Airida Beniušienė: dragą pasirinkau, nes dievinu greitį!

Airida Beniušienė – automobilių traukos (drago) lenktynėse dalyvaujanti sportininkė, praėjusiais metais „Eneos 1006 km“ drago lenktynėse laimėjusi 1-ąją vietą. Moteris teigia visuomet mėgusi greitį ir automobilius, tačiau žengti žingsnį į automobilių sportą jai padėjo vyro pavyzdys. Airida sutiko prisidėti prie LASF iniciatyvos, kuria siekiama supažindinti visuomenę su žymiausiomis šalies lenktynininkėmis ir skatina moteris būti drąsioms ir užsiimti mėgstama veikla.

Kaip ir kodėl susidomėjote automobilių sportu? Kiek laiko juo užsiimate?

Man visuomet patiko galingi automobiliai bei greitis. Pirmą kartą su automobilių sportu susidūriau maždaug prieš 10 metų, kai sutikau savo vyrą. Jis nuolat dalyvaudavo automobilių traukos lenktynėse, o aš jį palaikydavau ir pasvajodavau, kad ir pati norėčiau kada nors stovėti prie starto linijos. Lenktynėms reikėjo tinkamo automobilio, todėl teko kiek palaukti, kol pati pradėjau dalyvauti autosporte. Savo svajonę įgyvendinau po 6 metų ir jau 4 sezoną dalyvauju įvairiose drago lenktynėse.

Pamenu, didžiausias iššūkis buvo pirmieji startai: buvau naujokė tarp jau patyrusių vairuotojų ir tai tikrai gąsdino. O dar tas jaudulys dėl to, kokios bus vyrų reakcijos, kai su jais varžysis už vairo sėdinti moteris… Tačiau buvau labai šiltai sutikta ir visada turėjau didelį palaikymą.

Kodėl iš daugelio autosporto šakų pasirinkote būtent dragą?

Dragą pasirinkau, nes dievinu greitį. Tai sportas, kuriame technika yra paruošta tam, kad įveiktų tam tikrą distanciją per kuo trumpesnį laiką. Trasos ilgis sudaro 402 m (¼ mylios ) arba 201 m (1/8 mylios).

Drage dalyvauja automobiliai su pačiais galingiausiais varikliais. Pačios galingiausios drago mašinos 1/4 mylios finiše priartėja prie 300 km/val. greičio Lietuvoje, o pasaulyje net virš 500 km/val.!

Pasaulyje drago lenktynės – labai populiarios, daugelis trasų puikiai pritaikytos galingiems automobiliams. Lietuva šiuo klausimu dar šiek tiek atsilieka, tačiau pastebiu, kad kiekvienais metais situacija vis gerėja. Tobulėja varžybų organizavimas, didinamas saugumas, geriau paruošiamos trasos.

19104936_1181658998612476_820964028_o

 Iš sportininkų tenka girdėti, kad  kiekvienas finišas varžybose jau  yra laimėjimas, nepriklausomai  nuo rezultato. Sutinkate su šia  mintimi?

Pritarčiau, kad laimėti nėra svarbiausia.  Man kur kas svarbiau pagerinti savo  asmeninį trasos įveikimo laiką.

Tačiau, be abejonės, užlipti ant pakylos laiptelio – įsimintina akimirka. Tuo metu užplūsta didelis laimės jausmas ir džiaugsmas, kad visos įdėtos pastangos pasiteisino.

Kaip atrodo jūsų pasiruošimas varžyboms?

Prieš kiekvienas varžybas tobulinamas mano automobilis, tačiau tuo rūpinasi specialistai. Mano asmeninis pasiruošimas dažniausiai būna išanalizuoti klaidas: peržvelgti vietas, kuriose esu silpna ir kur dar galėčiau pasitempti. Taip pat, naujų strategijų kūrimas.

Žinoma, ne ką mažiau svarbu ir emocinis pasiruošimas. Drago lenktynėse trasa įveikiama per kelias sekundes, todėl sportininkas neturi daug laiko priiminėti vienokį ar kitokį sprendimą, o padarius bent menkiausią klaidą lieka maža tikimybė įgyvendinti savo tikslą ir laimėti. Prieš startą jautiesi emociškai nestabilus, tad aš visuomet skiriu daugybę jėgų  susikaupimui, stengiuosi šaltai reaguoti, nugalėti savo emocijas.

Kokioms varžyboms ruošiatės šį sezoną? Kokių rezultatų tikitės?

Šį sezoną ruošiuosi dalyvauti Lietuvos automobilių Drag čempionate, kurios vyks Lietuvos ir Latvijos trasose. Tikiuosi, kad pavyks tobulėti ir pagerinti savo asmeninį trasos įveikimo laiką.

9020dc27d35716ae8e9b178abcb4a187

Kaip manote, kokios moteriškos savybės suteikia pranašumo lenktyniaujant?

Moterys yra atidesnės, mažiau rizikuoja, daugelyje sudėtingų situacijų sugeba išlaikyti šaltą protą.

Kaip vertinate moterų įsitraukimą į automobilių sportą? Ar moterų dalyvių skaičius varžybose didėja ar mažėja ir kas tai lemia?

Labai džiaugiuosi, kad vis daugiau moterų tampa drąsesnėmis ir išbando save automobilių sporte. Manau, kad daugelis moterų tiesiog „užsikrečia“ matydamos savo artimųjų ar draugų, kurie lenktyniauja, pavyzdį. Dažniausiai joms reikia tiesiog paskatinimo ir palaikymo.

Kas yra jūsų pavyzdys autosporte?

Mano vyras Mindaugas Beniušis. Jis taip pat dalyvauja įvairiose automobilių traukos lenktynėse. Šiuo metu jam priklauso geriausias Lietuvos Drag lenktynių trasos įveikimo laikas („1/4 ET“ trasos įveikimo laikas – 8,09 sek., pasiektas 2015 m.).

19238051_1403306393081661_1920353900731157213_o (1)

 Ką patartumėte moterims,  besidominčiomis galimybe  prisidėti prie automobilių sporto?

Patarčiau būti ryžtingoms. Siekite savo  svajonių, juk jos ir yra tam, kad būtų  įgyvendintos!


Į viršų ↑
loading