Savaitgalį lietuvių lenktynininkų desantas rinksis Estijoje

Šį savaitgalį į Estijos „Auto24Ring“ trasą rinksis greičio mėgėjai – profesionalai iš bene 7 Europos valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Švedijos, Ukrainos ir netgi Danijos. Nors, lyginant su beveik prieš mėnesį Rygoje įvykusiu „DeWalt Grand Prix“ lenktynių sąrašas atrodo kuklesnis, bet susižavėjimą keliančios technikos tikrai netruks. Vien BaTCC čempionate jau užsiregistravo 33 dalyviai, o Baltijos šalių 4 valandų ištvermės lenktynėse startui jau ruošiasi 18 komandų. Be šių čempionatų, savaitgalį vyks ir „Dzintara Aplis“ įskaitinis varžybų etapas: šioje lenktynių serijoje užsiregistravo jau 19 dalyvių.

Taigi, savaitgalį laukia visų šių čempionatų antrasis etapas. Kaip ir visada, visose lenktynių serijose gausu lietuvių. BaTCC dalyvių sąraše galima išvysti Egidijų Valeišą ir jo Porsche 911 GT3 997: pastarasis trasoje varžysis ir Baltijos Šalių ištvermės lenktynėse („Skuba racing“ komanda), Vytenį Gulbiną ir jo BMW M3, antrąjį sezoną dalyvaujantį Marių Dijoką ir jo labai galingą BMW 316 GTR, Vitalijų Parchomenko ir Seat Ibiza, bei čempionato naujoką Kristijoną Pelanį. Tarp senbuvių – pirmojo etapo metu pergale besidžiaugę Edvinas Mardosas ir Honda Civic bei Aurimas Mištautas su BMW 325i. Na, ir žinoma, dvi Lietuvos merginos, Ernesta Globytė (VW Golf GTI TCR) bei Indrė Senkutė (VW Golf VI) ruošiasi pirmosioms šio sezono lenktynėms Estijoje. Prieš savaitę vykusio Lietuvos „Wolf race“ žiedinių lenktynių čempionato metu, Indrės Senkutės automobiliui dingo stabdžiai: laimei, pavyko atsipirkti smulkesniais kėbulo apgadinimu ir panašu, kad technika startui Estijoje bus pilnai paruošta. Tuo tarpu, E.Globytės VW Golf GTI TCR, kaip ir E.Valeišos Porsche 911 GT3, ruošiasi ne tik BaTCC, bet ir ištvermės lenktynių serijai. Tuo tarpu, žvelgiant į dalyvių sąrašą, intrigą kelia dar nematytas dalyvis iš Danijos Frederik Holm, lenktynėse ketinantis startuoti Renault Megane V6 automobiliu. Tai – lenktynininko debiutas Baltijos šalių čempionate.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

BEC 4H čempionate – 15 komandų iš Lietuvos

Kaip ir visada, didžiausio populiarumo tarp Lietuvos lenktynininkų susilaukė 4 valandų ištvermės lenktynės. Šioje serijoje startui ruošiasi net 15 komandų iš Lietuvos. Čia daug naujienų tarp dalyvių būtų kiek sunkiau rasti. Tiesa, „Greičio akademija“ šį sezoną stiprina savo pajėgas: komandos gretas papildė daugiau lenktynininkų, tad pastarieji pasidalino į dvi komandas: „Greičio akademija I“ ir „Greičio akademija II“.

Tarp planuojamų lyderių šiame etape – Volkswagen Golf GTI TCR („Nero racing by Gsr“ komanda) su Ernesta Globyte ir Nerijum Malaševičium, „Skuba racing“ su Egidijum Valeiša bei Džiugu Tovilavičium, „Rotoma Racing“ su BMW M3 bei Robertu Graudiniu, Mindaugu Boguševičium bei komandos pajėgas papildžiusiu Gintaru Morkevičium. Panašu, kad pirmojo etapo metu prarastas pozicijas mėgins atsikovoti ir „Lexus Team LT“ bei puikų rezultatą demonstravę dyzeliniu BMW ginkluota komanda „Flash Racing Latvia“ bei šio čempionato naujokai „EST1 Racing“ komanda, dalyvaujanti akį traukiančiu Porsche Cayman GT4 automobiliu. Lenktynių favoritais laikytai komandai koją kelyje pergalės link pakišo technikos kaprizai ir šioks toks komandos nesusidirbimas: tačiau lenktynininkai garantavo, kad šį kartą, važiuodami „namų“ trasoje, jie galės pademonstruoti kur kas puikesnį rezultatą. Technika koją pakišo ir čempionato senbuviams iš Lietuvos „Juta Bauer Rally Team“ su Ramūnu Čapkausku ir Audrium Stasiulevičium. Pastaroji komanda taip pat taiko į podiumą ne tik klasėje, bet ir absoliučiai.

„Dzintara Aplis“ čempionato serijoje – ir lietuvis

„Dzintara Aplis“ lenktynių serija Baltijos šalyse žinoma kaip senesnės technikos varžybos: čia ratus trasoje dalyviai suka su VAZ ir Volga automobiliais, tačiau tai – ne vienintelė technika, kurią galima išvysti. Starto tiesiojoje rikiuosis ir išskirtiniai Formula Mondial bolidai. Šie ganėtinai lengvi agregatai ginkluoti 1600 cm3 varikliais. „Dzintara Aplis“ lenktynių serija būtų sunkiai įsivaizduojama be nuolatinio dalyvio ir Lietuvos vardo garsintojo Adomo Petrovo. Šis lenktynininkas savaitgalį trasoje varžysis daugelio jau atpažįstamu VAZ 1600.

Adomas Petrovas

Nors dalyviai daiktus kelionei į Estiją pradeda krautis jau ketvirtadienį, pagrindinės lenktynės dalyvių laukia šeštadienį ir sekmadienį. Negalintys palaikyti savo favoritų trasoje, varžybų rezultatus galės stebėti „Timing Team“ dėka. Kaip ir visada, laikai gyvai skelbiami jų interneto puslapyje bei „My Laps“ sistemoje.

Varžybų papildomi nuostatai

Preliminarus savaitgalio varžybų tvarkaraštis

Tekstas: Inga Juškevičiūtė, nuotraukos: Organizatorių


Į viršų ↑
loading