Kasparas Navickas per žingsnelį nuo apdovanojimo pakylos Švedijoje

Švedijoje vykusio Europos ralio kroso čempionato penkto etapo finale Kasparą Navicką nuo nugalėtojų pakylos skyrė tik 3 sekundės. Tiek jis, vairuodamas Super 1600 klasės „Škoda Fabia“, atsiliko nuo trečioje vietoje finišavusio savo komandos draugo Nikitos Misiulia (Rusija). Švedijoje nugalėjo Sergejus Zagumenovas (Rusija), antras buvo Ondrejus Smetana (Čekija). Po penkių Europos ralio kroso čempionato etapų K.Navickas klasifikuojamas 6 vietoje. Iš viso čempionate dalyvauja 27 lenktynininkai.

K.Navicko lenktynių savaitgalis Švedijoje  prasidėjo nuo mažo stebuklo. Aplenkęs 25 konkurentus jis nugalėjo pirmame iš keturių kvalifikacinių važiavimų. Tačiau antrasis važiavimas buvo visiška priešingybė pirmajam. Po Kasparo komandos draugo Nikitos Misiulia smūgio tiesiojoje, lietuvio Super 1600 klasės Škoda Fabia apsisuko. N.Misiulia buvo diskvalifikuotas, tačiau ir K.Navickas antrame važiavime klasifikuotas tik 21 vietoje. Trečiose atrankos lenktynėse iškovota 10 vieta, o paskutiniame, ketvirtame važiavime vėl pakilta į viršunę – finišas pasiektas antroje vietoje. Be vargo į pusfinalį patekęs Kasparas, taip pat lengvai finišavo antras ir užsitikrino bilietą į finalą.

„Paskutinėse lenktynėse šiek tiek pritrūko lenktyninės sėkmės.  Tokio aukšto lygio lenktynėse nugalėti gali bet kuris dalyvis. Šeši trasos ratai finale įveikiami per nepilnas penkias minutes, situacija keičiasi žaibiškai ir net menkiausia klaida gali kainuoti daug. Finale Kasparas startavo iš 3 pozicijos. Startas pavyko puikiai ir jau pirmame rate Kasparas nutarė važiuoti vadinamą „Joker“ – visiems dalyviams vieną kartą per lenktynes privalomą ilgesnę trasos atkarpą. Paskui jį tą patį padarė ir N. Misiulia. Greitai abu pasivijo sportininką iš Estijos Janno Ligurą. Užvirusioje kontaktinėje kovoje labiau pasisekė Nikitai, jam į priekį pavyko prasibrauti greičiau“,- varžovų pranašumą pripažino jaunojo lenktynininko vadybininkė Kristė Navickaitė.

Septyniolikmetis tauragiškis K.Navickas yra jauniausias Europos ralio kroso čempionato dalyvis ir jauniausias lenktynininkas tapęs čempionato etapo prizininku.

Darius Grinbergas

P1 Driver development


Į viršų ↑
loading