Antroji FIA akademijos stovykla Prancūzijoje

Post
                  thumbnail

Antroji FIA akademijos stovykla – Prancūzijos Alpėse

Sausio 13-17 dienomis Prancūzijos Alpėse buvo surengta antroji 2014 metų FIA akademijos stovykla, kurioje dalyvavo lietuvis Ignas Gelžinis.

Apsupti aukščiausių Europos viršukalnių ir spaudžiant daugiau nei 20 laipsnių šalčiui, akademijos dalyviai susidūrė su kopimo į kalnus bei orientavimosi užduotimis, kurios padėjo ugdyti komandinio darbo įgūdžius.

Stovykla prasidėjo paskaitomis apie komandinį darbą kalnuose, o vėliau persikėlė į pačius kalnus, kuriuose lenktynininkai teorines žinias turėjo pritaikyti praktinėse situacijose.

Stovyklos metu dalyviai turėjo pakilti į 2 km aukštyje esančią kalno viršūnę, pakeliui atlikdami įvairias užduotis. Po du žmones į komandas suskirstyti lenktynininkai skaičiavo potencialius maršrutus, o komandinio darbo įgūdžius naudojo išlikimo užduotyse.

Pasak I.Gelžinio, komandines užduotis vykdžiusio su meksikiečiu Jorge Cavallosu, viena iš sunkiausių užduočių per pirmąsias keturias stovyklos dienas buvo kopimas į kalną su ledo kirtikliais, o paskutinę dieną laukusios užduotys – orientavimasis lauke, sniego namelio statymas ir bėgimas į kalno viršūnę – buvo dar sudėtingesnės.

„Pirmose orientacinėse aš ir mano komandos draugas jautėmės labai užtikrintai bei radome visus taškus. Nepaisant to, kad įkritome į pelkę ir peršlapome kojas, pirmieji kirtome finišą, surinkę visus galimus taškus“, – įspudžiais dalinosi I.Gelžinis.

Kita laukusi užduotis – sniego namelio statymas. Nors I.Gelžinis ir jo komandos draugas pastatė taisykles atitinkantį namelį, jie to padaryti nespėjo per nustatytą laiko limitą. Dėl to lenktynėse į kalną startavo paskutiniai, o tai dar labiau apsunkino bėgimą, nes lenkti varžovus brendant per dideles pusnis buvo labai sudėtinga.

Kalno viršūnėje akademijos dalyviai atliko logines užduotis ir bandė atspėti savo pulsą. Leidžiantis žemyn nuo kalno laukė dar viena orientavimosi užduotis ir neštuvų rungtis: instruktoriaus nešimas ant neštuvų, brendant per gilų sniegą.

Antrosios stovyklos metu I.Gelžinis surinko daugiausiai taškų, tačiau šio rezultato pernelyg nesureikšmino: „Buvau patenkintas, tačiau žinojau, kad jokių prizų negausiu. Iš Mont Blanko visi grįžome nugalėtojais, įgiję neįkainojamos patirties ir supratę, kad mūsų galimybių ribos yra gerokai toliau nei patys įsivaizdavome.“

Be praktinių užduočių, lenktynininkai dalyvavo paskaitose apie charakterio ir asmenybės tobulinimą, reikalingus įgūdžius bei jų ugdymą, užtikrintą savęs pristatymą. Lenktynininkai taip pat turėjo galimybę dalyvauti seminaruose, kurių metu į jų užduodamus klausimus atsakinėjo profesionalai.


Į viršų ↑
loading