Įvyko pirmasis Baltijos ir Lietuvos šalių čempionato etapas: daug gedimų, adrenalino ir netikėti lyderiai.

Estijoje savaitgalį praūžė lenktynių maratonas: įvyko net keturių skirtingų čempionatų pirmasis etapas. Nors oras ir leido džiaugtis lenktynių akimirkomis, dalyvių parke buvo juntamas ne tik adrenalinas, bet ir įtampa: vienos komandos susidūrė su netikėtais techniniais nesklandumais, kiti sprendė problemas, iškilusias po susidūrimų trasoje.

IMG_8429_3

Ilgųjų nuotolių – 4 valandų – lenktynės prasidėjo dar šeštadienį kartu su kvalifikaciniais važiavimais. Deja, jų metu starto tiesiojoje neteko išvysti nei išskirtinio Aquila, nei naujojo „Rotoma Racing“ BMW automobilių. „Algirdai by Speed Styling“ komandai, susidūrusiai su Aquila greičių dėžės gedimu, teko pasitraukti iš lenktynių dar iki starto. „Rotoma Racing“ komanda, netikėtai sugedus varikliui, per naktį jį pakeitė ir startavo lenktynėse rikiuotės gale, bet sėkmė nelydėjo ir jų metu. Trečią lenktynių valandą nukritęs ratas apsunkino praeitų metų čempionų kelionę finišo link: prarasta valanda neleido užlipti ant apdvanojimų pakylos absoliučioje įskaitoje ir komanda džiaugėsi antrąja vieta BGT klasėje.

Kvalifikacinių važiavimų metu, geriausiai pasirodė „Brum brum sport“ komanda su Renault, antroji starto vieta atiteko „Rimo“ komandai ir BMW, o iš trečiosios vietos po kvalifikacinių važiavimų startavo „Flash Racing“ komanda iš Latvijos. Tiesa, gedimai nepaliko ramybėje ir nuo pat pradžių lyderiaujančios „Brum brum sport“ komandos – sugedęs variklis neleido komandai pasiekti finišo. Su technikos kaprizais kovojo beveik pusė čempionatų dalyvių ir galutiniai rezultatai, mojuojant finišo vėliavai, galėjo nustebinti ne vieną.

Baltic_Touring_Cars_Pernava

Pirmąją vietą absoliučioje ir dyzelinių automobilių įskaitose laimėjo „Rimo“ komanda, atstovaujama Rimanto Blažulionio, Sauliaus Vitkausko ir Martyno Samuičio. Antroji vieta tiek absoliučioje, tiek toje pačioje dyzelinių automobilių klasėje, atiteko čempionato naujokams iš Latvijos „Zvaigzne Motorsport“, dalyvavusiems su BMW automobliu. Jų komandą atstovavo Valts Zvaigzne ir Reinis Nitišs. Trečiąja vieta absoliučioje įskaitoje ir pirmąja A3000+ klasėje džiaugėsi Švedijos lietuvių „Nero Racing“ komanda, kurios BMW automobilį pilotavo Gediminas Vilimas ir Nerijus Malaševičius. Tuo pačiu metu vykstančiame Startline Lietuvos Endurance čempionate, po pirmojo etapo lydere tapo „Rimo“ komanda, antroji – „Įgorio lankai“ ir jų VW Golf, o tretieji „Lexus Team LT“. Savo klasėse lyderiai pasiskirstė taip: dyzelinių automobilių – „Rimo“ komanda, GT klasėje – „Lexus Team LT“, A3000 ir A2000 – „Alfa Romeo klubas“, A3000+ – „Domus Lumina“, o X1 klasėje – „Samsonasracing.com“.

IMG_8268_1280x

Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionate – trumpųjų nuotolių lenktynės – kovos virė nuo pat pradžių: tik startavus pirmojo važiavimo metu, po incidento trasoje su Raivo Haav su Chevrolet Camaro iš lenktynių pasitraukė Ernesta Globytė su Ginetta. Tiesa, nors po susidūrimo stiprių techninių nesklandumų ar gedimų neatsirado, antrųjų lenktynių metu rikiuotės gale startavusiai E.Globytei pavyko finišuoti pirmai savo klasėje ir penktai bendrojoje įskaitoje, bet iki bendrosios įskaitos lyderių – šiek tiek pritrūko.

Su kiek kitokiais techniniais nesklandumais susidūrė ASK „Automanai“ komandos narys Julius Skirmantas: jam treniruočių metu atsidaręs kapotas sudaužė priekinį stiklą, tačiau sėkmingai susitvarkęs automobilį, žiedinių lenktynių čempionate jis BTC1 klasėje lipo ant antrosios vietos laiptelio. Pirmąja vieta džiaugėsi čempionato senbuvis iš Estijos Peeter Peak, o trečioji teko J.Skirmanto komandos draugui Edvinui Mardosui. BTC2 klasėje podiumu džiaugėsi lenktynininkai iš Lietuvos: pirmoji vieta teko Alvydui Malakauskui, antroji – Mindaugui Keziui, o trečioji – Rimvydui Agurkiui, pirmųjų lenktynių metu trasoje pametusiam ratą. Baltic Open (BO) klasėje laimėjimais džiaugėsi trys Chevrolet Camaro automobilių vairuotojai: Raimo Kesseli iš Suomijos, Raivo Haal iš Estijos ir dar vienas suomis Petri Blomqvist. BGT klasės įskaitoje visiems nosis nušluostė lenktynininkas iš Estijos Oliver Tirmaa, antroje vietoje palikęs Saulių Beržį. Ant trečiojo apdovanojimų pakylos laiptelio lipo čempionato naujokas Marius Dijokas. Visus dalyvių rezultatus tiek Baltijos šalių čempionatuose, tiek Lietuvos bei Startline Endurance čempionate – galima rasti Lietuvos automobilių sporto federacijos internetinėje svetainėje www.lasf.lt

Kitas Lietuvos ir Baltijos šalių etapas – planuojamas Lietuvoje, Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje jau birželio 4-5 dienomis.

Tekstas Ingos Juškevičiūtės, nuotraukos varžybų organizatoriaus


Į viršų ↑
loading