Antra iš eilės T. Buck pergalė virtualiame LARČ etape

Kaip jau tapo įprasta, savaitgalį belaukiant artėjančio Lietuvos automobilių ralio čempionato (LARČ) etapo, finišuoja jo virtuali versija elektroninėje erdvėje. Dėl nugalėtojo vardo „Skuba e-LARČ Rally Rokiškis 2019“ kovoti ryžosi 90 dalyvių, tačiau dėl itin reiklių meistriškumui greičio ruožų, finišą pasiekti pavyko tik dvidešimt šešiems iš jų. Virtualų etapą antrą kartą iš eilės laimėjo Tyler Buck („Ford Fiesta R5“) iš JAV, kuris buvo greičiausias jau pirmame greičio ruože ir šios pozicijos niekam neužleido iki pat finišo paskutiniame greičio ruože. 

Antras liko Adrian Klimas iš Lenkijos, o trečias – čekas Lukas Valenta. Abu šie dalyviai savo pagrindiniu ginklu pasirinkę „Škoda Fabia R5“. Tuo pat automobiliu dalyvavo ir greičiausias iš lietuvių šįkart buvęs Mantvydas Ralys, kuris finišavo penktas, be primojo trejetuko į priekį praleidęs tik dar vieną Lenkijos atstovą Mateusz Przyszlakowski su „Citroen DS3 R5“.

Šis etapas buvo ilgiausias iš visų, įvykusių 2019 metų sezone – jį sudarė 117,7 virtualių kilometrų ir šešiolika greičio ruožų. Dėl greičiausiųjų vardo pakovoti dalyviai iš 15 valstybių. Tiesa, intriga dėl nugalėtojo vardo galėjo būti ir didesnė, tačiau vienas greičiausių dalyvių – lenkas Tomek Wach („Škoda Fabia R5“), atstovaujantis virtualiai lietuviškai komandai „ESmotorsport-LabasGas“, dar pačioje pradžioje patyrė avariją ir pasitraukė iš kovos. Nepasisekė ir vienam greičiausių lietuvių – Tomek komandos draugui Arnui Kerbeliui, kuris patyrė apmaudžią avariją paskutiniame greičio ruože. Iki tol lietuvis turėjo realių šansų pakliūti į greičiausiųjų trejetuką absoliučioje įskaitoje.

Priekiu varančiais ratais automobilių įskaitoje kaip ir praėjusiame etape santykius aiškinosi du greiti suomiai – Jyrki Niemela („Opel Adam R2“) ir Janne Laahanen („Citroen DS3 R3-MAX“). Ir šįkart greitesnis buvo Jyrki. Tuo tarpu Janne po gautos baudos buvo nukritęs į ketvirtąją vietą, tačiau organizatoriams peržiūrint pakartojimą buvo nustatyta, kad pažeidimo suomis nepadarė ir jam grąžinta antroji vieta etape. Trečias šioje įskaitoje liko latvis Toms Kineens („Opel Adam R2“). 

Gausiausioje lietuviškoje „Rookie“ įskaitoje tarp visais ratais varomų automobilių greičiausias buvo Mantvydas Ralys, antras buvo Virginijus Magelinskas, trečias Nikolaj Mager, visi dalyviai buvo pasirinkę „Škoda Fabia R5“. Priekiniais ratais varomoje įskaitoje finišą pavyko pasiekti tik dviem dalyviams: čia Paulius Dauksevičius („Honda Civic R3“) pranoko Augustą Ivošką („Ford Fiesta R2“). Galiniais ratais varomų automobilių įskaitos finiše liko vienas dalyvis – Paulius Šernas su „BMW E36 Compact“. 

Virtualaus Lietuvos automobilių ralio čempionatas finišuos rugsėjo 26 – spalio 1 dienomis, kai įvyks paskutinis „Skuba e-LARČ“ etapas, skirtas Druskininkų raliui. Po jo paaiškės pirmieji Lietuvos istorijoje virtualaus ralio čempionato čempionai ir kitų vietų nugalėtojai.

„Skuba e-LARČ“ yra oficialus virtualaus sporto čempionatas, įtrauktas į Lietuvos automobilių sporto federacijos oficialių čempionatų sąrašą.

Oficialus virtualių pirmenybių tinklapis ir daugiau informacijos, kaip jame dalyvauti: www.e-larc.lt

—–

Nuoroda į etapo rezultatus:

https://bit.ly/2TeTUND (organizatorių suvestinė)

http://bit.ly/2YBgN3r (čempionato puslapis)

 


Į viršų ↑
loading