Prezidento taurę iškovojo Paulius Vasiliūnas ir Ramūnas Gilius

Sekmadienio pavakarę Vilniuje, S. Daukanto aikštėje priešais Prezidentūrą, finišavo ralis „Aplink Lietuvą 2020“, kurį nuo pat pirmojo, įvykusio 1931 m., rengia tikrasis FIA narys, 1926-aisiais įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK).

Šio ralio dalyviai varžosi dėl garbingiausio trofėjaus visų sportininkų kolekcijoje – šalies Prezidento taurės. 

Kelias į pergalę – nuoseklus

Finišo ceremonijoje Prezidento Gitano Nausėdos taurę aukštyn kėlė greičiausiai 1068 km distanciją ir visus specialiuosius ruožus įveikęs kauniečių Pauliaus Vasiliūno ir Ramūno Giliaus ekipažas, vairavęs „BMW 323 ti“ automobilį.

Pasveikinusi ralio bendrosios įskaitos nugalėtojus ir visus dalyvius bei organizatorius, Prezidento taurę čempionams įteikė Prezidento kanceliarijos kanclerė Algė Budrytė. 

Nugalėtojai be pagrindinio trofėjaus šventė pergalę ir laisvojoje automobilių įskaitoje.

„Manau, kad ši mūsų pergalė neatsitiktinė, – laikydamas rankose iškovotus trofėjus, pliaupiant lietui kalbėjo P. Vasiliūnas. – Pernai laimėjome mini ralio čempionatą, o šiemet – šį prestižinį ralį, todėl norėčiau visų pirma padėkoti darniai mūsų palaikymo ir mechanikų komandai. Ši pergalė – ir jų nuopelnas“.

Šturmano R. Giliaus nuomone didžiausios pagarbos nusipelno ir organizatoriai – LAK, šiais nelengvais laikais sugebėjęs tęsti tradicijas ir surengti trijų dienų maratoną.

„Jei šiemet ir nebūtų įvykęs šis ralis, manau, niekas nesmerktų organizatorių, tačiau jis visų mūsų džiaugsmui įvyko ir buvo aukšto lygio,“ – sakė R. Gilius.

„Nuobodžiauti neleido įdomios ir saugios rungtys uždarytose miestų gatvėse ir aikštėse, o jei kas paklaustų kuri rungtis buvo sunkiausia ir įdomiausia, manau daugelis atsakytų choru – lenktynės Vilkyčių kroso trasoje. Tai buvo tikra uoga ant ralio „Aplink Lietuvą“ torto“, – tvirtino P. Vasiliūnas.         

Lėmė 3 sekundės

1068 km trasa, per 20 greičio ir kitų specialiųjų rungčių, įtempta, tris dienas trukusi kova ir tik 3 sekundžių persvara.

Būtent tik 3 sekundės lėmė, jog ant nugalėtojų pakylos antrojo, o ne svajoto pirmojo laiptelio po varžybų teko kopti darniam Igno Domeikos ir Tomo Mickaus ekipažui iš Šakių, vairavusiam „Ford Focus RS“ automobilį.   

Antroji bendrosios įskaitos vieta ir tokia pat laisvojoje klasėje – puikus laimėjimas, tačiau kai iki galutinės pergalės pristinga 3 sekundžių, ne vieno sportininko galvoje sukirba mintis :

„ech, galėjau dar kiek paspausti…“

Sportininkų ryžtą siekiant pergalės bene geriausiai iliustruoja pavyzdys, kai likus iki ralio finišo mažiau nei 100 metrų, paskutinėje slalomo varžybų rungtyje prie LITEXPO rūmų, sugedo Lino ir Daliaus Petrauskų „Opelio“ sankaba. Broliai nesutriko ir automobilį be pašalinių pagalbos, aidint žiūrovų plojimams, stumte nustūmė iki finišo linijos (varžybų nuostatai tai leidžia).

Nors teisėjai jiems už paskutinę rungtį įrašė „trasos neįvykdymą“, tačiau sportininkai galėjo guostis pasiekę ralio finišą.  

Trečiąja bendrosios įskaitos vieta ir pirmąja SGC3 klasėje džiaugėsi dar vienas Šakių ASK ekipažas – Tomas Kažemėkaitis ir Daumantas Vasiliauskas, vairavę BMW 325 automobilį.

Tretieji prizininkai nuo ralio nugalėtojų atsiliko 1 min. 52,5 sek. Kažemėkaičiui ir D. Vasiliauskui įteikta ir Krašto apsaugos ministerijos taurė.

Lijo ne tik lietus

Per visą ralio finišo ceremoniją lijo ne tik lietus, bet ir taurėmis, todėl be apdovanojimų mažai kas liko.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ministerijos taurę įteikė žmonių su negalia įskaitos nugalėtojams – širvintiškiams Algimantui Kojui ir jo šturmanui Vytautui Bareckui.

Širvintiškiai ralyje „Aplink Lietuvą“ dalyvauja jau du dešimtmečius ir tai ketvirtasis aukščiausias jų laimėjimas savo klasėje.

LASF taurę išsivežė Edgaras Briedys su Vincu Verbyla, o Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos taurė įteikta Aivaro Karsoko ir Dariaus Jonaičio ekipažui.

Respublikos susisiekimo ministerijos taurę iškovojo Sauliaus Šuopio ir Karolio Volungevičiaus ekipažas.

Bene nuoširdžiausiai džiaugėsi jauniausia ralio dalyvė, 12 metų šturmanė Urtė Šuminskaitė, kuriai ralio organizatorius, LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis įteikė specialų prizą.

Lietuvos ralio meistrų Kastyčio ir Arvydo Girdauskų atminimo taurė įteikta vyriausiajam Algimanto Barilos ir Tauro Milašiaus ekipažui, kurio bendras amžius – 131 metai.

Sporto meistrų veteranų klasės nugalėtojai Tadeuš Teras ir Mindaugas Giedraitis apdovanoti sporto meistro Vytauto Fedaravičiaus atminimo taure.

Bemaž dvidešimt ekipažų už greičiausiai įveiktas specialiąsias rungtis išsivežė miestų ir rajonų, kurių teritorijose jie pasiekė geriausių rezultatų, merų taures.

Ralio „Aplink Lietuvą“ klasių nugalėtojai ir prizininkai     

SGC1:

 1. Vilius Lingė , Titas Pirugis
 2. Rokas Zarauskas, Jurgis Bridžius
 3. Saulius Kučas, Laimonas Mališevičius

SGC2:

 1. Darius Venckus, Benas Venckus
 2. Greta Vėsaitė, Lina Kraftė-Malaševičius
 3. Linas Petrauskas, Darius Petrauskas

SGC3:

 1. Tomas Kažemėkaitis, Daumantas Vasiliauskas
 2. Aivaras Karwsokas, Darius Jonaitis
 3. Darius Janušaitis, Aistė Žurinskaitė

SGC4:

 1. Edgaras Briedys, Vincas Verbyla
 2. Milvydas Malinauskas, Kęstutis Malinauskas
 3. Augustė Rupšytė, Rūta Saladžienė

Žmonės su negalia:

 1. Algimantas Kojis, Vytautas Bareckas
 2. Rolandas Šukys, Raminta Šuklytė
 3. Robertas Šimonis, Rokas Dailidė

SIA1:

 1. Agnė Mažeikienė, Vaida Danieliūtė
 2. Vėjūnas Toleikis, Feliks Krivickij
 3. Dalius Lagunavičius, Dainius Neverbickas

SIA2:

 1. Saulius Šuopys, Karolis Volungevičius
 2. Marius Obeliūnas, Marcelinas Sorkinas
 3. Artūras Stelionis, Domas Sabaitis

SIA3:

 1. Regimantas Bindokas, Šarūnas Mažeika
 2. Gintaras Skrebutėnas, Gintė Skrebutėnienė
 3. Rimgaudas Statnickas, Rimantas Pukėnas

Laisva:

 1. Paulius Vasiliūnas, Ramūnas Gilius
 2. Ignas Domeika, Tomas Mickus
 3. Tadeuš Teras, Mindaugas Giedraitis

Moterų:

 1. Augustė Rupšytė, Rūta Saladžienė
 2. Greta Vėsaitė, Lina Kraftė-Malaševičius
 3. Agnė Mažeikienė, Vaida Danieliūtė

Karių:

 1. Milvydas Malinauskas, Kęstutis Malinauskas
 2. Saulius Kučas, Laimonas Mališevičius
 3. Ignas Zabarauskas, Povilas Rubinas.

Algimanto BRAZAIČIO nuotraukos

Ralio „Aplink Lietuvą 2020“ spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“ 

El./paštas juozas.mazeikis@gmail.com   

 Tel.+370 612 93662


Į viršų ↑
loading