Skelbiami Lietuvos ralio dokumentacijos projektai 2016 metams

Post thumbnail

LASF Ralio komitetas, ruošdamas 2016 m. Lietuvos ralio dokumentaciją, atsižvelgė į sukauptą patirtį bei sulauktus pasiūlymus iš automobilių sporto bendruomenės. Svarstydami automobilių ralio pagrindus formuojančius dokumentus rėmėmės strateginiais Lietuvos ralio principais. Šie esminiai principai padės užtikrinti kryptingą strateginį čempionato tobulėjimą, bendradarbiaujant su Tarptautine automobilių federacija (FIA). Pristatydami projektus 2016 metams, LASF Ralio komitetas deklaruoja, kad norint pasiekti visiems bendrus tikslus, būtina užtikrinti šių prioritetų išlaikymą.

Varžybų saugumo ir kokybės kėlimas

Ralio komitetas, analizuodamas pagrindinius iššūkius 2015 metų sezone, susistemino juos ir sukauptą patirtį panaudojo kuriant naujas reglamentuojančių dokumentų redakcijas. Pateikdami šiuos projektus ir teikdami pasiūlymus dėl Lietuvos automobilių sporto varžybų organizavimo ir vykdymo taisyklių, prioritetą skyrėme aktyviam bei pasyviam varžybų saugumui didinti.

Glaudesnis Baltijos šalių bendradarbiavimas

Regioniniu požiūriu į tris Baltijos šalis reikia žiūrėti ne kaip į atskiras valstybes, bet kaip į vieną vienetą. Realistinis tikslas – per tris metus suvienodinti šių šalių Čempionatų reglamentus ir techninius reikalavimus. Jį pasiekus, dėl intensyvesnės konkurencijos, įvairesnės technikos ir aiškesnio palyginamumo varžybos bus įdomesnės publikai ir žiniasklaidai, o sporte užaugs kur kas pajėgesni lenktynininkai. FIA bei kitos Baltijos šalys prioritetą atiduoda homologuotiems automobiliams. To principo laikysimės ateityje ir mes. Nacionalinės klasės kuriamos tam, kad suteikti galimybę pigiai sportuoti, pajėgiant konkuruoti su tarptautiniais automobiliais. Tačiau ne tam, kad sukurti už tarptautines klases galingesnius automobilius.

Lietuvos vardo garsinimas

Ralio komitetas didžiuojasi Lietuvos sportininkų pasiekimais tarptautinėje arenoje ir siekia, kad nacionaliniai čempionatai išugdytų dar daugiau sportininkų, garsinančių mūsų šalies vardą pasaulyje. Tam būtina sudaryti motyvaciją sportuoti su tarptautiniu mastu homologuota technika.

Konkurencingumo nacionaliniu mastu didinimas

Siekdami didesnio visuomenės domėjimosi Lietuvos ralio čempionatu, Lietuvos ralio sprinto čempionatu ir C lygos varžybomis turime išlaikyti intrigą tiek visame čempionate, tiek ir atskirose varžybose. Ralio komiteto vizija šiuo klausimu: galimybių suvienodinimas kuo didesniam ir įvairesniam dalyvių ratui. Tik tokiu būdu bus žengiama strateginių tikslų link.

Lenktynininkų bendruomenės nuomonės išklausymas

Ralio komitetas gavo ypatingai daug pasiūlymų iš sportininkų bendruomenės, prašančių įvesti kuo mažau korekcijų į automobilių techninius reikalavimus. Ralio komitetas atliko minimalias korekcijas, kad sportininkams reikėtų investuoti kuo mažiau lėšų ir laiko, orientuojantis į laipsnišką ir kryptingą programą, susijusią su techniniais reikalavimas artimiausiems keleriems metams.

„Piltuvėlio“ principas siekiantiems sportuoti profesionaliai

Sukurdami visiškai naują reglamentą C lygos ralio varžyboms bei tobulindami LRČ bei LRSČ reglamentus, siekėme pašalinti kuo daugiau barjerų, apsunkinančių galimybes dalyviui, naudojant tą pačią techniką, pereiti į aukštesnę lygą.

Naujų sportininkų pritraukimo programa

Skirdami kur kas daugiau dėmesio C lygai nei iki šiol buvę komitetai, suprantame jos neatsiejamą svarbą pritraukti naujų veidų į automobilių sportą. Kokybiškiau administruojant šioje lygoje vykdomas varžybas , jose dalyvaus daugiau sportininkų. Dėl to naudą ilgainiui pajus ir LRČ bei LRSČ varžybų serijos.

Projektas LRČ 2016 – Reglamentas 2015-11-25 v5

Projektas C lyga 2016 – Reglamentas 2015-11-23 v1

LRSC_2016_1124 v1

ralio_taisykles_projektas_2016_1124

 


Į viršų ↑
loading