Sekmadienį tarptautinėse ralio kroso varžybose Vilkyčiuose startuosiantys lietuviai lengvos kovos nesitiki

Jau artėjantį sekmadienį, birželio 30-ą dieną Vilkyčių automobilių sporto komplekse bus surengtas trečiasis Latvijos ir Lietuvos automobilių ralio kroso čempionato etapas. Jame startuos daugiau nei septynios dešimtys dalyvių iš visų trijų Baltijos šalių. Dalyvių sąraše – gausu lietuvių, tačiau jie tikina, kad savo šalyje kovoti dėl pozicijų lengva nebus.

 

„Super 1600“ kategorijoje registruoti šeši sportininkai. Mūsų šalies spalvas gins du dalyviai – Valdas Mikužis ir Rytis Gurklys. „Lada RX“ kategorija tradiciškai suburia latvius. Jų čia registruoti penki. „Xtreme LRX“ kategorijoje kol kas pateiktos tik dvi paraiškos – lietuvio Mato Zavarskio ir latvio Roberto Rumbenieko.

Pati gausiausia klasė – „BMW RX 3000“. Jos gretose registruota net 20 dalyvių. Šioje klasėje dalyviai varžosi techniškai vienodais automobiliais, todėl čia visuomet verda didžiausia kova tarp vairuotojų. Šios klasės lenktynininkų gretose ir du lietuviai – Ignas Petreikis ir Lukas Sidabras. Beje, pastarasis po dviejų jau įvykusių etapų sezone užima trečiąją metinės įskaitos poziciją.

Lukas Sidabras tvirtina, kad nors Vilkyčių trasa jam puikiai pažįstama, lengvos kovos savo šalies žiūrovų akivaizdoje jis nesitiki.

„Varžyboms esame pasiruošę. Mašina pastatyta ir tiesiog laukiame varžybų. O lūkesčiai šioms varžyboms – neprisidaryti reikalų finale. Nes šį sezoną būtent finaluose vis kažką prisidirbu. Nors kvalifikacijose važiavau gerai, bet finalai kol kas nesiklosto. Vilkyčiuose bandysiu važiuoti tvarkingai ir tikiuosi, kad bus gerai. Pati trasa man labai patinka. Pastaruosius dvejus metus man Vilkyčiuose geriau sekasi važiuoti ant asfalto nei ant žvyro, todėl tikiuosi neblogo rezultato“, – sakė Lukas Sidabras.

Net dvylika dalyvių suburs klasė „Super 2000“. Joje varžysis šeši Latvijos lenktynininkai ir tiek pat lietuvių. Šios klasės starto rikiuotėje bus galima išvysti ir ilgametį ralio kroso disciplinos dalyvį, ASK „Vilkyčiai“ komandos narį Roką Jakubauską. Sportininkas tvirtina, kad pagrindinis jo uždavinys – išvengti techninių problemų, kurios jo „Opel Corsa“ automobilį kamavo ankstesniuose etapuose.

„Pirmame etape buvau ketvirtas, bet tuomet teisėjai pasvėrė automobilį ir rado kelių kilogramų deficitą. Antrame etape nulūžo variklio tvirtinimo ausis. Tačiau dabar viskas sutvarkyta ir paruošta. Važiuosime šeštadienį į treniruotes Vikyčiuose, kad dar sykį pasitikrintume, ar viskas gerai. Šią savaitę automobilio testams laiko jau nebebuvo, todėl testuosime viską šeštadienį. Tikiuosi, kad viskas bus gerai. O šiaip viskas paruošta – liko tik nusivalyti langus ir susikrauti įrankius. Esu pasiruošęs ir atsarginių pusašių. Tikiuosi, kad jų neprireiks.

Norisi namų trasoje pasirodyti geriau nei prieš tai buvusiuose etapuose. Visgi tai namų trasa, kurioje būtų smagu atsigriebti už praėjusius etapus“, – sakė Rokas Jakubauskas, su kuriuo trasoje konkuruos tautiečiai Gintautas Norkus, Ligitas Kordušas, Mindaugas Sidabras, Mantas Sidabras ir Zenonas Bartkevičius.

„Supercar LRX“ įskaitoje šiuo metu registruoti keturi dalyviai. Jų gretose – net du lietuviai. Čia startuos publikos numylėtinis Paulius Pleskovas ir iš ralio į ralio krosą pasukęs Vilmantas Padegimas.

Itin daug dramos kaip visuomet bus klasėje „Yaris 1000“. Aštuoniolikos dalyvių sąraše puikuojasi net septynių lietuvių pavardės – Germantas Geležinis, Darvidas Šarkūnas, Jokūbas Bagdanavičius, Paulius Danilevičius, Martynas Mickus, Radvilas Zaltauskas bei Kernius Šulinskas.

Dar keturi sportininkai startuos tokių pačių, tik kiek galingesnius variklius turinčių automobilių įskaitoje „Yaris 1300“. Čia publikos palaikymo lauks lietuvis, ASK „Vilkyčiai“ klubo narys Nikita Iljin.

Organizatoriai taip pat jau paskelbė ir apie bilietų prekybą. Ji vyksta internetu „Bilietai.lt“ platformoje. Bilieto kaina priklausomai nuo pasirinktos stebėjimo pozicijos – nuo 8 iki 18 eurų. Bilietais taip pat bus prekiaujama ir renginio dieną prie įvažiavimo į trasą, tačiau organizatoriai siūlo tuo pasirūpinti iš anksto ir taip išvengti eilių sekmadienį.

Projektas iš dalies finansuojamas Šilutės rajono savivaldybės ir Lietuvos automobilių sporto federacijos lėšomis. Daugiau informacijos apie artėjančias Latvijos ir Lietuvos ralio kroso čempionato etapo Vilkyčiuose varžybas galima rasti organizatorių „Facebook“ puslapyje.


Į viršų ↑
loading