K.Navickas – trečias Europos ralio kroso čempionate Didžiojoje Britanijoje

Post
                  thumbnail

Didžiojoje Britanijoje Lydden Hill trasoje vykusio antrojo Europos ralio kroso čempionato Super 1600 klasės etapo finale septyniolikmetis tauragiškis Kasparas Navickas finišavo bronzinėje, trečiojoje pozicijoje. Jis tapo jauniausiu Europos čempionato prizininku šių varžybų istorijoje.

Jau išvykdamas į Didžiąją Britaniją lenktynininkas neabejojo būsima sėkme. “Pirmojo etapo Portugalijoje pamokas išmokome gerai. Greičio pakako, patekau į pusfinalio važiavimus, tačiau tuomet neatlaikė mano Škoda Fabia variklis. Tikrai galėjau pakovoti finale ir tikiu, kad tai pavyks padaryti šį savaitgalį“,-  prognozavo K.Navickas.

Antrojo Europos čempionato etapo kvalifikacinius važiavimus Kasparas baigė būdamas 7 vietoje ir pateko į pusfinalį. Jame startavęs iš ketvirtos vietos lietuvis pademonstravo tikrąjį savo potencialą. Aplenkęs 5 varžovus jis finišą pasiekė pirmas ir užsitikrino vietą pirmoje finalo starto pozicijų eilėje. Finalas taip pat susiklostė sėkmingai. Ralio kroso lenktynės – kontaktinė sporto šaka, susidūrimai trasoje čia ypač dažni, o rezultatas – nenuspėjamas. „Startavau nelabai gerai, todėl iškart nėriau į „Joker“ ratą (maždaug 100 metrų ilgesnis ratas, kurį kiekvienas lenktynininkas privalo įveikti vieną kartą lenktynių metu). Vėliau stengiausi išlaikyti pastovų didelį greitį ir man tai pavyko. Trečią vietą laimėjau užtikrintai“,- po finišo neslėpė džiaugsmo K.Navickas.

2„Po sėkmingo pusfinalio tikrai tikėjomės prizinės vietos. Technika veikė nepriekaištingai, Kasparas taip pat buvo nusiteikęs tinkamai. Džiaugiamės šiuo puikiu pasiekimu pačioje ilgo sezono pradžioje. Mūsų galutinis sprendimas dalyvauti Europos čempionate gimė tik balandžio pradžioje. Slapta vylėmės, kad Kasparas stovės ant nugalėtojų podiumo, bet tikrai netikėjome, kad tai įvyks taip greitai“,- po sėkmingo finalo džiaugėsi Kasparo didžiausia Kasparo gerbėja ir vadybininkė, jo sesuo Kristė Navickaitė.

Kitas Europos ralio kroso čempionato etapas įvyks birželio 14 d. Norvegijoje.

Darius Grinbergas


Į viršų ↑
loading