Gustas Grinbergas Monzoje: „Greičio šventovėje man patinka“

Lenktynininkas Gustas Grinbergas šį savaitgalį dalyvauja Europos Le Mans Serijos (ELMS) etape legendinėje Monzos trasoje Italijoje. Su britų „RLR M Sport“ komanda lietuvis sieks podiumo LMP3 klasėje, bet lengva nebus. Lietuvis yra jauniausias pagal Le Mans taisykles vykdomų lenktynių nugalėtojas, Azijos Le Mans Serijos „Metų naujokas“, tačiau anksčiau iškovoti titulai nesuteikia jokios pirmenybės šių metų trasose. 

Covid-19 atėmė daug galimybių, bet nemažai ir suteikė. Šįkart lenktynininką pasikvietė viena iš pirmaujančių ELMS komandų „RLR M Sport“, kurios vadovas sako, kad Monzoje yra visos galimybės nugalėti LMP3 klasėje. Gustui kompaniją palaikys dar jaunesnis talentas iš Danijos Malthe Jakobsenas ir kanadietis džentelmenas James Dayson. G.Grinbergas gavo labai patrauklų paskutinės minutės pasiūlymą ir rėmėjų dėka sugebėjo išvykti į Italiją šį trečiadienį.

Ketvirtadienio treniruotes „RLR M Sport“ komanda pabaigė lyderių trejetuke. Malthe Jakobsenas su naujomis padangomis buvo greičiausias komandos lenktynininkas ir G.Grinbergas pasidžiaugė komandos pasiekimais: „- Testuose buvome treti, tai labai geras rezultatas. Su naudotomis padangomis aš esu greičiausias komandoje ir trejetuke visų LMP3 klasės dalyvių. Malthe buvo greitesnis su naujomis padangomis, o tai reiškia, kad šeštadienį vyksiančioje kvalifikacijoje mes turime neblogus šansus. O kalbant apie mane, tai sekmadienį 4 valandų lenktynėse naujų padangų neturėsiu ir komandos rezultatas labai priklausys nuo mano sugebėjimo naudoti ir taupyti padangas. Todėl šios dienos tempu džiaugiuosi, jaučiuosi užtikrintai ir reikia tikėtis geriausio. Beje, oras ir vaizdai čia pasakiški. Ilgoje Monzos starto tiesiojoje tiesiai prieš save matau Alpes, kurios jau pasidengia sniegu. Tuo vaizdu galiu pasigrožėti tik kelias sekundes, bet jis nepakartojamas“,- sakė G.Grinbergas.

Monzoje penktadienį lenktynininkai tęs bandymus, šeštadienį vyks kvalifikacijos lenktynės. Sekmadienio vidurdienį bus duotas startas ELMS „Monza 4 val.“ lenktynėms.

Informacija „Autoeventus”


Į viršų ↑
loading