„300 LAKES RALLY” SVEČIĄ PRINCĄ ALBERT’Ą VON THURN UND TAXIS GLOBOJA ŠV. KRISTOFORAS

Pamirškite nuvalkiotas klišes apie geidžiamiausius Lietuvos jaunikius, jų užsiėmimus ir pomėgius. Tikrasis prestižas ir kilmingumas mėgsta ralį. „300 Lakes Rally“ organizatorių kvietimu, Lietuvoje lenktyniaus Vokietijos kunigaikštystės Thurn und Taxis princas bei vienas jauniausių pasaulio milijardierių, geidžiamiausių pasaulio karališkųjų jaunikių sąraše nusileidžiantis tik Jungtinės Karalystės Princui Hariui – Albert’as Fuerst von Thurn und Taxis. Princo Alberto pilnas titulas yra Jo Aukščiausioji Didenybė, Didysis Puikiosios Draugystės Ordino Didžiojo Kryžiaus bei Kalabrijos Šv. Georgijaus Ordino Riteris, dvyliktasis Thurn und Taxis kunigaikštystės princas. Jo Didenybė princas Albertas šį savaitgalį Zarasuose vyksiančiame ralyje lenktyniaus Škoda Fabia R5 automobiliu, pažymėtu 17 starto numeriu.

Ar turite kokių nors talismanų, prietarų ar tradicijų?

„Niekur, o ypač į ralį, nevažiuoju be savo Šv. Kristoforo medalio. Šį medalį dažnai su savimi nešioja katalikai, tikėdami, kad keliautojų saugotojas Šv. Kristoforas juos laimina ir apsaugo nuo bet kokių sunkumų ir pavojų kelyje.”

Linksmiausias ar netikėčiausias nutikimas ralyje?

„Mano karjera ralyje dar tik prasideda. Tikiuosi, kad „300 Lakes Rally“ metu prisirinksiu linksmų nutikimų. Žinoma, norėčiau, kad netikėtumai būtų tik malonūs.”

Koks bus „300 Lakes Rally“ nugalėtojų trejetukas?

„Negalėčiau atsakyti, nes nepažįstu šio regiono lenktynininkų ir nežinau jų pajėgumo.”

Apie kokį rezultatą svajojote „300 Lakes Rally“?

„Sąlyginai aš esu naujas šiame sporte, tad sunku įsivaizduoti, kurioje vietoje galėtume finišuoti. Svajoju apie vietą dešimtuke. Tai būtų puikus rezultatas.“

Ar Jūsų sportinėje karjeroje buvo „proveržis“ kažkuriuo metu?

„Kol kas didžiausias proveržis buvo išmokti susitvarkyti su pavarų perjunginėjimu. Škoda Fabia R5 turi sekvencinę pavarų dėžę, prie kurios perjunginėjimo nebuvau pripratęs.“

Kokį geriausią patarimą esate girdėjęs šiame sporte?

„Jei nebejauti malonumo, turi sustoti. Nes tai reiškia, kad važiuoji arba per greit, arba per lėtai.“  Tai garsaus vokiečių lenktynininko Armin’o Schwarz’o patarimas.

Kas Jums yra pavyzdys ir įkvėpėjas ralyje?

„Garsiausias visų laikų vokiečių ralio lenktynininkas Walter’is Roehrl’as. Žaviuosi juo. Be daugybės pergalių Pasaulio Ralio Čempionate ir kitose varžybose, turbūt nė vienas kitas lenktyninkas pasaulyje nėra pelnęs tiek epitetų ir įvertinimų iš žurnalistų bei autoritetingų komisijų: Niki Lauda jį yra pavadinęs „Genijum ant ratų“, įvairios komisijos ir žurnalistai Walter’į yra išrinkę „Šimtmečio lenktynininku“,„Tūkstantmečio lenktynininku“, bei „Geriausiu visų laikų ralio lenktynininku“. Ir beje, mes su juo esame iš to paties miesto!“

Trijų šalių ralio festivalis „300 Lakes Rally” šiais metais vyks rugpjūčio 12-13 dienomis Zarasuose. Tai septintą kartą vykstantis renginys, apjungiantis tris kaimynines šalis – Latviją, Baltarusiją ir Lietuvą bei sukuriantis šventę ne tik sporto dalyviams ir fanams, bet apskritai vieną laukiamiausių vasaros švenčių visoms trims šalims. „300 Lakes Rally” yra ne kartą nominuotas bei apdovanotas įvairiais apdovanojimais – „Metų iniciatyva 2010“, „Sporto marketingo kampanija 2010“, „Sėkmingiausias Sporto Turizmo renginys 2011“ ir kt.

Šių metų sportinės festivalio dalies išskirtiniais elementais taps pirmą kartą vykstantys FIA „Baltic Rally Trophy” bei „King of Baltic Tarmac” apdovanojimai, o pramogos nenusileis kitiems didiesiems vasaros festivaliams – mieste numatyti „G&G Sindikatas“ ir „AC/DC Tribute.lt“ koncertai, ugnies šou, fejerverkai bei greičiausių ralio automobilių pasirodymai.

Daugiau apie Thurn und Taxis kunigaikštystę, princą bei jo šeimą (draugystę su Michael Jackson’u; Londono Vogue žurnalui vadovaujančią seserį Elisabeth; poeto Reiner Maria Rilke poemą vienai iš Thurn und Taxis princesių ir pan):

https://en.wikipedia.org/wiki/Thurn_und_Taxis

https://en.wikipedia.org/wiki/Albert,_12th_Prince_of_Thurn_and_Taxis

https://en.wikipedia.org/wiki/Elisabeth_von_Thurn_und_Taxis


Į viršų ↑
loading