Virtualių lenktynių čempionato pirmame etape nugalėjo Maxas Verstappenas. Gustas Grinbergas – 12 iš 46

Trečiadienį įvykusiame pirmame „VCO ProSim Series“ virtualių lenktynių čempionate nugalėjo Maxas Verstappenas. Kaip ir kiti 46 realaus pasaulio lenktynininkai vardinį organizatorių kvietimą gavęs Gustas Grinbergas finišavo 12 vietoje. Čempionato prizų fondą sudaro 50 000 JAV dolerių. Visi lenktynininkai pilotuoja identiškus Formulės 3 automobilius.

Įdomybės prasidėjo dar gerokai iki lenktynių starto. Pagal čempionato taisykles, trasą, kurioje teks lenktyniauti, internetiniame balsavime išrenka žiūrovai. Kiekvienam etapui paskelbiamos 4 trasos. Tik prasidėjus balsavimui į priekį išsiveržė Laguna Seca (JAV). Tačiau po pietų F1 pilotas Max Verstappen tviteryje savo gerbėjų paprašė balsuoti už Motegį (Japonija). Balsavimas iškart suaktyvėjo ir Motegi trasa pasirinkta pirmosioms varžyboms surinkusi 57% balsų iš 20 738 balsavusių. „Kai tik pasirodė Maxo žinutė, mes iškart supratome, kad bus nubalsuota už Motegi, todėl turėjome kelias valandas treniruotėms. Neabejoju, kad ir kiti suvokė, kad balsavimo rezultatai jau aiškūs“,- prieš startą sakė G.Grinbergas.

Kaip ir tikėtasi, kvalifikaciją laimėjo Maxas Verstappenas. Gustas Grinbergas neįveikė nei vieno greito rato, nes vienas iš varžovų jo F3 automobilį tiesiog sunaikino išvažiuojant į paskutinį trasos posūkį. Beliko tikėtis gero pagrindinių lenktynių starto ir džiaugtis, kad nereikės apmokėti sąskaitos už automobilio remontą, kaip būna realiose lenktynėse.

Gusto komandos draugas Tommy Østgaard startavo pagrindinėse lenktynėse iš paskutinės, 46 vietos. Bet jau po 4 ratų jis buvo 16. Po vairuotojų pasikeitimų, kai į trasą išvažiavo realaus pasaulio pilotai, G.Grinbergas pakilo iki 12 vietos. Už lietuvio liko ir F1 žvaigždės Rubens Barrichello, Romain Grosjean, Timo Glock ir kiti.

Gustas lenktyniavo naujausiame lenktyninių simuliatorių centre Lietuvoje „One Boys Story Racing Team“. Čia Gustas ruošia „Porsche“ vairuotojus realioms bei simuliatorių lenktynėms su naujausiais ir išmaniausiais simuliatoriais Lietuvoje, kurie įrengti „Ainava Auto – SPA“ centre.

VCO Pro Sim Series čempionatą sudaro 8 etapai. Kurioje virtualioje trasoje lenktyniaus, pilotai sužinos tik likus 2 valandoms iki lenktynių pradžios. Pirmiausiai vyks „Fun“ lenktynės, kuriose dalyvaus tik profesionalūs lenktynininkai. Pagrindinės lenktynės truks 40 minučių. 20 minučių lenktyniaus profesionalai, 20 minučių – simuliatorių pilotai. Pirmoji finišą pasiekusi komanda etape laimi 1000 dolerių. Papildomi priziniai pinigai skiriami kvalifikacijos nugalėtojams ir viso čempionato laimėtojams.

Kitas „VCO ProSim Series“ etapas vyks lapkričio 25 d.

Informacija VšĮ „Autoeventus”


Į viršų ↑
loading