Automobilių sporto teisėjams – išskirtinė federacijos dovana

Tiek automobilių sporto organizatoriai, tiek pati federacija kasmet susiduria su itin opia – personalo trūkumo – problema. Ir šį kartą kalbama ne apie savanorius, o kvalifikuotus teisėjus, be kurių darbo varžybos tiesiog neįsivaizduojamos ir neįmanomos. Kasmet federacijos „galvos“ kurpia planus, kaip į automobilių sportą pritraukti vis daugiau teisėjų, norinčių augti, tobulėti, kelti kvalifikaciją ir dirbti varžybose: ypač žinant, kad tikrai yra iš ko pasirinkti – juk po viena automobilių sporto vėliava telpa daug skirtingų disciplinų su sava darbo specifika. Tarp jų – nuo uždarose trasose organizuojamų žiedinių lenktynių ar kroso kovų iki tarp miestų išsiraizgiusiuose keliuose organizuojamų ralio varžybų.

Taigi, siekdami kelti automobilių sporto profesionalumą ir paskatinti jungtis teisėjus, Lietuvos automobilių sporto federacija, įgyvendino Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos projektą „Lietuvos automobilių sporto teisėjų kvalifikacijos kėlimas“, kuriam finansavimą gavo iš Sporto rėmimo fondo. Šio projekto, finansuojamo sporto rėmimo fondo lėšomis ne tik išaugo teisėjų ir automobilių sporto mėgėjų gretos, bet ir buvo gilinami visos bendruomenės įgūdžiai.

Tiek teisėjai, tiek jais norintys tapti ir kiti bendruomenės nariai galėjo džiaugtis teorinėmis paskaitomis bei praktiniais užsiėmimais: taip užtikrinant, kad naujos (ar šviežiai pakartotos) žinios nenutūpė kažkur pasąmonėje. Šalia to, pirmą kartą istorijoje Lietuvos automobilių sporto federacija pasirūpino, kad teisėjai savo mokslams turėtų vadovėlius ir lietuvių kalba prieinamą esminę medžiagą bei karščiausias tarptautinės automobilių sporto federacijos (FIA) diegiamas naujienas, susijusias su saugumu.

Plačiau apie patį projektą ir sėkmingą jo įgyvendinimą pasakojo Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) generalinis sekretorius Tadas Vasiliauskas.

„Veikla vyko nuo 2020 metų sausio iki kovo 16 d., kuomet pradėjome skaičiuoti karantino dienas.  Džiaugiamės, kad sugebėjome suorganizuoti nemokamus seminarus Lietuvos automobilių sporto teisėjams bei jais norintiems tapti. Renginiai leido suburti ne tik pačius teisėjus, bet ir suvienyti bendruomenę: bendradarbiavome su vietiniais teisėjų klubais, kurie padėjo rasti tinkamas sales, sukviesti savo ir kitų klubo narius į seminarą. Tiesa, džiaugiamės ir tuo, kad Lietuvoje įvedus karantiną, mokymai nesustojo. Viską organizavome nuotoliniu būdu.  Paskutinis seminaras apėmė tiek teoriją, tiek praktiką ir teisėjai galėjo išmėginti jėgas dirbdami postuose, simuliuojamose varžybose Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje. Smagu, kad tiek gyvi seminarai, tiek nuotolinės paskaitos apėmė ir apjungė visą Lietuvą, juose sudalyvavo beveik pusė tūkstančio teisėjų,“ – džiugiai apie rezultatus kalbėjo generalinis sekretorius.

Šalia pradedančiųjų teisėjų ir tų, kurie gilino žinias dirbdami trasose, kvalifikacijas kėlė ir tarptautinio pripažinimo sulaukę Lietuvos teisėjai specialistai, kurių trys vasario 7 – 9 dienomis dalyvavo ir kėlė kvalifikaciją Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) organizuojamame seminare. Pastarasis vyko Ženevoje, Šveicarijoje. 

LASF atstovų teigimu, projekto ir jo veiklų įgyvendinimas labai padėjo tiek keliant Lietuvos automobilių sporto teisėjų kvalifikaciją, tiek pritraukiant naujų teisėjų, kurie su teisėjavimo automobilių sporto varžybose galėjo susipažinti seminarų metu, galiausiai, įgytas žinias realizuojant dirbant praktiškai. Taip aukščiausią kategoriją turinčių teisėjų sukaupt patirtis buvo ne tik perteikiama, bet ir lengviau įsisavinama, o specialiai surinkta visų disciplinų darbo specifikos medžiaga su konkrečiais pavyzdžiais tapo neatsiejama teisėjų darbo dalimi. Šalia išaugusios bendruomenės – ir mažiau klaidų darbo vietose. Taigi, federacijos generalinio sekretoriaus Tado Vasiliausko teigimu, projektas ne tik buvo įgyvendintas sėkmingai, bet ir suformavo pagrindą ir tolimesniam, sėkmingam jo vystymui, kasmet pritraukiant vis daugiau teisėjų ir savanorių.

Daugiau apie federacijos vykdomus projektus ir renginius – Lietuvos automobilių sporto federacijos puslapyje lasf.lt .

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Sporto rėmimo fondo lėšomis įgyvendinamas Lietuvos automobilių sporto federacijos projektas Nr. SRF-KT-2019-1-0027 „Lietuvos automobilių sporto teisėjų kvalifikacijos kėlimas“


Į viršų ↑
loading