„Riga Summer Race” renginio metu vyks „555 km” ilgų distancijų lenktynės

Rugpjūčio 22-24 dienomis Rygoje vyks žiedinių lenktynių festivalis „Riga Summer Race“. Jo metu pirmą kartą bus surengtos „555km“ ilgų disancijų lenktynės. Bikerniekų trasoje dalyviams teks įveikti lygiai 152 ratus arba paplušėti prie lenktyninio automobilio vairo apie keturias valandas. Taip pat vyks BaTCC 2 ir 3 etapai, Latvijos, Estijos ir Lietuvos automobilių žiedinių lenktynių čempionato etapai. 
Papildomi nuostatai. Naujas čempionatas Šiemet pirmą kartą organizuojamas Pabaltijo ilgų distancijų žiedinių lenktynių taurės varžybos. Įskaitą sudarys keturi etapai – gegužės mėnesį jau įvykusios lenktynės Pernu žiede, Palangos „1000km“ lenktynės, rugpjūčio mėnesio „Riga Summer Race“ varžybos ir rugsėjo mėnesį vyksiantis paskutinis etapas Kačerginės „Nemuno žiede“. Į bendrą varžybų įskaitą bus įtraukti trijų varžybų rezultatai. Vadinasi, komandos siekiančios pergalės gali praleisti tik vieną etapą. „Visos Baltijos šalys turi tik po vieną lenktynių trasą. Po kelių metų praleistų Lietuvos ilgų distancijų čempionate, gimė idėja į bendrą katilą sujungti Lietuvą, Latviją ir Estiją ir lenktynes rengti visose trasose. Šiais metais planuojame sulaukti iki 20 dalyvaujančių komandų, o ateinančiais metais – trečdaliu daugiau“, – pasakoja idėjos autorius „Alfa Romeo Klubas“ komandos atstovas Rimvydas Agurkis. Patrauklus formatas Kalbėdamas apie 555 km ilgio lenktynių formatą, R.Agurkis priduria, kad tai yra sudėtingesnis formatas, nei kurį laiką rengtos keturių valandų lenktynės. Tiesa, sudėtingesnės komandai, bet įdomesnės žiūrovams. „Riga Summer Race“ lenktynėse bus vedamos keturios automobilių įskaitos: „A2000“ (variklio tūris iki dviejų litrų), „A3000“ (tūris iki trijų litrų), „A3000+“ (tūris virš trijų litrų), „X1“ (eksperimentiniai automobiliai) ir „D“ (dyzeliniu kuru varomi automobiliai). Tai populiariausios įskaitos, kuriose puikiai įsitaiso dauguma Baltijos šalyse lenktyniaujančių ilgų distancijų komandų. Registracija į varžybas jau prasidėjusi, dalyviai kviečiami užpildyti paraišką oficialiame renginio puslapyje. www.rigasummerrace.lv. Prisegtų nuotraukų autorius – Valdis Zageuss (Go4speed). Platesnė informacija: Andis Meilands Lenktynių organizatorius Tel.: +371 28644446 E-paštas: info@rigasummerrace.lv

———————————————————————————————————————————————–

Šį savaitgalį Rygos Bikernieki trasoje – gausios „Riga Summer Race 2014“ lenktynės

Paskutinės vasaros lenktynės Rygoje pasižymi didele dalyvių gausa: organizatorių teigimu, jau yra apie 160 ekipažų. Ir nėra ko stebėtis: šį savaitgalį „Bikernieki“ trasoje – nuo „Dzintara Aplis“ istorinių automobilių iki ilgųjų distancijų –„555 km“ – lenktynių dalyvių važiavimai.

Žiūrovų ir dalyvių laukia kupinas adrenalino savaitgalis: Lietuvos, Latvijos, Estijos nacionalinių čempionatų įskaitos, „Baltic Open“ važiavimai bei ilgųjų distancijų lenktynės siautės „Bikernieki“ trasoje. Tarp dalyvių – gausus ir puikiai pažįstamas Lietuvių lenktynininkų, geriausių iš geriausiųjų ekipažai.

„Baltic Open“ įskaitinių važiavimų metu bus galima išvysti tik šiais metais trasoje pasirodžiusį Dainiaus Matijošaičio „BMW M3 E46“ bolidą bei moteriško žavesio ir elegancijos, tuo pačiu, nuožmumo, trasai suteikiančią vienintelę Baltijos šalyse „Ginetta G50“ ir jos pilotę Ernestą Globytę. Trasoje išvysime ir tik „Palangos 1000 km“ lenktynių metu žiedinėje trasoje matytą Ramūną Čapkauską ir jo puikiai pažįstamą BMW M3 automobilį. Ganėtinai gausi čempionato įskaita žada įdomius važiavimus ir įnirtingas kovas.

Įpratusiems prie negausaus ilgųjų distancijų, „555 km“, dalyvių skaičiaus – šis savaitgalis turėtų būti staigmena. Šeštadienį vyksiančių lenktynių metu trasoje ketina pasirodyti net 22 dalyviai – tai jau dvigubai daugiau, nei kad įprasta šioms lenktynėms. Tarp dalyvių – „Brum Brum Sport“ komanda ir jų „BMW M3 E46“ – tas pats, kuris sekmadienį trasoje pasirodys „Baltic Open“ važiavimų metu. Bus galima išvysti ir baltarusių ekipažą su Alfa Romeo 155, prie šių lenktynių prisijungusius praeitų metų sezono metu. Ketina pasirodyti ir geltonasis „Lotus Type 116“ – „GMS Racing“ automobilis, jau kurį laiką pasigestas trasose.

Tarp dalyvių išvysime ir Palangos 1000 km lenktynių prizininkus – „Rotoma Racing“ komandą, atstovaujamą Roberto Graudinio ir Mindaugo Boguševičiaus. Tai komanda, savo įskaitoje pačių sunkiausių 1000 km lenktynių per visus 15 metų metu, sugebėjusi užlipti ant pakylos. Rygos trasoje pasirodys ir gedimų susitabdyti, stebinančio trasos įveikimo laiko Palangoje savininkai – „GSR Telšių statyba“ komanda su „Radical SR5“ bolidu.

Taigi, šis savaitgalis Rygos „Bikernieki“ trasoje – kupinas adrenalino, azarto ir šturmuojamas gausaus dalyvių skaičiaus. Detalesnė informacija apie renginį bei naujienos prieinamos visiems ir kiekvienam internetinėje svetainėje www.rigasummerrace.lv.

Inga Juškevičiūtė


Į viršų ↑
loading