„Viekšniai-Mažeikiai 2015” ralyje sprinte lietuviai liko šalia podiumo

Post
                                    thumbnail

Savaitgalį vykusiame 4-ame Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) rengiamame ralio sprinto etape „Viekšniai-Mažeikiai 2015“ ant aukščiausių apdovanojimų pakylos laiptelių lipo svečiai iš Latvijos.

4-asis Lietuvos ralio sprinto čempionato etapas bei 5-asis Latvijos ralio sprinto čempionato etapas didelių staigmenų šio sporto gerbėjams nepateikė. Įveikti 8 greičio ruožus, kurie driekėsi 51,2 kilometrą Mažeikių apylinkių žvyrkeliais, šiemet geriau sekėsi svečiams iš Latvijos.

Ant aukščiausio nugalėtjų pakylos laiptelio, kaip ir buvo galima tikėtis, užlipo čempionato lyderis latvis Janis Vorobjovs, važiuojantis Mitsubishi Lancer Evo X. Antras liko Guntis Lielkājas su Mitsubishi Lancer Evo IX, trečias – Edijs   Bergmanis, taip pat vairuojantis Mitsubishi Lancer Evo IX.

Greičiausiųjų penketuką užbaigė du lietuviški ekipažai – ketvirtas liko Egidijus Valeiša, vairuojantis BMW M3, penktas finišavo mažeikiškių ekipažas – Vitalijus ir Vytenis Plastininai.

Pasak renginio organizatoriaus V. Plastinino, tokių rezultatų buvo galima iš anksto tikėtis, nes kol kas ralio sprinto čempionatas Latvijoje yra populiaresnis nei Lietuvoje.

„Savaitgalį latviai neturėjo sau lygios konkurencijos. Tačiau – tai natūralu. Lietuvoje ralio sprinte turime 3 čempionato įskaitas, o Latvijoje 5. Taip pat keletas lyderių nedalyvavo ir dėl neseniai pasibaigusių „Eneos 1000 km“ lenktynių, kurios dažniausiai pasiglemžia viso mėnesio sportininkų biudžetus. Visgi, vietinių sportininkų trūkumą kompensavo svečiai iš Latvijos,Suomijos,Lenkijos bei Rusijos. Turėjome 53 dalyvius, iš kurių 39 pasiekė finišą“, – sako jis.

Ralio sprinto vykusio Mažeikių apylinkėse entuziastai galėjo pamatyti ir garsaus WRC lenktynininko Harri Rovanpera sūnų Kalle, kuris finišavo 7-toje pozicijoje.

„Kelis kartus startinėje zonoje teko bendrauti su K. Rovanpera. Suomis sakė, kad jau seniai nebuvo važiavęs taip greitai ir tokio ralio nesitikėjo. Jo automobilis taip pat buvo sukomplektuotas šiek tiek lėtesniam ir techniškesniam raliui. Tačiau jis tikrai liko patenkintas renginiu ir greičio ruožais“, – suomio įspūdžius pasakoja V. Plastininas.

5-asis ralio sprinto čempionato etapas vyks Elektrėnuose, rugsėjo 12 dieną.