Savaitgalį Rygoje – „Motul Grand Prix“ ir sezono finalas

Šį savaitgalį Rygos „Bikernieki“ trasoje su trenksmu baigsis Baltijos šalių žiedinių lenktynių sezonas. Kartu su juo finišo tiesiąją pasieks ir Lietuvos čempionato kovos, geriausieji ir greičiausieji paaiškės dėmesį kausčiusiose lenktynių serijose, kaip kad stebinantį dalyvių skaičių surinkusios „BMW 325 Cup” ir ištvermės lenktynių naujokus auginanti „Nankang Endurance Academy“ serijos. Visa tai ir dar daugiau – finalinių „Motul Grand Prix“ lenktynių metu.

Pirmieji pasistumdymai ir pasispardymai trasoje prasidės dar penktadienį, kuomet dalyviai kvalifikacinių važiavimų metu sieks užimti šilčiausias ir patogiausias vietas startui lenktynėse. Pirmasis penktadienio pusdienis skirtas registracijai ir techniniam patikrinimui, po jų – dalyvių laukia treniruotės ir vakarinės kvalifikacijų sesijos, kurias pradės šešių valandų ištvermės lenktynių serija „BEC 6H”. Jų kovos dėl pole pozicijos prasidės 18.00 valandą. Po jų – „BTC1“, „BTC2“, „BTC3“ bei „V1600“ kvalifikaciniai važiavimai ir vakaro pabaigai – „BMW 325 Cup” važiavimai. Tiek šios, tiek prieš tai minėtų įskaitų tarpe, sportininkai sieks etapo ir viso sezono pergalės ne tik „BaTCC“ klasėje, bet ir Lietuvos čempionate. Pastarojo dalyviams finalinės lenktynės – itin svarbios: jų gauti etapo taškai dauginami iš 1.5 koeficiento. Tokiu būdu kortos gali būti permaišytos paskutinę minutę.

Penktadienio vakarą sužinoję startines pozicijas, „BEC 6H” serijos dalyviai starto rikiuotėje vėl pasirodys šeštadienį, 13.30 val. Nors dalyvių gausa šios lenktynės ir negalėtų pasigirti, žinant, kad tai – finalinis sezono etapas įneša tik dar daugiau intrigos. Toli gražu ne visos pozicijos aiškios iki galo, ne visi taškų skirtumai komandoms leidžia ramiai laukti „Motul Grand Prix“. Sezoną vainikuojančiose lenktynėse startui ruošiasi 15 komandų, tarp kurių – 7 atstovaus Lietuvai.

4 komandos varžysis „TCR“ įskaitoje, 2 – „GT PRO“, 3 – „GT AM“, 2- „Diesel“, 3 – „A3000“ klasifikacijose. Viena komanda iš Estijos užsiregistravo ir į „A3000+”, tačiau tikėtina, kad dėl didesnės konkurencijos klasės bus sujungtos. Tarp dalyvių – ir dėl aukščiausių pozicijų absoliučioje įskaitoje kovojančios „Noker Racing Team“ iš Lietuvos bei estų „ALM Customer Racing“ komandos.
Iki šių šešias valandas trunkančių lenktynių, etapo ir sezono greičiausieji paaiškės ir „BTC1”, „BTC2”, „BTC3”, „V1600” bei „BMW 325” klasėse. Iš viso į „Motul Grand Prix“ lenktynes „Baltic Touring Car Championship“ serijoje užsiregistravo net 70 sportininkų. Šeštadienį dėl pergalės kovos 3 Latvijos sportininkai „V1600” klasėje, 6 – „BTC1” įskaitoje (iš jų – net 5 sportininkai atstovaus Lietuvai), 9 – „BTC2” klasei atstovaujantys sportininkai iš viso Pabaltijo ir dar 6 lenktynininkai pergalės sieks „BTC3” klasėje. Na, o dalyvių gausa dėmesį kaustanti „BMW 325 Cup” serija savo fanų nenuvils ir „Motul Grand Prix“ metu: čia starto rikiuotėje bus galima išvysti net 33 automobilius.

Kitose lenktynių serijose bei klasėse kovos tęsis sekmadienį. Pastarąsias pradės „ABC Race“ lenktynės, kuriose pergalės siekia ganėtinai mažais ir negalingais bolidais kovojantys sportininkai. Čia starto rikiuotėje jų pasirodys net 14: nors galios šios serijos varžybose ir nėra daug, čia tikrai netrūksta intrigos ir kovų iki pat finišo. Paprastai greičiausieji paaiškėja išnagrinėjus ganėtinai ilgą avarijų ir sportinių incidentų sąrašą.

Be šių „mažylių“ pergalių sieks ir akį traukianti, kur kas galingesnė technika, kuria kovojama „BTC4“, „BGT AM“, „BGT PRO“ bei „TCR“ įskaitose. Na, o be šių galingųjų, savo didžiojo sezono finalo laukia net 30 komandų, startuosiančių „Nankang Endurance Academy“ dviejų valandų trukmės lenktynėse. Žinoma, didžioji gausa būriuojasi „BMW 325” automobiliais ginkluotų dalyvių tarpe, tačiau visose įskaitose tvyro įtampa: sezono čempionai ir nugalėtojai paaiškės būtent po šių „Motul Grand Prix“ lenktynių.
Taigi, savaitgalis – tiesiog pulsuos kovomis ir intrigomis, o itin permaininga oro prognozė žada tik papildomo šarmo: retas dalyvis šiais metais gavo išmėginti šlapią asfaltą. Pilną lenktynių dalyvių sąrašą bei sezono taškų suvestinę galima rasti oficialiame lenktynių internetiniame puslapyje batcc.eu.


Į viršų ↑
loading