Naujas įrašas Lietuvos Automobilių Sporto istorijoje

Praėjusį savaitgalį Daliaus Steponavičiaus komanda Speed Factory Racing su Porsche 911 GT2 RS Clubsport automobiliu du kartus lipo ant prizininku pakylos pirmose GT2 European Serijos sezono varžybose Monzoje. Tai istorinis Lietuvos Autosporto pasiekimas, nes iki šiol, GT automobilių kategorijoje, to nepavyko padaryti nei vienai Lietuvos komandai. Dar džiugesnė žinia,
kad vienas iš automobilio pilotų, “atvežusių” šį rezultatą, yra lietuvis Aurelijus Rusteika, kuris dvejose savaitgalio varžybose dalinosi automobiliu su olandų pilotu Michael Vergers.

Komandos savininkas Dalius Steponavičius: – Esu be galo laimingas ir džiaugiuosi šiuo rezultatu, o ypač Aurelijaus, kaip piloto, progresu. Mums pavyko būti konkurentabiliais tarp tokių žinomų lenktynininkų, kaip A.Fjordbach (WEC serija), M.Patterson (ELMS), B.Login, H.J.Stuck. Pastarieji keli mėnesiai buvo pakankamai intensyvūs testuojant automobilį, bei ruošiant Aurelijų tokio rango varžyboms. Paskutiniu metu man pavyko prikalbinti savo bičiulį Michael Vergers (Nurburgringo trasos rekordininką, 24H Le Mans dalyvį) užimti antrojo piloto vietą. Michael yra ne tik puikus pilotas, bet ir labai geras treneris. Jis suteikė labai daug pasitikėjimo ir svarbios informacijos Aurelijui. Tikslus automobilio elgsenos trasoje apibūdinimas leido komandai greičiau ir tiksliau sureguliuoti automobilį. Aurelijus Rusteika, su lyg kiekvienu pravažiuotu trasos ratu, vis didino tempą, atliko puikių lenkimų, jautėsi užtikrintas ir net kovojo su didesnę varžybų patirtį turinčiais pilotais, iš kurių, po varžybų, sulaukė daug pagyrimų ir nuostabos. Visas šis sunkus darbas, neliko nepastebėtas ir Porsche gamyklos Manthey Racing padalinio, atsakingo už 911 GT2 automobilio tobulinimą. Jos atstovai labai palaikė ir rūpinosi mumis viso savaitgalio metu. Didelis ačiū ir Speed Factory Racing komandos partneriams bei rėmėjams, be kurių, vargu ar butų pavykę užimti antrą, bei trečią vietas šiame, pirmame, varžybų sezono savaitgalyje.

Komandos pilotas Aurelijus Rusteika: – Buvo labai įdomu dalyvauti didžiuliame renginyje, kartu su 130 lenktyninių automobilių F-1 trasoje, Monzoje. Džiaugiuosi, kad naujoje Fanatec GT2 European serijoje esame nuo pat pradžios ir važiuosime visą sezoną. Labai įdomu buvo lenktyniauti kartu su pasaulinio lygio žvaigždėmis H.J.Stuck, Anders Fjordbach, Peter Kox ir kitais. Nustebino mano partneris Michael Vergers. Labai geras lenktynininkas, stebinantis savo greitu, stabiliu važiavimu, lenkimais. Taip pat tai geriausias mano sutiktas sporto psichologas, treneris, padedantis man greitai tobulėti. Džiaugiuosi ir puikiu Speed Factory Racing komandos ir jos vadovo Daliaus Steponavičiaus darbu. Nors dar esame automobilio reguliavimo ir tobulinimo kelyje, komandos drąsūs ir greiti sprendimai jau dabar prisideda prie pergalių. Rezultatas daug kartų pranoko visus lūkesčius ir svajones. Atsiradęs pasitikėjimas tikiuosi leis pasiekti puikių pergalių ir ateityje.

Komandos pilotas Michael Vergers: – Du podiumai !!! Būsiu sąžiningas, kai Dalius praėjusią savaitę pakvietė mane prisijungti prie Aurelijaus jo pirmosiose Europos GT2 debiutinėse lenktynėse, daug nesitikėjau. Aš daugiau nei pusantrų metų nedalyvavau varžybose, man tai buvo nepažystamas automobilis, lenktynės Monzoje – vienoje greičiausių trasų, supratau, kad mūsų laukia iššūkis. Po penktadienio laisvų treniruočių viskas labai pasikeitė, pasijuto laikas praleistas treniruojantis simuliatoriuje, iš vakaro pėsčiomis apeita visa trasa, ko pasekoje Aurelijui iškart pavyko konkuruoti su kitais „bronze“ vairuotojais. Jau po antrojo rato apsipratau su 911 GT2, tapo aišku, kad su automobiliu negalima perspausti įlekiant į posūkius, tiesiosiose automobilis važiavo nepaprastai greitai. Pirmąsias lenktynes, pradėjau 4-oje vietoje, įgijau pranašumą 1-ąjame posūkyje, bet prasistabdžiau į 2-ąjį “šikaną“, o išvažiavęs pralaimėjau įsitaisydamas stiprioje 2-oje vietoje. „Ok“ vairuotoju pasikeitimas ir puikus Aurelijaus važiavimas mums padovanojo pirmąjį podiumą. 2-oms lenktynėms komanda šiek tiek pakeitė automobilio reguliavimus ir puikus Aurelijaus startas bei važiavimas, palengvino mano darbą. Iš 4-os sugrąžinau mus į 3-iąją vietą, tačiau nepavyko aplenkti „Audi“ ir įsitvirtinti 2-oje pozicijoje, o tada paskutiniame rate buvau užpultas kito „Audi“, bet sunkioje kovoje pavyko neatiduoti mūsų antrojo podiumo. Esu labai dėkingas komandai, automobilis važiavo nepriekaištingai, jie davė mums įrankius abiem podiumams pasiekti, na ir žinoma didelis aciū Aurelijui, kad man suteikė galimybę važiuoti kartu su juo. Dabar esu labai susijaudinęs ir galvoju, kaip galėtume patobulėti ir kovoti dėl dar daugiau podiumų antrame etape Hockenheime kitą mėnesį.

Sekančios GT2 European Series varžybos vyks Hockenheim trasoje, Vokietijoje, gegužės 14-16 dienomis.


Į viršų ↑
loading