Iš svajonės į trasą – „Dream2Drive“ jau penktą sezoną dovanos galimybę tapti lenktynininku

Džiugi žinia tiems, kurie jau seniai svajoja tapti lenktynininkais: po kelerių metų pertraukos Lietuvoje vėl vyks virtualių žiedinių lenktynių čempionatas „Dream2Drive“. Šiemet dalyviai galės pretenduoti net į du atskirus prizus – vietą tikroje lenktynių komandoje, kur nemokamai galės pradėti savo lenktynininko karjerą, ir galimybę atstovauti Lietuvai „FIA Motorsport Games“ žaidynėse, e-sporto rungtyje.

Kaip jau yra užkoduota „Dream2Drive“ projekto pavadinime – svarbiausias tikslas – paversti talentingų simuliatorių vairuotojų svajonę lenktyniauti tikrose trasose su tikrais lenktyniniais automobiliais. Nuo 2017 metų, kuomet startavo šis čempionatas, Lietuvos žiedinių lenktynių bendruomenę papildė keli visiškai nauji, bet neįtikėtinai konkurencingi lenktynininkai: Martynas Sidunovas, Domantas Ladauskas, Tauras Gudinavičius ir Edvinas Žadeikis. Pirmųjų sezonų metu jie ne tik pelnė pirmus podiumus, bet ir toliau tęsia karjeras kaip lenktynininkai ir sportinio vairavimo treneriai.

Dar daugiau šansų

Šiemet čempionatas taps dar labiau prieinamas visiems, nes atrankos etape nemokamai galės dalyvauti ir tie, kurie neturi lenktynių simuliatoriaus ar galingo kompiuterio. Šio sezono naujovė – atranka „Topo centro“ parduotuvėse, esančiose Vilniaus ir Kauno „Akropoliuose“. Čia dalyviai savo greitį bandys įrodyti vairuodami „Playstation“ platformoje veikiančius simuliatorius. Kaip pasakoja „Topo centro“ įkūrėjas ir lenktynininkas Aurelijus Rusteika, šiandien simuliatoriai yra vienas greičiausių kelių į profesionalų automobilių sportą.

„Su lenktynių simuliatoriais lenktyniavimas tapo prieinamas visiems. Jie labai tiksliai atkuria automobilio ir trasos dinamiką, todėl čia galima ne tik efektyviai treniruotis profesionaliems lenktynininkams, bet ir tuo pačiu tai  tobula platforma jauniesiems vairavimo talentams, kurie dar neturi galimybių lenktyniauti tikrose trasose. Džiaugiuosi, kad galime prisidėti prie šio čempionato, kažkam priartinti svajonę tapti tikru lenktynininku ir garsinti Lietuvos vardą pasaulio trasose“, – sako jis.

Tuo tarpu „Dream2Drive“ projekto įkūrėjas ir lenktynių komandos vadovas Tauras Tunyla pažymi, kad šiemet čempionato atranka vyks ilgiau ir leis pakviesti platesnį ratą simuliatorių lenktynininkų bei mėgėjų.

„Automobilių sportas yra išties brangus užsiėmimas ir labai dažnai, norint lėkti tikrose trasose, vien talento neužtenka. Todėl vėl suteikiame galimybę greičiausiems virtualių trasų vairuotojams perkelti savo svajonę į realybę. Iki šiol mūsų virtualūs čempionatai vykdavo išskirtinai asmeninių kompiuterių platformose, tačiau šiuos metus pradedame su naujove ir pakviesime „Playstation“ konsolių naudotojus sudalyvauti mūsų čempionate. Didesnis dalyvių skaičius įpareigoja įsteigti ir papildomą prizą, todėl lenktynininkai varžysis ne tik dėl vietos mūsų lenktynių komandoje, bet ir teisės ginti Lietuvos garbę „FIA Motorsport Games“ žaidynėse, virtualių lenktynių rungtyje“, – pasakoja jis.

Dviguba atranka

Šiais metais virtualių žiedinių lenktynių čempionato „Dream2Drive“ atranka vyks iki liepos 31 dienos puikiai žinomoje Monzos trasoje, Italijoje. Visas čempionatas veiks „Asseto Corsa Competizione“ platformoje, o dalyviai turės pademonstruoti geriausią laiką važiuodami galingu „Porsche 911 GT2-TOPO CENTRAS“ automobiliu, su kuriuo pernai GT2 Europos serijoje dalyvavo lenktynininkai Aurelijus Rusteika ir Mantas Janavičius bei iškovojo 3 podiumus AM kategorijoje.

Atranka paraleliai vyks tiek asmeninių kompiuterių, tiek „Playstation“ platformose. Pirmuoju atveju dalyviai savo geriausią trasos įveikimo laiką galės pademonstruoti savo simuliatoriuose arba Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose esančiuose simuliatorių centruose. Tuo tarpu „Playstation“ naudotojai savo talentą nemokamai galės įrodyti „Topo centro“ parduotuvėse Vilniaus ir Kauno „Akropoliuose“.

Pirmas kontaktas

Šios atrankos bus atskiros, tačiau dalyviai turės teisę dalyvauti abejose. Kiekvienoje platformoje į ketvirtfinalį pateks 32 greičiausiai trasą įveikę dalyviai. Ir čia prasidės sunkioji dalis, nes dabar jiems reikės lenktyniauti tarpusavyje virtualiose lenktynėse ir rinkti taškus. Asmeninių kompiuterių įskaitoje į pusfinalį pateks 16, o „Playstation“ – 8 daugiausiai taškų surinkę lenktynininkai.

Pusfinaliuose viskas prasidės iš naujo ir dalyviai lenktynes pradės su nuliu taškų. Abejose įskaitose bus po dvi lenktynes, po kurių 3 greičiausi lenktynininkai iš kiekvienos įskaitos pateks į finalą. Čia dėl pagrindinių prizų jie varžysis tarpusavyje.

Gyvenimą keičiantis prizas

Finalas rugpjūčio 23 dieną vyks Estijoje „Porsche Ring“ trasoje. Jis bus skirstomas į dvi dalis: realius (RACING) ir virtualius (SIMRACING) važiavimus. Pirmojo važiavimo metu dalyviai turės įrodyti, kad yra pasiruošę savo svajonę perkelti į realybę. Čia jie bandys įvažiuoti greičiausią laiką su sportiniu kartingu ir lenktyniniu automobiliu. Šios finalo dalies nugalėtojas gaus gyvenimą keičiantį prizą – lenktynininko kontraktą „Dream2Drive“ komandoje. Organizatoriai pasirūpins laimėtojo sklandžiu debiutu tikrose lenktynėse: nuo lenktynininko licencijos ir šalmo iki pilno techninio aptarnavimo treniruočių ir lenktynių metu.

Tuo tarpu virtualių finalo lenktynių nugalėtojas laimės kelialapį į automobilių sporto olimpines žaidynes – „FIA Motorsport Games“. Organizatorius pasirūpins lenktynininko kelione ir apgyvendinimu bei Lietuvos rinktinės apranga.

„Dream2Drive“ čempionato atranka prasideda birželio 25 dieną, o daugiau informacijos apie čempionatą galima rasti www.dream2drive.lt.

 


Į viršų ↑
loading