Virtualiame Rokiškio ralyje – permaininga lyderių kaita

Prieš startuojant etapui Lietuvos automobilių ralio čempionate, tradiciškai finišavo jo atitikmuo virtualioje erdvėje. „Atlantis Games e-LARČ“ pirmenybėse, kurios yra oficialus Lietuvos čempionatas, neseniai praūžė etapas, skirtas jau rytoj startuosiančiam „Samsonas Rally Rokiškis 2021“. Šį kartą prie starto stojo palyginus nedidelis – aštuoniasdešimties dalyvių būrys, tačiau jų pademonstruotas ryžtas nugalėti anaiptol nenuvylė.

Virtualaus etapo organizatoriai dalyviams paruošė šešiolika greičio ruožų, kurių bendras ilgis sudarė 141 kilometrą. Tai dviem kilometrais daugiau, nei lenktynininkų laukia penktadienį ir šeštadienį Rokiškio bei Zarasų regionuose. Organizatoriams šįkart gana tiksliai pavyko numatyti ir meteorologines sąlygas – pirmuosiuose greičio ruožuose pasirodė krituliai, kurie žadami ir šį savaitgalį.

Dėl oro sąlygų ir slidžios ruožų dangos pirmoji ralio dalis buvo bene pati sudėtingiausia. Dalyvių laukė buvo keturi greičio ruožai ant šlapio asfalto, kurie pagal taisykles turėjo būti įveikiami su žvyro dangai skirtomis padangomis. Tokia kombinacija visus vertė pasukti galvą, kaip pademonstruoti geriausią tempą, tačiau tuo pat metu neperlenkti lazdos ir nebaigti pasirodymo anksčiau laiko.

Kalbant apie kovą bendrojoje įskaitoje, pirmojoje varžybų dalyje išryškėjo bent keli pretendentai į etapo nugalėtojo titulą. Tačiau, kaip ir įprasta virtualiame ralyje – įtempta kova dažniausiai išprovokuoja klaidas. Pirmuoju iš suklydusiųjų tapo vienas iš čempionato lyderių – Arūnas Gylys, kuriam lemtingu tapo trumpas miesto greičio ruožas. Jame dalyvis patyrė avariją, apgadino savo techniką ir toliau varžybas tęsė pagal „Rally 2“ taisyklę.

Tuo tarpu, antroji ralio dalis pagal planą nesusiklostė po šešių greičio ruožų pirmavusiam švedui Tobias Hult, kuris turėjo techninių problemų ir buvo priverstas trauktis iš kovos dėl nugalėtojo vardo. Į ralio pabaigą avariją patyrė ir dar vienas greitas lietuvis – Mantvydas Ralys. Varžovų nesėkmėmis pasinaudojo kiti greiti konkurentai – pavyzdžiui, į kovą dėl 1 vietos įsijungęs lenkas Pawel Stener, kuris trapia – vos 0,3 sekundės persvara pirmavo prieš paskutinę serviso zoną.

Galutinę rikiuotę į vietas sudėliojo paskutinė ralio dalis ir joje likę keturi greičio ruožai. Čia šalčiausius nervus pademonstravo Deividas Navickas, kuris ir laimėjo virtualų Rokiškio ralį absoliučioje įskaitoje. Antroji vieta atiteko P. Stener, o trečiąją iškovojo latvis Kristaps Ušvils.

Tarp automobilių, varomų viena ašimi, veiksmo taip pat netrūko. Nuo ralio pradžios tempą visiems savo konkurentams pradėjo diktuoti čempionato lyderis iš Portugalijos Oscar Estevez. Deja, panašu, jog šis tempas ir jam pačiam buvo per greitas, kadangi ginklus jis sudėjo jau trečiajame greičio ruože. Portugalui pasitraukus, dėl pirmosios vietos liko grumtis lenkas Damian Skupien, estas Gabriel Simson ir lietuviai Jokūbas Andrulis su Justu Vičiūnu.

Pastarasis geriausiai susitvarkė su likusiais iššūkiais ir šventė pergalę 2WD įskaitoje. Likusiems pasisekė mažiau – jie arba patyrė avarijas, arba buvo priversti trauktis iš varžybų dėl techninių problemų. Tuo tarpu likusios podiumo vietos taip pat atiteko lietuviams – atitinkamai antrą ir trečią vietas iškovojo Orestas Kasiulynas bei Augustas Ivoška.

Tolimesnės kovos „Atlantis Games e-LARČ“ čempionate bus pratęstos mažiau nei po mėnesio, kuomet rugsėjo 2-7 dienomis vyks priešpaskutinis etapas, skirtas Elektrėnų raliui.

„Atlantis Games e-LARČ“ yra oficialios virtualaus sporto pirmenybės, įtrauktos į Lietuvos automobilių sporto federacijos oficialių varžybų sąrašą. Tai yra pripažintas ir pirmasis pasaulyje nacionalinis ralio e-čempionatas pasaulyje, sparčiai augančioje simuliatorių nišoje. Registracija į jį bei daugiau informacijos kaip dalyvauti – oficialiame tinklapyje: www.e-larc.lt


Į viršų ↑
loading