Kas vyksta turnyrinėse lentelėse artėjant „Gravel Fest Rally – Lazdijai“ varžyboms?

Jau liepos 3-ią dieną Lazdijų apylinkėse bus surengtas antrasis Lietuvos ralio sprinto ir trečiasis Lietuvos „Mini ralio“ čempionato etapas. Jame tiek vieno, tiek kito čempionato dalyviai kovos ne tik dėl etapo taurių, bet ir dėl labai svarbių metinių taškų, pagal kuriuos sezono gale paaiškės 2021-ųjų metų čempionai ir prizininkai. Taigi, kokia situacija po jau įvykusių etapų šiuo metu rutuliojasi klasėse?
Lietuvos ralio sprinto čempionate jau yra įvykęs vienas etapas, tad Lazdijuose šios disciplinos dalyviai susikaus antrąjį sykį. Po pirmojo, kaimyninėje Lenkijoje įvykusio etapo SG-2 įskaitoje lyderiauja Paulius Kiudys su Karoliu Petreikiu. Jų sąskaitoje – 34 taškai. Nuo lyderių penkiais taškais atsilieka Irmanto ir Edvino Buivydų duetas, o trečioje vietoje su 24 taškais klasifikuojamas šeimyninis šiauliečių Eriko ir Roberto Valkerių ekipažas.
SG-3 klasėje pirmasis etapas geriausiai susiklostė Jono Mikniaus ir Eriko Straževičiaus duetui. Nuo jų septyniais taškais atsilieka Ovidijus Knyšius, kuriam stenogramą skaito Silverijus Lapėnas. Tačiau pastarieji tikrai negali būti ramūs, kadangi jų persvara prieš trečioje vietoje klasifikuojamus Mantą Garbuzą su Pauliumi Butavičiumi siekia vos vieną tašką.
2WD įskaitoje 35 taškus yra surinkę ir pirmoje vietoje šiuo metu įsitvirtinę Mindaugas Kaminskas su Mindaugu Bagdonavičiumi. Antri kol kas – Ramūnas Myniotas ir Svajūnas Kuizinas. Jų deficitas – aštuoni taškai. Trečioje vietoje klasifikuojamas Igor Valevko ir Sergej Grecko duetas, kuriuos nuo antrosios vietos skiria vos keturi taškai.
Junior įskaitoje lyderiauja Paulius Kiudys su 30 taškų. Antroje vietoje pozicionuojamas Irmantas Buivydas, turintis 24 taškus. Su 21 tašku trečias žengia Mantas Garbuzas. Kitose klasėse Lenkijoje lietuviai nesudalyvavo ir taškų nepelnė, tad kai kuriems dalyviams „Gravel Fest Rally – Lazdijai“ varžybos taps pirmąja proga įsidėti šiek tiek balų į viso sezono kraitį ralio sprinto čempionate.
„Mini ralio“ čempionate iki šiol įvyko jau du etapai, tad čia jau galima pradėti kalbėti apie potencialius šio sezono favoritus, nusitaikiusius į dar vieną taškų porciją Lazdijuose.
SGC-1 klasėje po dviejų etapų į rikiuotės priekį išsiveržė „Mitsubishi Colt“ automobiliu lenktyniaujantis Aurimo Margevičiaus ir Andrio Tolstych duetas. Jie turi iškovoję 54 taškus. Už jų su 42 taškais rikiuojasi abiejuose etapuose stabiliai pasirodęs Sauliaus Guogos ir Juliaus Kašausko duetas. 36 taškus sukaupė du duetai, kurie dalijasi trečiąją vietą ir po šio etapo paaiškės, kas bus klasifikuojami aukščiau – Dainius Zamara su Ernestu Kozlovskiu ar Martynas ir Aurimas Razminai. Tiesa, tiek vieno, tiek kito ekipažo planus galėtų sujaukti Vaidas Karašauskas su Inga Surdokiene. Jie laimėjo praėjusį etapą Juodupėje, tačiau pirmame etape patirta nesėkmė ir nepasiektas finišas jų ambicijas kovoti dėl čempionų ar prizininkų vardų kol kas komplikavo. Tačiau prieš akis – dar trys „Mini ralio“ etapai.
SGC-2 klasėje kol kas tvyro įtampa, kadangi taškų intervalas tarp trijų greičiausių ekipažų po dviejų etapų yra vos keturi taškai. 49 taškus turi surinkęs vieną iš etapų laimėjęs Donato Jankausko ir Luko Dumbliausko tandemas. Po 45 taškus turi ir antrą bei trečią vietas dalijasi Vaidas ir Ugnius Vainevičiai bei Povilas Vasiliauskas ir Karolis Usačiovas. Taigi, po „Gravel Fest Rally – Lazdijai“ šis prizininkų trejetas turi šansų pasikeisti kardinaliai – ramus dėl savo pozicijos čia negali būti nė vienas ekipažas. Ypač žinant tai, kad pirmame etape nefinišavęs, tačiau antrąjį laimėjęs Luko Gordono ir Rugilės Sakalauskaitės duetas dės visas pastangas pakilti iš penktosios vietos ten, kur jie įpratę būti – prizininkų gretose.
SGC-3 klasėje abu etapus laimėjo ir kol kas užtikrintais lyderiais jaustis gali Benas Vidauskis ir Ovidijus Pečkauskas. Jie turi maksimalų galimų surinkti taškų skaičių – 60. Tačiau jiems už nugarų – didelė grūstis. Antroje vietoje klasifikuojamas Tomo Kažemėkaičio ir Sauliaus Šuopio duetas turi 41 tašką ir vos vienu tašku lenkia trečioje vietoje esančius Augustiną ir Ernestą Rimkevičius. Ir tai dar ne viskas. Vos dviejų taškų iki prizinės pozicijos trūksta Tomui Graževičiui su Laurynu Cichocku.
Po „Gravel Fest Rally – Lazdijai“ paaiškės ir nauji lyderiai klasėje SGC-4, kadangi iki šiol čia du ekipažai yra surinkę vienodai taškų – po 49. Po vieną pergalę pasidaliję ir po sykį greta podiumo likę Edgaras Briedys su Edvinu Bieliausku ir Vytautas Venclovas su Simonu Bieliausku. Trečioje vietoje su 45 taškais klasifikuojamas Roberto Petraškos ir Tado Zdanavičiaus duetas. Jie taip pat turi visus šansus pakilti aukščiau, kadangi dažnai būna taip, kad kur du pešasi, laimi trečias.
Veteranų įskaitos lentelės viršūnėje su kiekvienu etapu vis tvirčiau jaučiasi Antanas Akučka, kuriam stenogramą skaito dukra Akvilė Akučkaitė-Paulauskė. Jie turi 51 tašką ir dešimčia taškų lenkia Artūrą Stelionį su Domu Sabaičiu. Nuo pastarųjų dviejų taškų atsilikimo intervale galima rasti net du ekipažus – trečioje vietoje esančius Valentiną Surdoką su Vytautu Venciumi bei ketvirtoje vietoje pozicionuojamą Dariaus ir Beno Venckų tandemą.
OC įskaitoje 54 taškus surinko ir pirmoje vietoje įsitvirtino Tadas ir Vytautas Stelioniai. Nuo jų vienuolika taškų atsilieka Benas Strumskis ir Kęstutis Maciulevičius. Trečioje vietoje su 42 taškais žengia Aleksandras Rakauskas, pirmus du etapus važiavęs su skirtingais šturmanais – Justu Pangoniu ir Tomu Rakausku.
Vienvaldžiu Retro klasės lyderiu kol kas galima laikyti Laimoną Latvėną, taip pat važiavusį abu sykius su skirtingais šturmanais. Jis laimėjo abu etapus ir turi surinkęs 60 taškų. 43 taškus yra sukaupęs Arnoldas Kriūka su Gediminu Maškausku. Marius Obeliūnas ir Marcelinas Sorkinas turi 38 taškus ir žengia trečioje vietoje.
Jaunimo klasėje su 51 tašku užtikrintai lyderiauja Dainius Zamara. 30 taškų turi surinkęs Erikas Valkeris. Po 24 taškus pasidalijo ir kovoje dėl trečiosios vietos susilygino Saulius Guoga ir Gabrielius Kardašius.
Daugiau apie liepos 3-ią dieną įvyksiančias „Gravel Fest Rally – Lazdijai“ varžybas, greičio ruožų žemėlapius, vaizdo įrašus ir kitą informaciją galima rasti organizatorių interneto puslapyje http://www.gravelfestrally.lt. 


Į viršų ↑
loading