„300 LAKES RALLY“ STARTO SĄRAŠAS – GAUSIAUSIAS ŠIŲ METŲ LIETUVOS RALIO ČEMPIONATE

Nedrąsios organizatorių prognozės pasitvirtino su kaupu – Zarasuose Žolinių savaitgalį vyksiančiame „300 Lakes Rally” festivalyje dalyvaus vienuolikos šalių atstovai. Jei toks šalių skaičius bus suskaičiuotas ir lenktynių dieną prie starto linijos, tai taps oficialiu, „Factum”agentūros patvirtintu Lietuvos rekordu. Be to, šiandien organizatoriaus paskelbtas preliminarus starto sąrašas su 71 dalyvaujančiu ekipažu rodo džiuginančią Lietuvos Ralio Čempionato (LRČ) dalyvių skaičiaus augimo tendenciją.

Vytautas Svedas ir Zilvinas Sakalauskas

Iki karščiausio vasaros festivalio likus savaitei, organizatoriai skelbia preliminarią starto tvarką. Šiame sąraše matome 36 Lietuvos, 9 Baltarusijos, 8 Rusijos, 5 Latvijos, 3 Estijos, 2 Vokietijos, 1 bendrą Saudo Arabijos ir Suomijos bei po vieną Lenkijos, Izraelio bei Olandijos ekipažus.

Nuo 2016 m. pradžios starto tvarka yra sudaroma remiantis LASF Ralio Komiteto turima informacija apie sportininkų realų greitį Lietuvos ir Latvijos raliuose. Saugumo kriterijus taip pat yra svarbus – stengiamasi, kad prieš greitesnius sportininkus neatsidurtų lėčiau važiuojantys ekipažai. Be to, dvidešimt pirmųjų dar važiuos ir kvalifikacinį greičio ruožą prieš ralį ir savo galutinę starto poziciją galės rinktis priklausomai nuo čia pasiekto rezultato. Startinės pozicijos pasirinkimo ceremonija numatyta rugpjūčio 12 d. Pasirinkdami tam tikras pozicijas, sportininkai gali įgyti didesnį ar mažesnį pranašumą prieš kitus dvidešimtuko dalyvius. Pavyzdžiui, esant dulkėtam keliui, geresnėje pozicijoje atsiduria pirmasis ekipažas, tačiau jei dulkių nėra, geriausiai jaučiasi 5-8 starto pozicijas turintys lenktynininkai, kuriems ant kelio lieka mažiau viršutinio žvyro sluoksnio ir todėl sukibimas su danga yra geresnis, nei tų, kurie važiuoja pirmieji.

Martynas Samsonas nuotr. Alfonso Rakausko

Festivalio organizatorių atstovė Neringa Simson apžvelgė greičiausiųjų dvidešimtuką: „Turime ypatingai greitą pirmąjį sportininkų penketuką. Iš jo tik Martynas Samsonas dar nėra užėmęs prizinės „300 Lakes Rally” vietos. Tačiau šiais metais nauju ir galingu automobiliu Martynas su šturmanu Mindaugu Varža demonstruoja įspūdingą greitį visuose raliuose ir lyderiauja šių metų Lietuvos Ralio Čempionate. Tad jam skirtas pirmasis starto numeris. Dar penkiolika dalyvių taip pat pasižymi išaugusia sportine forma ir gali nustebinti ne tik kvalifikacijoje, bet ir apskritai ralyje. Džiugina, kad po rankos traumos jau pagijo ir ralyje užsiregistravo Vytautas Švedas. Žinome, kad jis ne tik sieks dar kartą nugalėti mūsų ralyje, bet ir sugrąžinti daugiau intrigos į šių metų Lietuvos Ralio Čempionatą. Ne taip pasisekė kitam ekipažui, kurio šturmanas Ramūnas Šaučikovas patyrė stuburo traumą avarijoje. Vietoj jo Martynui Samuičiui šturmanaus ne mažiau patyręs, tačiau su Martynu dar nelenktyniavęs profesionalas – Gediminas Celiešius. Šis ekipažas važiuos Škoda Fabia R5 automobiliu, tačiau jau antrą ralį iš eilės, jie nebus vieninteliai – tokį patį automobilį į Zarasus atsiveš kitas dvidešimtuke esantis ekipažas, svečiai iš Olandijos – Albert Von Thurn und Taxis ir Bjorn Degant. Dvidešimtuko gale daugiausia turime svečių iš užsienio bei neblogą tempą demonstruojantį šių metų LRČ debiutantą – Igną Gelžinį.“

Martynas Samuitis Skoda t-shirt

Trijų šalių ralio festivalis „300 Lakes Rally“ šiais metais vyks rugpjūčio 12-13 dienomis Zarasuose. Tai septintą kartą vykstantis renginys, apjungiantis tris kaimynines šalis – Latviją, Baltarusiją ir Lietuvą bei sukuriantis šventę ne tik sporto dalyviams ir fanams, bet apskritai vieną laukiamiausių vasaros švenčių visoms trims šalims. „300 Lakes Rally“ yra ne kartą nominuotas bei apdovanotas įvairiais apdovanojimais – „Metų iniciatyva 2010“, „Sporto marketingo kampanija 2010“, „Sėkmingiausias Sporto Turizmo renginys 2011“ ir kt.

Šių metų sportinės festivalio dalies išskirtiniais elementais taps pirmą kartą vykstantys FIA „Baltic Rally Trophy” bei „King of Baltic Tarmac” apdovanojimai. Pramogos nenusileis kitiems didiesiems vasaros festivaliams – mieste numatyti „G&G Sindikatas“ ir „AC/DC Tribute.lt“ koncertai, ugnies šou, fejerverkai bei greičiausių ralio automobilių pasirodymai.

Dalyvių sąrašas

Nuotraukos: A. Rakauskas, G. Celiešius


Į viršų ↑
loading