Pasaulio kartingo čempionato etape Italijoje dalyvaus Rokas Baciuška ir Kajus Šiknelis

Šį savaitgalį Italijoje prasideda Pasaulio kartingo čempionatas elitinėje KZ1 klasėje, kur lenktyniaus ir lietuvis Rokas Baciuška.

Be to, tai bus ir paskutinis CIK-FIA Karting Academy Trophy etapas, kuriame kaunasi dar vienas lietuvis – Kajus Šikšnelis.

Italijos Lonato trasoje šį savaitgalį lenktyniauja beveik 300 geriausių pasaulyje sportininkų iš visų 52 Pasaulio šalių bei penkių kontinentų.

Pasaulio čempionatas į šią legendinę kartingo trasą grįžta po 23 metų pertraukos – paskutinį kartą Pasaulio čempionato kovos čia vyko dar 1996 metais.

Tai ko gero populiariausia pasaulyje ir žinomiausia pasaulyje kartingo trasa, kur ne tik lenktyniauja, bet ir treniruojasi viso pasaulio sportininkai. Čia lenktyniavo didžioji dalis ir dabartinių Formulės 1 sportininkų.

Į abu lietuvius prieš šias lenktynes dėmesį atkreipė ir Tarptautinė Kartingo Federacija (CIK-FIA), savo išplatintame pranešime abu juos įvardindama kaip vienus iš favoritų savo klasėse.

Roko Baciuškos laukia didelis iššūkis

Rokas Baciuška, siekdamas neprarasti savo ir kaip kartingo specialisto įgūdžių, šiais metais nutarė dalyvauti net dviejuose Pasaulio čempionatuose. Be dalyvavimo Pasaulio ralio-kroso čempionate, jis susikaus ir elitinėje KZ1 klasėje su geriausiais pasaulyje kartingo meistrais.

„Nesitikiu ypatingai gerų rezultatų, nes norint kovoti su stipriausiais, reikia visus metus treniruotis kartingais. Aš treniravausi tik pora dienų, nes paprasčiausiai nebuvo laiko – labai daug laiko atima ralio-krosas,“ – prieš lenktynes sakė R. Baciuška.

KZ1 klasėje kaunasi visos gamyklinės komandos ir pilotai, kurie už dalyvavimą čempionate gauna algą. Čia silpnų sportininkų nėra, todėl Roko laukia nelengvas darbas.

KZ1 pasaulio čempionatas yra sudarytas iš vieno vienintelio etapo, todėl klaidų čia daryti beveik negalima. Tiesiog per tris dienas privalai įrodyti, kad esi vertas susikauti su greičiausiais.

Rokas kartingo lenktynėse dalyvaus po metų pertraukos. Šių metų pradžioje, pavasarį, jis ketino dalyvauti lenktynėse, bet dėl nugaros traumos, patirtos Abu Dabio etape Pasaulio ralio-kroso čempionate, turėjo pasitraukti iš lenktynių po oficialių treniruočių. Tada, padarius tyrimus, paaiškėjo, kad Rokas po itin skaudaus nusileidimo nuo tramplino patyrė dviejų stuburo slankstelių kompresinę traumą.

„Dabar po laisvų treniruočių nugara ir vėl primena apie save – jaučiu beveik nuolatinį skausmą ir nelabai galiu pasilenkti. Tačiau kol kas nėra taip blogai, todėl galvoju, kad lenktyniausiu. Mano nugarai būtų palanku, kad lenktynės vyktų per lietų, tačiau panašu, kad lietus jeigu ir bus, tai tik sekmadienį,“ – pasakoja R. Baciuška.

Roko klasėje kovos net penki kartingo Pasaulio čempionai.

Kajus Šikšnelis kovos dėl pergalės

Tuo tarpu kitas lietuvis – keturiolikmetis Kajus Šikšnelis – į Lonato trasą atvažiavo kaip vienas lyderių „Karting Academy Trophy“ įskaitoje.

Šis čempionatas sudarytas iš trijų etapų ir Lonato trasoje vyks paskutinės, lemiamos varžybos. Po dviejų etapų Kajus bendroje įskaitoje užima penktą vietą ir turi visas galimybes užlipti ant podiumo.

Kajaus sąskaitoje 31 taškas, nuo ketvirtoje vietoje esančio ukrainiečio jį teskiria vos pora taškų. Tiesa, lyderis, olandas Robertas de Haanas, savo sąskaitoje turi net 45 taškus, tačiau jį aplenkti bus nesunku. Mat iš trijų etapų vienas prasčiausias rezultatas anuliuojamas, o Kajus būtent pirmą etapą turbūt norėtų pamiršti, nes Vokietijoje gavo vos pora taškų. Tad viskas lietuvio rankose – galima kovoti ne tik dėl prizinės vietos, bet ir dėl pergalės.

Kajus į Italiją atvyksta beveik tiesiai iš Suomijos, kur „OK Junior“ klasės Pasaulio kartingo čempionate iškovojo puikią trečią vietą, tad motyvacijos lietuvis turi daugiau negu pakankamai.
„Manau, kad jeigu viskas gerai, turėčiau kovoti dėl aukštų vietų. Nors bet kokiu atveju čia kova vyksta labai įnirtinga. Kartingo sportas tuo ir įdomus, kad čia negali nieko planuoti. Reikia tiesiog sistemingai dirbti,“ – pasakoja K. Šikšnelis.


To top ↑
loading