daugiau nei 40 vienodų Lamborghini automobilių. Audrius Butkevičius antrose varžybose startavo devintas „AM“ klasėje, o finišavo 12-as.

„Visiškai nauja patirtis bei įspūdžiai iš Lamborghini Super Trofeo Europe 2022 varžybų. Daug daug Lamborghini, daug daug patirties, daug daug emocijų. Didelis ačiū komandai“, – rašoma komandos pranešime.

Utenoje finišavo Lietuvos ralio čempionatas

Šeštadienio vakarą Utenoje baigėsi finalinis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „Samsonas Rally Utena“. Čia nugalėjo ekipažas iš Suomijos – Sami Pajari ir Janni Hussi. Tuo metu jiems už nugaros vyko tikra drama.

Dešimtame greičio ruože ir varžybų pasitraukė Dominyko Butvilo bei Justo Tamašausko ekipažai, o kova dėl antrosios vietos užsimezgė tarp Giedriaus Notkaus su Daliumi Strižanu ir Vlado Jurkevičiaus bei Aisvydo Paliukėno. Galutinį rezultatą nulėmė G. Notkaus bauda už neteisingai įveiktą greičio gesinimo zoną septintame greičio ruože – taip Vladas Jurkevičius pakilo į antrą poziciją.

2WD įskaitoje nugalėtojais tapo Martynas Samsonas su Ervinu Snitku. Jie beveik dviem minutėmis pranoko Renaldo ir Katažinos Šeinauskų ekipažą. Trečioje 2WD įskaitos pozicijoje įsitvirtino Nedas Radišauskas ir Jonas Pipiras.

Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionate, absoliučioje įskaitoje triumfavo Justo Simaškos ir Dovydo Rimkaus ekipažas. Jie 40 sekundžių pranoko Irmanto ir Edvino Buivydų duetą. Trečią rezultatą pasiekė Ugnius Terekas su Renaldu Gegužinsku.

Lenkijoje pasibaigė Europos drifto čempionatas

Lodzėje vyko paskutinis, šeštasis, Europos drifto čempionato etapas. Kaimyninės šalies asfaltas nebuvo dėkingas Benediktui Čirbai ir Andriui Vasiliauskui. Benas kvalifikacijoje užėmė 16-ą vietą, tačiau dėl techninių problemų Top 32 kovose nestartavo. Tuo tarpu Andrius tarp treniruočių ir antrojo kvalifikacijos važiavimo spėjo susitvarkyti sugedusį variklį, tačiau pademonstruoto rezultato patekti į finalines kovas neužteko.

Metinėje įskaitoje B. Čirba liko dešimtas, o geriausias lietuvių pasiekimas šiemet yra ketvirta A. Vasiliausko vieta Vokietijoje.

Slalomistai rinkosi Panevėžyje

Į penktąjį slalomo etapą Šiaurės Lietuvoje susirinko 47 atstovai, kurie varžėsi 7 klasėse. Agnius Narbutas su Honda Civic buvo geriausias tarp FWD dalyvių – jis aplenkė Artūrą Kupčių ir Aurimą Margevičių.

RWD klasėje niekas neprilygo Karoliui Šližauskui su Mazda MX-5, už jo išsirikiavo Darius Morkūnas ir Tomas Putanas. Su AWD automobiliais Panevėžyje geriausiai jautėsi Martynas Kavaliauskas (Toyota GR Yaris), antra vieta atiteko Andriui Antanaičiui, trečia – Pranui Gustui.

Andrius Antanaitis su Subaru Impreza buvo geriausias OC klasėje, Rytis Jankevičius liko antras, Karolis Šližauskas – trečias. Moterų podiumas atrodė taip: Rūta Markelevičienė su Mitsubishi Colt, Justė Strups, Neda Nedzelskytė.

Agnius Narbutas su Honda Civic buvo geriausias tarp jaunių, antra vieta atiteko Kornelijui  Poškui, trečia – Arnui Jakui. Svečių trejetukas atrodė taip: Adomas Gulbinas (Suzuki Swift Sport), Žygintas Kisielius, Justė Strups.

Ukmergėje finišavo kroso taurė

Sekmadienį Ukmergės autokroso trasoje vyko finalinis Aukštaitijos automobilių kroso taurės etapas, kuriame 43 dalyviai varžėsi keturiose kategorijose.

Opel Corsa vairuojantis Vytautas Tumasas buvo geriausias tarp 1600 dalyvių. Antrą vietą užėmė Robertas Steniulis, trečią – Marius Kilbauskas. 2000 klasės podiumas atrodė taip: Nerijus Baikauskas (VW Golf), Modestas Šatkauskas, Modestas Banelis.

Su 2500 RWD technika greičiausias buvo Mantas Snukiskis (BMW 320). Antrą vietą užėmė Tomas Geležinis, trečią – Stasys Brundza.

Open 2500 klasės podiumas atrodė taip: Regimantas Nevulis (VW Golf), Laurynas Petraska, Antanas Mažonas.


Į viršų ↑
loading