UŽUOJAUTA VYTAUTO ČESLOVO VANAGO ŠEIMAI IR DRAUGAMS

Kol plevėsuojančios trispalvės ir trasą skrodžiantys Vyčiai šiomis dienomis Dakaro smėlynuose garsina mūsų šalį, Kaune Anapilin palydima iškili Lietuvos automobilių sporto istorijos asmenybė. Eidamas 92-uosius metus, savo ilgą ir prasmingą gyvenimo kelionę baigė nusipelnęs veteranas Vytautas Česlovas Vanagas.
Ilgametis techninių sporto šakų puoselėtojas gimė 1930-ųjų birželio 10 dieną Biržuose, Lietuvos kariuomenės kūrėjo, savanorio Prano ir Marijos Vanagų šeimoje. Būdamas vos vienuolikos su tėvais ir broliais Gyčiu bei Rimvydu jis paauglystę pasitiko tremtyje. 18 metų, praleistų Sibire, Vytautą Česlovą Vanagą užgrūdino.
Sugrįžęs į gimtinę su žmona Alina jis sukūrė šeimą, tuometiniame Kauno politechnikos institute įgijo automobilių remonto ir eksploatacijos inžinieriaus mechaniko specialybę ir greta kasdienių darbų didžiąją dalį savo laiko skyrė automobilių sportui.

Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos narys buvo atsidavęs savo gyvenimo aistrai, aktyviai dalyvaudamas Kauno automobilininkų klubo, Lietuvos automobilių sąjungos, Lietuvos automobilių klubo ir „Porsche“ klubo veiklose, tuo pačiu atstovaudamas mūsų šaliai Tarptautinėje automobilių sporto veteranų asociacijoje.

Kolegos ir bendraminčiai Vytautą Česlovą Vanagą paskutinį kartą prie lenktynių starto linijos sutiko dar 2015 metais. Simboliškas pasirodymas trasoje priminė apie šio veterano paskirtas jėgas, laiką bei didžiules ambicijas automobilių sportui. Savo patirtimi jis dosniai dalijosi su kitais entuziastais, ruošdamas tiek techniką, tiek ir ją pilotuoti galinčius pajėgius sportininkus.
Galiausiai veterano žinias bei nuopelnus vainikavo jam suteikta aukščiausia teisėjo kategorija, pateisinusi šio profesionalo vardą net ir tarptautinio rango varžybose už Lietuvos ribų.
Vienas iš simbolinių monumentų, žyminčių šios asmenybės paliktus ryškius pėdsakus automobilių sporto istorijoje – pirmoji ir vienintelė iki šių dienų plento žiedinių lenktynių trasa Lietuvoje – Kačerginės „Nemuno žiedas“ greta Kauno.

Už išskirtinius nuopelnus Lietuvos automobilių sportui ir svarų indėlį į jo puoselėjimą bei stiprinimą, Vytautas Česlovas Vanagas greta daugybės per gyvenimą pelnytų įvertinimų ir trofėjų apdovanotas Lietuvos automobilių sporto federacijos „Garbės Ženklu“.
Lietuvos automobilių klubo, Tarptautinės automobilių sporto veteranų asociacijos vadovai visos bendruomenės vardu reiškia nuoširdžią užuojautą velionio artimiesiems, bendražygiams ir visiems pažinojusiems šią iškilią asmenybę.

Velionis pašarvotas atsisveikinimo namuose „Rekviem“, Kaune (Jonavos g. 41A). Atsisveikinti ir paskutinįkart ištarti „Sudie“ galima iki antradienio (sausio 4 d.) 13 valandos.


Į viršų ↑
loading