„ADAC TCR Germany“ lenktynėse Jonas Karklys iškovojo 7-ąją vietą

Po ganėtinai sudėtingos „ADAC TCR Germany“ čempionato kvalifikacijos šeštadienio rytą, startavęs iš 11 vietos, Lietuvos sportininkas, varžydamasis su dar devyniolika stiprių sportininkų, iškovojo 8-ąją vietą.

Sudėtingas kvalifikacinis važiavimas

Antroji kvalifikacija sekmadienio rytą, kaip ir antrosios lenktynės, nebuvo lengvesnės, sportininko laukė dar didesni iššūkiai. Kvalifikacijos metu užsitikrinęs 12 starto rikiuotės vietą, Jonas Karklys lenktynėse iškovojo 7-ą poziciją.
„Formulės-1” „Red Bull Ring” trasoje vykusiose lenktynėse, „Hyundai i30 N TCR“ automobiliu besivaržęs Jonas Karklys pasiektu rezultatu nebuvo labai nusivylęs: sportininkas iki pat finišo atkakliai kovėsi su varžovais ir bendroje sezono įskaitoje sukaupė dar daugiau čempionato taškų.
„Antrojoje kvalifikacijoje padariau didelę klaidą, kuri man kainavo pusę sekundės, ir dėl to likau tik 12-as. Greitis buvo geras, tačiau nepavyko visko sudėti į vieną ratą. Padangos išlieka darbingos tik labai trumpą laiką”, – po važiavimo mintimis dalijosi „NordPass“ komandos atstovas.

Lenktynių eiga

Tiek starto pole poziciją, tiek pergalę lenktynėse užtikrintai nuskynė 26 metų Italijos lenktynininkas Eric Scalvini, lenktyniaujantis „Cupra Leon Competición TCR”, šio tipo bolidu pradėjęs lenktyniauti 2017-ais metais. Dviguba, pirmųjų ir antrųjų lenktynių pergalė leido šiam sportininkui bendroje lentelėje pakilti iki antrosios vietos.
Nuo pat pradžių lyderio poziciją saugojęs italas ramiai važiavo priekyje, kol Lietuvos sportininkas intensyviai brovėsi podiumo link.
„Lenktynėse startavau puikiai, tačiau buvau vidinėje trajektorijos dalyje, todėl lenkti nebuvo vietos. Vėliau pasinaudojau varžovų klaidomis ir sėkmingai broviausi į priekį. Nors ir nebuvo paprasta, nes šiose lenktynėse važiavome su visiškais padangų likučiais.” – sakė vienintelis šioje serijoje važiuojantis Lietuvos sportininkas.
Penktame antrųjų lenktynių rate, po Mario Hoflerio ir Robino Jahro kontakto, trasoje pasirodė saugos automobilis. Lenktynės pilnu tempu buvo tęsiamos septintame lenktynių rate, tačiau po nesėkmingo Regespergerio važiavimo kertant trasos ribas, jo bolidas sustojo ir saugos automobilis buvo priverstas sugrįžti į trasą.
Likus 12 minučių iki finišo, žalios vėliavos mostais lenktynės buvo pratęstos: E. Svalvini ir toliau laikėsi lyderio pozicijos, kol Andersenas Soubekas, kovodamas dėl septintosios pozicijos, išvažiavo kiek per plačiai, taip į priekį užleisdamas Patriką Singą ir Joną Karklį. Tačiau Lietuvos sportininko automobilis buvo stumteltas į šoną, taip iš jo atimant vieną poziciją ir lietuvis liko septintas.
Iškart už italo, antrasis lenktynėse finišavo Dominikas Fugelis su „Honda Civic FK7 TCR”, o trečias – pirmenybių lyderis Luca Engstleris („Hyundai i30 N TCR“).

 

Lenktynių sezono įskaita

„Džiaugiuosi, kad pavyko atsikovoti šiek tiek pozicijų ir iškovoti taškų čempionato įskaitoje. Kitas etapas laukia garsiojoje „Nurburgringo“ trasoje rugpjūčio 10 dieną, turiu šiek tiek laiko pasiruošti, tuo pačiu – sudalyvauti Baltijos šalių čempionate Estijoje, bei Palangoje vykstančiose ištvermės lenktynėse,“ – sakė Lietuvos lenktynininkas Jonas Karklys.
Pirmose šio etapo lenktynėse šeštadienį likęs aštuntoje vietoje, o antrose septintoje, bendroje čempionato įskaitoje sportininkas užima aštuntąją vietą. Tai buvo antrasis „ADAC TCR Germany“ čempionato etapas: iki šių metų sezono pabaigos dar liko penkios varžybos.


Į viršų ↑
loading