Valstybės „padėka“ Kajui Šikšneliui

Lietuvos Respublikos sporto įstatymas. VII skyrius, 23 straipsnis. Citata (sutrumpinta, bet įstatymo kopiją rasite nuotraukose):

„Vyriausybė, ar jos įgaliota institucija sportininkams ir jų treneriams … skiria valstybės premijas ir nustato valstybės premijų dydžius.

Asmuo turi teisę gauti premiją, jeigu jis, atstovaudamas Lietuvos Respublikai tapo … Pasaulio ar Europos čempionatų 1-3 vietos laimėtoju.“

Sąlygos, kurias turi atitikti čempionatas, už kurį skiriamos premijos, citata iš to paties įstatymo 23 straipsnio 3 punkto:

„Valstybės premija skiriama tuo atveju, jeigu … sporto rungtyje varžėsi ne mažiau kaip 16 valstybių atstovai ir jeigu buvo aplenkti 2/3 visų dalyvių.“

2019 metų CIK-FIA Pasaulio kartingo OK „Junior klasės čempionate, kuris vyko Suomijoje, lietuvis Kajus Šikšnelis laimėjo trečią vietą. Iki šiol istorijoje nei vienam nei Lietuvos nei Baltijos šalių atstovui kartingo Pasaulio čempionatuose lipti ant podiumo nepavyko.

Kajus lenktyniavo tarp 104 varžovų iš 28 šalių. Ir užėmė trečią vietą, aplenkęs šiek tiek daugiau negu 2/3 – 102 varžovus.

„Premija“, kurią gavo K. Šikšnelis – gertuvė su S. Skvernelio vardu ant jos. Ir padėkos raštas.

Labai ačiū jam už tai. Už daugiau kaip 44 lenktynių per metus, už tūkstančius ratų, už praleistas pamokas, tai, kad Lietuvos trispalvė puikavosi ant Pasaulio čempionato podiumo.

Gertuvė tikrai pravers, į ją vargu ar tilptų visas Kajaus prakaitas, kurį pernai jis išliejo siekdamas šio titulo. AČIŪ.

 


Į viršų ↑
loading