Į Lietuvos automobilių slalomo čempionato etapą Utenoje atvyksta ir „Gymkhana“ nugalėtojas

Jau rugpjūčio 26-ą dieną, šeštadienį Utenoje įvyks ketvirtasis Lietuvos automobilių slalomo čempionato etapas, kurį greta „Utenio“ stadiono rengia „Motorsport Promoter“ organizatoriai. Jau dabar dalyvių sąrašas išties įspūdingas savo gausa, tačiau bene pagrindiniu renginio akcentu taps „Gymkhana“ varžybose triumfavusio lietuvio Manto Šliogerio pasirodymas.

Lietuvos automobilių slalomo čempionate dalyviai tradiciškai varžysis šešiose klasėse, kuriose skaičiuojama ir metinė įskaita. Taip pat visi norintys, tačiau nedalyvaujantys visame šios automobilių sporto disciplinos sezone galės lenktyniauti svečių klasėje.

Kaip visuomet sportininkams čia teks įveikti dvi skirtingas trasas, o visi keturi važiavimai bus įskaitiniai. Tai reiškia, kad dalyviai klysti trasoje negalės, kadangi kiekviena nuobauda skaičiuosis į galutinį dienos rezultatą.

Seni slalomo vilkai puikiai žino, kad net viena, per visą dieną pajudinta gairelė ir už tai skirta penkių sekundžių bauda gali lemti ne tik vietą prizininkų trejetuke, bet apskritai patekimą tarp greičiausiųjų penketuko ar dešimtuko.

Iš viso šioms varžyboms Utenoje užsiregistravo 94 dalyviai. 17 iš jų varžysis FWD klasėje, kur automobiliai varomi priekiniais ratais. Po trijų įvykusių etapų šioje klasėje užtikrintai lyderiauja ir link dar vieno Lietuvos čempiono titulo žengia Agnius Narbutas. Jis turi 36 taškus. Antras su 19 taškų rikiuojasi Algirdas Gricius. Vos tašku nuo jo atsilieka ir trečią vietą šiuo metu užima Artūras Kupčius.

RWD klasėje Utenoje pasirodys 16 sportininkų. Metinėje įskaitoje kol kas geriausiai sekasi Aidui Valuckui. Jis turi 34 taškus. Antras su 26 taškais žengia Edvinas Sabalys, o vos tašku nuo jo atsilieka Darius Morkūnas.

AWD įskaitoje įtampos metinėje rikiuotėje kur kas daugiau. 28 taškus turi ir sezone kol kas lyderiauja Pranas Gustas, turintis 28 taškus. Nuo jo vos tašku atsilieka dar du dalyviai – atitinkamai Aivaras Valentinavičius ir Arūnas Vitkevičius. Utenoje paraiškas startuoti pateikė 9 šios klasės dalyviai.

OC įskaita Utenoje bus gausiausia, kadangi čia dalyviai lenktyniauti gali nepriklausomai nuo to, kuria ašimi varomą automobilį vairuoja. Čia registruoti 22 sportininkai. Iki šio etapo klasės lyderio vaidmuo priklauso Aidui Valuckui su 27 taškais. 23 Taškus turi Ovidijus Vaštakas, o vos tašku nuo jo atsilieka Edvinas Sabalys.

Moterų klasėje Utenoje varžysis penkios damos. Iki šiol metinėje įskaitoje daugiausiai taškų yra surinkusi Olga Židovlenkova. Jos sąskaitoje – 34 balai. Laura Kazbarienė su 28 taškais yra antra, o Ingrida Jakienė su 22 taškais – trečia.

Jaunimo klasėje Utenoje susitiks šeši dalyviai. Metinės įskaitos lyderis šiuo metu – Agnius Narbutas. Jis šioje klasėje irgi laimėjo tris iš trijų etapų kaip ir FWD įskaitoje ir dabar turi 36 taškus. Antroje vietoje su 26 taškais rikiuojasi Gediminas Užkurėlis. Dviem taškais nuo jo atsilieka Arnas Jakas.

Įdomu tai, kad Utenoje žiūrovai galės išvysti ne tik nuolatinius Lietuvos automobilių slalomo čempionato dalyvius, daugkartinius šalies slalomo čempionus, bet ir vieną iš tarptautinėje arenoje sužibėjusių lietuvių Mantą Šliogerį. Jis išgarsėjo tuomet, kai su „Mazda MX-5 Miata“ automobiliu laimėjo kultines „Gymkhana“ varžybas ir už nugaros paliko ne vieną pasaulinio garso žvaigždę ir autosporto legendą.

Utenoje Mantas Šliogeris startuos „Mazda MX-5 Miata“ automobiliu, po kurio variklio gaubtu sumontuotas „Chevrolet Corvette“ variklis. Tokia kombinacija žada tikrai neišdildomus vaizdus žiūrovams, o slalomo čempionato dalyviams akistata su Mantu Šliogeriu padės pasitikrinti savo figūrinio vairavimo sugebėjimus.


Į viršų ↑
loading